Haber Bankam

Kredi Kartına Taksit Yapan Trafik Sigortası Acenteleri

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması sonrasında kredi kartına taksit imkanı kaldırıldı. Bazı trafik acentelerinde sigorta şirketlerinden bazılarının halen kredi kartına taksit yaptığı vurgulanırken, birçok şirket artık tek çekim ve nakit ödeme ile sigorta yapıyor. Taksit taksit zorunlu trafik sigortası yaptırmanın 2 yolu var. İşte ayrıntılar..

Kredi Kartına Taksit Yapan Trafik Sigortası Acenteleri
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

12 NİSAN 2017 tarihinde yürürlüğe giren trafik sigortası zorunlu tavan fiyat uygulaması sonrasında, Türkiye’nin tüm illeri için gruplamalar yapıldı ve araç sahiplerinin lehine çeşitli indirim miktarları belirlendi. Bu uygulama da, sürekli kaza yapan bir sürücü ile yıllar boyunca aracını kazasız olarak kullanan sürücü arasında trafik sigortası fiyat farkları oluşturuldu.

İLLERE GÖRE TRAFİK SİGORTASI LİSTESİ

Bu kapsamda her il için ayrı bir indirim miktarı belirlendi ve bu illerde ikamet eden vatandaşlar yeni trafik sigortası yaptırımlarına tavan fiyat uygulamasından yararlanabilecekler.

Daha önceden Kredi Kartına Taksit Yapan Trafik Sigorta Acenteleri artık şirketler tarafından yeni fiyat tarifelerinin ücretlendirilmesinde, kredi kartına taksit uygulamasının kaldırıldığını, bundan sonra aracına sigorta yapmak isteyen kişilerin kredi kartına tek çekim yaptırarak poliçelerini ödeyebileceklerini açıklamaktalar.

SİGORTA ACENTELERİ KREDİ KARTINA TAKSİT YAPMIYOR

Yüzlerce sigorta firması arasından yalnızca 2 firmanın halen kredi kartına taksit yaptığı öğrenilirken, uzmanlarca bu uygulama da şirketler arasında birlik sağlanırsa, taksitlendirme yolunun açılmayacağı görüşündeler. Ancak müşteri çekebilmek için taksit yapan firmalar artarsa, bu kez diğer firmalarında mecburen komisyon bedeline katlanarak taksit yapabilecekleri ve uygulamanın eski halini alacağı değerlendiriliyor.

indirimli araç sigortası 2017

indirimli araç sigortası 2017

12 NİSAN 2017 tarihinden itibaren geçerli olan 2017 indirimli trafik sigortası genelgesini bu sayfadan inceleyebilirsiniz.TRAFİK SİGORTASINA BANKA TAKSİTİ

Bazı bankalar ile sigorta acentelerinin tek çekimde ödeme talep ettiği tutarları, banka tarafından taksitlendirmekteler. Bu sadece Zorunlu Trafik Sigortası için değil, diğer tüm yüksek miktarda ki harcamaların taksitlendirilmesi içinde kullanılan bir yöntem. Araç sigortası fiyatlarının en az 500 TL. civarında olduğu ve büyük araçlar için 1.500 – 2.000 TL. civarında sigorta bedeli yatırıldığı değerlendirildiğinde, bankalar kredi kartı kullanan müşterilerine tek seferde yaptıkları harcamaları erteleme veya taksitlendirme imkanı tanımaktalar.

ESKİ POLİÇE BEDELLERİ GERİ ÖDENMİYOR

Genelge ve genelgenin uygulama hükümlerine göre, 12 NİSAN’dan önce yapılan trafik sigorta bedelleri de geri ödenmiyor. Uygulama öncesinde eski trafik sigortalarında fazla ödenen bedellerin geri alınabileceği belirtilmişti ancak, genelge bu duruma engel oldu. Sigorta bedelinin geri alınabilmesi için ancak aracın noter huzurumda satış yapılması gerekiyor.

KREDİ KARTINA TRAFİK SİGORTASI NASIL YAPILIR?

Eğer kredi kartınıza taksit taksit böldürerek trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız, bunun için 2 yöntem mevcut.

  1. Kredi Kartına Taksit Yapan Trafik Sigortası Acenteleri ile görüşerek belirtilen sigorta şirketlerinden taksit yaptırmanız,
  2. Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek, tek çekime taksit yapılıp yapılmadığı ve bu işlem için herhangi bir ücret ödenip ödenmediğini öğrenmenizdir.
trafik sigortası indirimi

trafik sigortası indirimi

Yeni satışı yapılan araçların 15 gün boyunca eski sigortanın geçerli olduğu biliniyor. İlerleyen günlerde rekabet nedeniyle trafik sigortasını karta bölen firmaların çoğalmasını bekleyebilir veya bu yöntemlerle kartınıza taksit yaptırabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ