Haber Bankam

KOSGEB’den 50 Bin Lira Hibe İçin 32 Saatlik Kurs Şartı

KOSGEB 50.000 TL geri ödemesiz hibe desteği için ücretsiz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu şart tutmaktadır. Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin başvuru yolları, süreleri ve diğer ayrıntılar haberimizde..

KOSGEB’den 50 Bin Lira Hibe İçin 32 Saatlik Kurs Şartı
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB, ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almaktadır. Pek çok kişiye kurs veren ve 50 bin liralık hibe parası veren KOSGEB Türkiye geneli eğitimlerine devam ediyor. Buna göre KOSGEB’den 50 bin lira hibe için 32 saatlik kurs şartı aranmaktadır. Sizlerde KOSGEB üzerinden hibe ve faizsiz kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız mutlaka 32 saatlik kurs şartını yerine getirmiş olmanız ya da getirmeniz gerekmektedir.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Türkiye geneli çok sayıda kadın ve erkeğe faizsiz kredi, hibe parası desteği sunmaktadır. Ancak bunları yapabilmeniz için uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir. Bu kursa giden ve sertifikalarını alan adaylar faizsiz kredi ya da hibe parası için ilk adımı atmaktadır.

KOSGEB Kurs Şartı Nedir

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB ve KOSGEB’in yardımları hakkında bilgi sahibi olmayan pek çok kişi KOSGEB’in kurs şartının ne olduğunu bilmemektedir. Sizler için KOSGEB kurs şartını belirtelim.

KOSGEB’den faizsiz kredi ya da hibe parası almanız için uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu almanız gerekmektedir. Bu kurslar genel olarak 32 saat sürmekte olup bu sürenin sonunda sizler KOSGEB tarafından eğitim verilmiş oluyor ve kredi ya da hibe parası almak için ilk adımı atmış oluyorsunuz.

KOSGEB Kursları Ücretsiz!

KOSGEB’in 32 saatlik kurs şartını duyan pek çok adayın aklına şu soru gelmiş olabilir. Demek ki hibe için verilen paralar da buradan çıkartılıyor. Ancak böyle düşündüyseniz yanlış düşünmüşsünüz çünkü KOSGEB tarafından verilmekte olan 32 saatlik uyuglamalı girişimcilik eğitiminde kurs ücreti yoktur yani ücretsiz olarak KOSGEB’in kurslarına katılabilirsiniz.Kurs Konuları Nelerdir?

KOSGEB tarafından adaylara verilmekte olan 32 saatlik ücretsiz uygulamalı girişimcilik eğitimleri nedir, hangi konular işlenmektedir. Buna göre adaya işini nasıl büyüteceği, müşteriye olan ilgisi, piyasayı takip edebilmesi, satış hacmi, bölge planlaması, girişimciliğin ne olduğu, rakip analizi nasıl yapılır, yatırımlarını nasıl yapacağı vb. gibi tüm soruların yanıtlarını kendi başına çözebilmesi için bilgiler verilmektedir. Yani KOSGEB burada tamamen adayı düşünmekte ve adayı girişimcilik konusunda bilgilendirmektedir.

32 saatlik KOSGEB tarafından verilen ücretsiz eğitim sonunda sizlere anı kalması adına fotoğraf verilmekte ve mühürlenmiş olarak girişimcilik belgeniz, sertifikanız da taktim edilmektedir. Hiçbir ücrette alınmamaktadır.

KOSGEB Kursuna Nasıl Kayıt Yapılıyor?

Eğer sizlerde KOSGEB kursuna katılmak istiyorsanız http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste linkini takip etmeniz gerekmektedir. Belirtilmiş olan linkte uygulamalı girişimcilik eğitim tarihleri verilmiştir. Linke girdiğinizde hemen yukarıda bulunan iller bölümünden kendi ilinizi seçiniz.

Ardından hemen aşağıda ilinizde verilecek olan kurs tarihi yazacaktır. Kurs tarihi, kursun nerede olacağı, adres bilgileri sizin için uygunsa telefon ile arayarak bilgi alabilir veya KOSGEB’e giderek uygulamalı girişimcilik eğitim kursu için müracaatlarınızı yapabilirsiniz.

50 Bin TL Hibe Veriliyor!

KOSGEB kurslarına katılan adaylar daha sonrasında açacakları işletme ya da yapacakları proje için KOSGEB’den verilen evrakları doğru, eksiksiz bir şekilde doldurarak tekrar KOSGEB’e iletmesi gerekmektedir. KOSGEB’e gelen tüm başvuru formları incelenmekte ve uygun bulunan adaylara 50.000 TL geri ödemesiz hibe parası verilmektedir. Tabi hibe herkese verilmediği için sizin farklı kılan bir özelliğinizin ya da cironuzun hesaplarınız ile çok iyi olacağının tahmin edilmesi gerekmektedir. Ancak büyük ihtimal ile faizsiz kredi çıkacaktır. Bu şekilde KOSGEB kursuna ücretsiz gidebilir ve hiçbir faiz ödemeden KOSGEB aracılığı ile faizsiz kredinizi de çekebilirsiniz. Faizsiz kredi 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ