Haber Bankam

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi SMS ONAYI

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi Açıklandı. Garanti Bankası Bonus, Akbank Axess, İş Bankası Maximum, Vakıfbank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Halk Bankası, Yapı ve Kredi Bankası tüm bankaların kredi kartı açtırma yöntemleri ve SMS onayı haberimizde..

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi SMS ONAYI
 • 7 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 oy, Ortalama: 3,83 out of 5)
  Loading...

17 Ağustos 2017 tarihi itibariyle, Axess, Bonus, World gibi tüm kredi kartları kullanıcıların onayı olmaksızın internet alışverişine kapatılması yönünde karar alınmıştı. Ancak bu tarih bugün itibariyle e-ticaret işlemlerinde yavaşlamaların yaşanmaması nedeniyle 31 ARALIK 2017 tarihine ertelendi.

BBDK Başkanı sayın Mehmet Ali AKBEN tarafından e-ticaret sisteminde kredi kartlarının kullanılabilmesi için kart sahibinin talebinin alınması şartı olduğunu 17 Ağustos 2017 Perşembe gününe kadar onayların tamamlanması gerektiğini ancak internet alışverişlerinde herhangi bir yavaşlama yaşanmaması amacıyla Bankaların görüşleri de alınmak suretiyle bu sürenin 31 ARALIK 2017 tarihine kadar uzatıldığını anlattı.

Buna göre BBDK 7052 sayılı kararının yayınlandığı 20/10/2016 ve 31/12/2017 tarihleri arasında kredi kartı veya banka kartını internetten kullanmak için bankalara talimat veren kart hamillerinin onayları kabul edilerek 31/12/2017 günü ve sonrasında da, kartın internet alışverişine açık olacağı değerlendiriliyor.

Kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor!

BBDK başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre, kartların internet alışverişine kapatılması için 17/08/2017 tarihinin kararlaştırıldığı, ancak bankalarla yapılan görüşme neticesinde bu tarihin 31 ARALIK 2017 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. 31 ARALIK 2017 tarihi itibariyle Türkiye’de eski veya yeni kullanımda olan tüm kredi kartları internet alışverişine kapatılacak. Sadece bankalarına internetten alışveriş yapacağına dair onay veren müşteriler hariç tutulacak. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu bu düzenlemeyi kredi kartı kullanıcılarının güvenliği için uygulamaya başlayacak. İnternetten alışveriş yapmamasına rağmen, kredi kartını aldığında internetten alışverişe açık olması nedeniyle, bazı müşterilerin kredi kartları, sanal dolandırıcılar tarafından internet harcamalarında kullanıldığı, vatandaşın mağdur edildiği gerekçesi ile bu düzenleme başlayacak. Bu tarihten sonra yeni alınan tüm kredi kartları internet kullanımına kapalı şekilde müşterilere teslim edilecek. Eğer müşteri kredi kartını teslim almadan önce internet kullanımına açık olmasını onaylarsa, bu kez kart internet alışverişlerinde kullanılabilecek.

Hangi Kartlar Alışverişe Kapatılacak?

Müşterilerin onay vermediği tüm banka ve kredi kartları internet alışverişine kapatılacak. Türkiye’de halen aktif olarak kullanılan 176 milyon adet kart olduğu ve bu kartlarının büyük bölümünün kapatılacağından söz ediliyor.

kredi kartı internet alışverişine açtırma yöntemleri

kredi kartı internet alışverişine açtırma yöntemleri

Hangi Alışverişlere Kapatılacak? Yurt içi veya yurtdışı tüm e-ticaret sitelerinde yapılan alışverişlere kapatılacak.kredi kartı internet alışverişine açtırma garanti akbank iş bankası

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi


Garanti Bankası World Kart

Tek bir kredi kartı için “ONAY” yazıp kartın son 6 hanesi 3340‘a kısa mesaj gönderin.
Tek bir Paracard onayı için “AÇIK” yazın, son 6 haneyi 3340‘a SMS gönderin.
Tüm Garanti Bankası kartlarını açtırmak için TERCİH yazın 3340‘a gönderin.
Garanti mobil, internet şubesi alo 444 0 333 garanti hattını arayabilirsiniz.

Garanti Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Yöntemi haberimizi inceleyebilirsiniz.


İş Bankası Maximum Kart

İş Bankasına ait herhangi bir kartı internet alışverişine açtırmak için “ONAY”  boşluk bırakın kartın son 6 hanesini 4402’ye kısa mesaj gönderin.
İnternet şubesi, işcep, 0850 7240724 müşteri hizmetleri veya maximum mobil ile onay verebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma


Akbank Axess Kredi Kartı

Axess kartınızı internet alışverişine açtırmak için  “INTERNET” yazın 8885’e SMS gönderin.
Akbank internet uygulaması, Akbank direk veya müşteri hizmetlerini arayarak axess kartınızı internet kullanımına açtırabilirsiniz. Müşteri hizmetleri telefonu:  444 25 25

Akbank Axess İnternet Alışverişine Açtırma isimli haberimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Yapı Kredi World Kredi KartıSMS ile açtırmak için AÇIK yaz boşluk bırak MÜŞTERİ NUMARANI yaz 4944‘e kısa mesaj gönder.
Müşteri hizmetleri ve telefon bankacılığından açtırabilirsiniz. 0850 2220444

Yapı Kredi World Kart İnternet Alışverişine Açma Yöntemi hakkında ki ayrıntılı haberimizi okuyabilirsiniz.


QNB Finansbank Cardfinans

INTERNET yaz boşluk bırak ve kartının son dört rakamını 2273’e SMS gönder.
Qnb Finansbank internet uygulaması ve internet sayfasından veya müşteri hizmetlerinden onay verebilirsiniz. Müşteri hizmetleri no:  0850 2220900 


Albaraka World Klasik

SMS ile tüm banka kartlarınızı (ek, asıl, maaş kartı) internet alışverişine açtırmak için ONAY yaz, 4460‘a SMS gönder.
Eğer sadece kredi kartınız açtırmak isterseniz, SMS için tek onay işlemi bulunmayıp, 0850 222 5 666 veya 444 5 666 nolu müşteri hizmetleri numarasını aramanız gerekiyor.


TEB CEPTETEB

Cep telefonunuzdan AÇIK yazın ve boşluk bırakın, kredi kartınızın son dört hanesini yazın ve 2941’e kısa mesaj gönderin.
TEB müşteri hizmetleri, telefon bankacılığı, internet şubesi, ATM cihazlarından ve 0850 200 0666 nolu telefon bankacılığından kullanıma açtırabilirsiniz. Aynı zamanda sesli yanıt sistemini de kullanabilirsiniz.


Halk Bankası ParafCard

Halkbank internet bankacılığı, veya Halk Bankası Diyalog hattını arayabilirsiniz. Telefon numarası 0850 222 0400‘dür.
SMS ile onay alabilmek için ONAY yazın ve 3404‘e kısa mesaj gönderin.


Ziraat Bankası Maximum

Bankanın tarafınıza göndermiş olduğu SMS bildirimini ONAY yazarak geri göndermelisiniz.
Ziraat İnternet şubesi veya müşteri hizmetleri numarasını arayarak (444 00 00) (0850 220 00 00) Ziraat Maximum kartınızı internete açtırabilirsiniz.


ING Bank Bonus Kart;

ONAY yazın bir boşluk bırakın INGBank bonus kredi kartınızın son dört hanesini yazın ve 2205‘e kısa mesaj gönderin. 0850 222 0 600 nolu numaradan müşteri hizmetlerini arayın ve onay verin.


Vakıfbank World

İnternet bankacılığı, mobil uygulama ve telefon bankacılığından onay verebilirsiniz.
SMS ile onay vermek için ONAY yazın world kartınızın son altı hanesini 6635‘e kısa mesaj gönderin.
Müşteri hizmetleri telefonu:  0850 222 0724


Denizbank Bonus

Tüm banka kartlarınızın Denizbank tarafından internet kullanımına açılmasını istiyor iseniz, bunun için HEPSİ yazın ve 3280 nolu numaraya kısa mesaj gönderin. Eğer tüm kartların e-ticaret sanal alışverişe açılmasını istemiyor iseniz, açtırmak istediğiniz kredi kartı için, SANAL yazın boşluk bırakın ve kartın son altı hanesini yazın, 3280 nolu numaraya SMS gönderin.
Denizbank Müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 800 numarasını arayın ve müşteri hizmetlerinden onay verin.


KuveytTürk Sağlam Kart;

Bankanın müşteri hizmetlerini arayın, ve sağlam kartınızın sanal alışverişe açtırılması için onay verin. Müşteri hizmetleri numarası; 444 0123


Şekerbank Şeker Bonus

Şeker Bonus kartınızı 0850 222 78 78 Şekerbank Çağrı Merkezimizini arayın,
Şekerbank internet bankacılığına bağlanın ve Kredi Kartları/Mail Order İşlemleri menüsüne girin ve kartınızı sanal alışverişe açın.


HSBC Advance

HSBC bankasına ait Advance kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak istiyorsanız, bunun için HSBC internet şubesine bağlanarak onay verebilir veya 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak onay verebilirsiniz.


kredi kartı internet alışverişine açtırma

3d secure

Kredi kartlarını internet alışverişine açtırmak isteyen vatandaşın,

 • Alışverişlerinde 3D secure güvenlik SMS onayı yöntemini kullanmaları,
 • Mümkün ise her alışverişten sonra SMS bilgilendirme sistemini aktif etmeleri,
 • Bunlar mümkün değilse, yapacakları alışveriş limitleri kadar sanal kart oluşturmaları ve sanal kartlarla alışveriş yapmaları tavsiye ediliyor.
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ebru dedi ki:

  Ininial card için bu durum geçerli mi ? Teşekkürler

 2. İsmini Bilmeyen Kullanıcı dedi ki:

  E onay kartinizin son 6 hanesini yazip 4757 ye gönderebilirsiniz. Ziraat bankası bilgilendirme açisindan çok yetersiz mesaji attim fakat hâla cevao gelmedi acaba kaç gün içinde geliyor.

 3. Uğur dedi ki:

  Ziraat için EONAY yazıp son 6 rakamı yolluyorum eksik veya hatalı mesajı alıyorum?

 4. Selahattin dedi ki:

  Faylandığım bir bilgi teşekkür ederim

 5. Mehmet Ali dedi ki:

  Güzel hizmet teşekkürler.

 6. Elif dedi ki:

  EONAY 16 haneli kart numaranızın son 6 hanesini yazıp 4757’ye mesaj gönderiyorsunuz. Ayrıca Ziraat bankası bu konuda bilgilendirme anlamında çok başarısız.

 7. Adnan dedi ki:

  Ziraat bankasına BBDK ya göre interneti actirmak istiyorum ne şekilde SMS çekebiliriz. Teşekkürler

BİR YORUM YAZ