Haber Bankam

MEB Engelli Öğretmen Atama Tarihlerini Açıklandı

MEB Engelli Öğretmen Atama Tarihlerini Açıklandı
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Milli Eğitim Bakanlığı  1.500 engelli öğretmen ataması ile ilgili müjdeli haberi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştı. Yayınlanan mesajda; 2017 yılında Engelli Öğretmen Ataması kapsamında bin 500 öğretmenin atanacağı ve bu atama için başvuruların 21 – 24 Şubat tarihleri arasında yapılacağını duyurmuştur.

MEB Engelli Öğretmen Atama Tarihleri Açıklandı

MEB Engelli Öğretmen Atama Tarihleri Açıklandı

Başvuruda bulanacak olan adayların https://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yayınlanacak olan başvuru formlarını doldurmaları gerekmektedir. Doldurulan formun çıktısı ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuru yaparak evraklarınızı onaylattırmanız gerekmektedir.Yapılması planlanan 1.500 engelli öğretmen alımı için 2016 yılında EKPSS sınavına katılmış olmanız şartı aranmaktadır. Ayrıca başvuruda bulunan adayların Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesine sahip olmalarının yanında pedagojik formasyon ve engelli olduklarını belirten sağlık raporlarını sunmaları gerekecektir. Başvuru yapacak olan adayların herhangi bir Devlet kurumunda çalışıp çalışmadıklarını belirtmeleri gerekmektedir. Ayrıca ataması yapılacak olan Engelli Öğretmenlerin görevlerine başlamadan önce öğretmenlik yapıp yapamayacaklarını belirten Sağlık Kurulu Raporu almaları gerekmektedir.

MEB Engelli Öğretmen Ataması Başvuru Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün Sosyal Medya üzerinden yapılan açıklamada 2017 yılının ilk Engelli Öğretmen Ataması için belirlenen sayının Bin 500 olduğu duyurulmuştur. 2016 yılında yapılan EKPSS sınavına giren adayların başvuru yapabileceği Engelli Öğretmen Ataması Başvuru Tarihi 21 – 24 Şubat 2017 olarak bildirilmiştir. Atamalara başvuru yapmak isteyenlerin bu tarihler arasında yayınlanacak olan başvuru formunu internet üzerinden doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca atanacak olan Engelli Öğretmenler için İl kontenjanlarının yine bu tarihler arasında açıklanması beklenmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ