Haber Bankam

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Yasağına Senetli Çözüm

Kredi kartına taksitle cep telefonu alımı yasaklanmasının ardından müşteriler senet ile taksitli cep telefonu alıyor. Peki senetle kredi kartsız cep telefonu satan mağazalar hangileridir ürün fiyatları nedir.

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Yasağına Senetli Çözüm
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Bilindiği üzere eskiden kredi kartı ile taksitlere bölünerek telefon alımları yapılabiliyordu. Ancak daha sonradan kanun değişikliği yapıldı ve kredi kartıyla cep telefonu alımı yasaklandı. Bu sayede ülkemizin telefon alım oranlarının düşürülmesi planlanıyor. Fakat kredi kartıyla cep telefonu yasağına senetli çözüm getirildi. Bu sayede müşteriler şimdide kredi kartı yerine senetli bir şekilde akıllı telefonlar almaya devam ediyor.

Türkiye milli geliri aşırı yüksek olan bir ülke değil ancak yıllık olarak 3 milyar – 4 milyar lira telefon alımına para harcıyor. Hükümet bu paraların boşa gitmemesi ve tasarrufun artırılması için kredi kartıyla cep telefonu alımına yasak getirildi. Kredi kartıyla telefon alabilmeniz için sadece tek çekim yapabilmeniz gerekiyor yani 3 taksit, 6 taksit, 12 taksit gibi her hangi bir çözümü kalmadı. Peki kredi kartsız telefon satan firmalar hangileridir, kredi kartı olmadan cep telefonu satan mağazalar.

Kredi Kartsız Telefon Satan Firmalar

1-) Evkur

Eğer kredi kartınız yoksa ve cep telefonu almak istiyorsanız ilk uğramanız gereken firma kesinlikle Evkur’dur. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan mağazaları ile müşterilerine önemli çözümler üreten Evkur kefilsiz, kredi kartsız tüm ürünleri satmaktadır. Evkur sadece senet yapmakta ve senete imza atmanızı istemektedir. Bu adımdan sonra almış olduğunuz ürünün parasını taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ancak unutulmaması gerekiyor ki Evkur kefilsiz ve kredi kartsız alışveriş yaptığı için ürünlere ciddi bir miktar kar payı koymaktadır. Hatta pek çok üründe neredeyse yarı yarıya fiyat farkı oluşabilmektedir.

Evkur Cep Telefonu Fiyatları Ne Kadar?

Evkur kefilsiz ve kredi kartsız bir şekilde üşterilerin alışveriş yapmasını sağladığı için ürünlere ciddi bir kar koyuyor. Peki Evkur cep telefonu fiyatları nedir.Galaxy S8 Plus – 4 bin 499 TL (piyasa değeri 3 bin 300 TL’dir.)
LG G6 – 3 bin 399 TL (piyasa değeri 2 bin 500 TL’dir.)
Sony Xperia XZ – 2 bin 599 TL (piyasa değeri 2 bin 100 TL’dir.)
Lenovo K6 – bin 119 TL (piyasa değeri bin TL’dir.)

Yukarıda Evkur firması tarafından satılan bazı telefonlrın satış fiyatları belirtilmiştir. Ancak bu fiyatlar kredi kartı ya da havale ödemeleri için geçerlidir. Yani 10 taksit, 20 taksit, 36 taksit gibi süreler için fiyatlar katlandıkça katlanmaktadır.

2-) Arçelik

Ülkemizin en popüler markaları arasında yer almakta olan Arçelik kredi kartsız ya da taksitli olarak cep telefonu satışı gerçekleştirmektedir. Tabi kredi kartına taksit ya da senet ile telefon satışı yapan firma sayısı oldukça az olduğu için mağazalar cihaz fiyatlarına büyük fark koymaktadır.

Arçelik mağazalarından anlaşmaya bağlı olarak senetli bir şekilde telefon satın alabilirsiniz. Ancak bunun için firma bazı şeyleri gözden geçiriyor. Örneğin sizden adres bilgileri alıyor ve ev adresinize giderek komşularınıza nasıl biri olduğunuzu sorabiliyor, kredi notunuzu sorgulayabiliyor ve tüm çalışmaların sonucunda size cihazın senetli bir şekilde verilip verilmeyeceği belirtilmektedir. Eğer her hangi bir problem çıkartan birisi değilseniz büyük ihtimal ile Arçelik’ten telefonu alabilirsiniz.

Arçelik Cep Telefon Fiyatları Ne Kadar?

iPhone 7 128 GB – 4 bin TL ile 6 bin TL arası (piyasa fiyatı 4 bin TL’dir.)
iPhone SE 16 GB – bin 700 TL ile 3 bin 600 TL arası (piyasa fiyatı bin 700 TL’dir)
iPhone 7 32 GB – 2 bin 500 TL ile 5 bin TL arası (piyasa fiyatı 2 bin 800 TL’dir.)
LG V10 G4 GB – bin 800 TL ile 3 bin 500 TL arası (piyasa fiyatı bin 700 TL’dir)

Yukarıda Arçelik mağazalarının da senet ile satmış olduğu bazı telefonların satış fiyatı ve cihazların piyasa fiyatları belirtilmiştir. Eğer bu fiyatlar sizlere uygun geldiyse Arçelik mağazalarına giderek senetli telefon satışının olup olmadığını sorabilirsiniz. Evkur firması tüm ürünleri satıyor ancak Arçelik mağazalarının tamamı satış yapmayabilir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ