Haber Bankam

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Desteği 2017 Başvuruları Başladı!

10 ŞUBAT 2017 tarihinde Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ , bugün saat 14:30’da KOSGEB binasında,Sıfır Faizli Kredi Desteği başvurusunun açılışını gerçekleştirecek. KOSGEB sıfır faizli KOBİ kredi desteği bugün bugün başlıyor. 230 bin esnafımızın sıfır faizli krediden faydalanması bekleniyor.

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Desteği 2017 Başvuruları Başladı!

10 ŞUBAT 2017 tarihinde KOSGEB tarafından verilecek olan 50 bin lira faizsiz kredi başvuruları başladı. Bugün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ ve KOSGEB başkanı sayın Recep BİÇER tarafından yapılan toplantı neticesinde 2016 yılında 249 bin başvuru yapan ve bütçe nedeniyle kredi verilemeyen esnafımız için 10 günlük süreç başlatıldı. Başvurular 10 ŞUBAT ve 20 ŞUBAT 2017 tarihleri arasında yapılacak. İşte detaylar..

KOSGEB SIFIR FAİZLİ KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

10 Şubat itibariyle KOSGEB KOBİ Sıfır Faizli Kredi işletme desteği başvuruları başladı. Başvurmak isteyen vatandaşlarımız sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinde ki başvuru formunu doldurarak 0 faizli desteğe başvuru yapabilecekler.

2016 yılında başvuru yapanların yeniden başvurmaları gerekmiyor. 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren başvuru formunda belirttikleri cep telefonlarına ve e-posta adreslerine ONAY veya RED cevabı gönderilecek.

İlk defa başvuru yapacak kişilerin yukarıda belirtilen internet sitesinden başvuru yapmaları gerekecek.

KOSGEB’e hiç başvurmamış, Veritabanı kaydı bulunmayan işletmeler ve beyanname vermeyenler de başvuru yapabilecekler. KOSGEB’in onay vermesi sonrasında bu işletmeler E-KOBİ kaydı yaparak beyanname verecekler.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

27 ŞUBAT 2017 tarihinde sonuçlar belli olacak ve 2016 yılında başvuru yapanlarla yeni başvuranlara KISA MESAJ ve E-POSTA ile olumlu/olumsuz sonuçlar bildirilecek.Başvurusu kabul gören esnafımız bankaların kapısını çalacak ve anlaşma yapılan 9 bankaya KOBİ kredisi başvurusu yapacaklar.

KOSGEB’den onay almış olmak bankalardan da onay alacağınız anlamına gelmiyor. Ancak kefalet talep edilenlere KGF (Kredi Garanti Fonu) ve TESKOMB tarafından kefalet sağlanacak.

Bankalardan onay alan vatandaşa en fazla 50 bin lira sıfır faizli kredi desteği sağlanacak. İlk 12 ay boyunca ödeme yapılmayacak. Geriye kalan 24 aylık dönemde 3’er ay arayla taksitler eşit şekilde ödenecek.

Daha önce 30 bin lira faizsiz esnaf kredisinden faydalananlar, KOSGEB yasaklı işletmeler, güvenlik soruşturmasından olumlu yanıt alamayanlar destekten faydalanamayacak.

2017 yılı Kredi Sicil Affından yararlanan esnaflar için değerlendirmeyi bankalar yapacak. Halen kara listede olanların durumu bankalarca değerlendirilecek.

Değerlendirme de;

 • İşletmelerin Mikro işletme olup olmadıklarına bakılacak.
 • Destek için net satış hasılatı ve çalışan sayısı az olan KOBİ’lerden başlanacak.

ANLAŞMA YAPILAN BANKALAR

Kamu Bankaları; Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank,

Özel Bankalar; Akbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, İş Bankası ve Qnb Finansbank bankalarıdır.

Onay alan esnafımız yukarıda isimleri yazılı bankalara başvuru yapacaklar ve başvuruları bu bankalarca değerlendirilecek. Başvurusu kabul gören işletmelere 50 bin liraya kadar KOSGEB 2017 Faizsiz İşletme Desteği Kredisi verilecek.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. KOSGEB dedi ki:

  HİBE BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ

 2. Übeyt dedi ki:

  Ben vanda yaşanan depremden dolayı 30 bin TL aldım ama hiç gecikmeksiz hepsini ödedim .bundan dolayı 50 bin kredi alabilirmiyim .bizim depremden yararlandık inşallah sıkıntı yaşamayız çıkarmı

 3. celil dedi ki:

  mrb lar kucuk esnafim marketimi acali 7 ay oldu esnaf kefalete gittim 1 sene dediler esnaf kefaletten kredi cekebiliyormuyum bir bilgi verirseniz çok memnun olurum lutfen

 4. İsmail dedi ki:

  Girilen Bilgiler doğrulanamadı.Bilgilerinizi Kontrol Ederek Tekrar Deneyiniz.!
  Bu hatayı alan varmı? Başvuru yapamıyoruz ne hikmetse.

  1. ŞÜKRÜ PERÇİN dedi ki:

   AYNI HATA BENIM 2 FİRMADADA VAR.
   DAHA ONCE SİSTEMDE KAYDIM OLDUĞUNDAN MI ACABA DÜŞÜNÜYORUM.

  2. Bünyamin dedi ki:

   Bende aynı uyarıyı alıyorum

 5. abdurrehim uygur dedi ki:

  2009 yılında 30.000 tl kredi alanlar 50 bin liraya kadar KOSGEB 2017 Faizsiz İşletme Desteği Kredisialabilecekmi

  1. Esnaf Kredisi dedi ki:

   Halkbank Esnaf Kooperatifi aracılığı ile 2015 yılında alanlar alamayacak anacak 2009 için bir söylem yok. Bu sebeple başvuru yapabilirsiniz.

 6. ahmet bağlık dedi ki:

  Küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum kredi hayvancılık içinde varmı

BİR YORUM YAZ