Haber Bankam

Kosgeb Kredisine Hak Kazananlar Listesi MART 2017

Kosgeb Kredisine Hak Kazananlar Listesi Belirlendi ve Esnafa duyuru yapıldı. HAK KAZANDINIZ mesajı gelen esnaf MART ayından itibaren anlaşmalı bankalardan faizsiz kredi çekebilecek. Anlaşmalı Bankalara başvuru süreci başladı.

Kosgeb Kredisine Hak Kazananlar Listesi MART 2017
 • 3 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Kosgeb tarafından listeler açıklandı. 460 bin 167 esnafa kosgeb kredisine hak kazandınız mesajı gönderildi. Bazı esnafımıza 20 bin lira kredi çıkarken, bazılarına ise KOSGEB 50 bin lira faizsiz kredi hakkı tanıdı.

Daha önce 30 bin lira faizsiz (Halkbank-Kefalet Kooperatifi Destekli) kredi çeken veya 2016 yılında 50 bin lira faizsiz KOSGEB kredisi kullanan esnafa red verildi.

sıfır faizli kosgeb kredi sonuçları

sıfır faizli kosgeb kredi sonuçları

KOSGEB yasaklı olan veya yapılacak güvenlik soruşturmasından olumsuz sonuç alacak olan esnaf ise bu desteklerden faydalanması engellendi. Sosyal medyada kendisine kredi çıkmadığını iddia eden esnafın bir çoğu güvenlik soruşturmasından dolayı krediyi alamadı.

FAİZSİZ KREDİYE HAK KAZANAN ESNAFLAR NE YAPACAKLAR?

Kosgeb Müdürlüğünce Hak kazandınız mesajı alan esnafın, öncelikle Anlaşmalı bankalara ön başvuru yapması gerekiyor. Bu başvuru sonucunda onay alan işletmelerin ise veri tabanı kaydı ve beyanname verme işlemini gerçekleştirmesi gerekiyor. Hem KOSGEB’den hemde Bankalardan onay alan esnaf, MART ayı itibariyle faizsiz kredi kullanabilecek.

Bu işlem sonrasında esnaflarımız ikinci durağı anlaşmalı 9 banka şubesi olacak. Bankalara şahsen başvuru yapacak olan KOBİ’ler faizini KOSGEB’in karşılayacağı ticari kredi talebinde bulunacaklar. Bankalar yaptıkları protokol anlaşması gereğince bu durumda olan esnafın başvurularını kabul edecek ve değerlendirmeye alacak. Yapılan başvurular KOBİ Kredileri bölümünde incelenecek ve esnaftan bazı belgelerin hazırlanması talep edilecek.

kosgeb sonuçları açıklandığında başvurulacak bankalar

Gerekli evrakların ve belgelerin neler olduğunu ve kosgeb faizsiz kredisi için bankalara nasıl başvuru yapılacağını, sürecin nasıl işleyeceğini KOSGEB Kredisi Veren 9 Banka ve Kobi Avantajları isimli haberimizde bulabilirsiniz.

Bankalar başvuru sürecinde olumlu gördükleri esnaflarımız için KOBİ hesabı açacaklar ve kredinin ilk 12 ayı için ödeme talep etmeyecekler. 12 ay sonra ilk ödeme başlayacak. Aşağıda ki çizelgede ayrıntılar belirtilmiştir.ÇEKİLECEK KREDİ MİKTARI 20.000 TL. veya 50.000 TL.
ÖDEMESİZ DÖNEM 12 AY
ÖDEME DÖNEİ 24 AY
TOPLAM VADE 36 AY
FAİZ ORANI 0%
ÖDEME ŞEKLİ 3 AYDA BİR

Bu plana göre, 2017 yılı Mart ayında 50 bin lira KOSGEB işletme desteği kredisi çeken bir esnafın yapacağı ödemeye ait örnek ödeme planı aşağıya çıkarılmıştır.

KREDİ TUTARI ÖDEME TARİHLERİ TAKSİT TUTARI BAŞVURULACAK BANKALAR
50.000 TL. 1 Mart 2018 6.250 TL ÖZEL BANKALAR

Akbank,
Garanti Bankası
Denizbank,
Qnb Finansbank
İş Bankası
Yapı ve Kredi

KAMU BANKALARI
Vakıfbank
Halkbank
Ziraat Bankası

1 Haziran 2018 6.250 TL
1 Eylül 2018 6.250 TL
1 Aralık 2018 6.250 TL
1 Mart 2019 6.250 TL
1 Haziran 2019 6.250 TL
1 Eylül 2019 6.250 TL
1Aralık 2019 6.250 TL

Bu ödeme planına göre, esnafımız KOSGEB destekli olarak aldığı krediyi bankalara 12 ay hiç para ödemeden kullanırken, geriye kalan dönemde 3 ayda bir ödeme kolaylığı ile borcunu kapatacak. Diğer bankalara borcu olan, kara listeye düşmek üzere olan, kredilerini yapılandıran, yeni bir işyeri açmak isteyen, bayilik almak veya bayilik vermek isteyen, işyeri için yeni bir şube açacak olan, tadilat ve bakım onarım giderleri için paraya ihtiyaç duyan esnafımız ve hatta yeni bir ev almak veya satın aldığı evin taksitlerini ödemek isteyen esnafımız da bu parayı istediği alanda kullanabilecek.

KOSGEB yeni girişimci desteği veya genel destek programı ile verdiği kredileri belirli bir iş projesi dahilinde vermektedir. Ancak bu kredi özellikle Mikro KOBİ’lere (küçük esnafa) destek niteliğinde verildiği için, kullanımı ile ilgili herhangi bir kısıtlama mevcut değildir.

Kosgeb Sonuçları Açıklandı!

Kosgeb kredi sonuçlarını 3 farklı yöntem ile açıkladı. Birincisi esnafın cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderilirken ikinci yöntem olarak KOSGEB başvuru sahiplerine e-mail ile bilgilendirme yaptı. Ayrıca KOSGEB internet sitesinde bulunan sorgulama sayfasından da hak kazanıp kazanamadığınız öğrenilebiliyor.

KOSGEB Kredisine Hak Kazananlar Listesi için Tıklayınız!

TALEBİ REDDEDİLEN KOBİLER NE YAPACAK?

Sıfır faizli kredi talebi reddedilen esnaf için 2017 yılında yeniden bir faizsiz kredi paketi ön görülmüyor. Bu esnafın Hizmet Merkezlerine başvuru yaparak hangi sebeple talebinin reddedildiğini sorgulama şansı var ancak büyük bir bölümünün güvenlik soruşturması veya daha önce KOSGEB desteklerinden yasaklı olmaları ve 30 bin lira Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Halkbank tarafından verilen krediden yararlanmış olmaları nedeniyle Hak kazanamayacakları tahmin ediliyor.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Belgüzar dedi ki:

  Yazmaya gerek yok millet yazmış yazacağını insanlara faydalı olmak lazım gerekli teminatları alsınlar faydalı olsunlar

 2. ilhan dedi ki:

  bankaların manası yok kredi kartlarımı gec ödemişim madem bizleri bankalara göndereceklerdikoskep niye dediler elimizdeki bocu yoktur kagıdına harcadık dah kötu duruma dustuk bankaya 1o bin bborcum var kes geri kalanı ver onada yokdemekki adamı olan alıyor olmayan batsın zaten ayakta duramıyoruz zaten parası olan hiçk kartınıgec yatırmaz avukatlıkolmamışız sicil hakkı silindideyolar amasadece televizyonda yuruluge geciren yok belkide var ama banka lar devletten ustun gibi davranıyolar bankalar sırf millet bana köle olsun diyorlar bi arabam var 10 bın degerinde onun bile ipotek ettik gene vermediler tek sucum puan 750 miş gec yatırmısım milyarlar istemedik adamını bulupta hibeler ciflikler kurmadık sıfırla başlayan bi esnafım askeri ucretle calışandım allah bize burayı hanisp etti ama 3 senedir gece gunduz bişiler yapmaya calışıyoruz kısacası duzen yok sen vergini verirsin adam yanına gelir seyyar acar lokanta dondurma satar kimne iş yapıyo ne satıyo malatyada bellisiz petrola gidersin sogan patates satıyo anlayacagınız tas kayıp

 3. Tarık KARA dedi ki:

  Bağ-Kur SSK ve maliye den borcu yok kağıdı isteniyor . Esnafın parası olsa zaten bu borçlarını öder.

BİR YORUM YAZ