Haber Bankam

Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları

KOSGEB sıfır faizli işletme kredi desteği sonuçları açıklandı mı, açıklanacak mı derken 27 ŞUBAT 2017 Pazartesi günü herhangi bir bildiri yapılmadı ve sonuçlar 28 ŞUBAT 2017 Salı gününe kaldı.

Kosgeb 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları

Kosgeb Başkanı Sayın Recep BİÇER tarafından 27 Şubat 2017 Pazartesi günü Kosgeb İşletme Desteğinin sonuçlarının açıklanacağı bildirilmişti. Bugün bazı esnaflarımız tarafından KOSGEB’den red cevabı aldıkları sosyal medyada yer bulurken, henüz onay aldığını veya talebinin kabul edildiğini öne süren kimse olmadı. Kosgeb kurumu internet sitesinden yaptığı açıklama da, henüz başvuru sonuçlarının açıklanmadığını bir kez daha bildirdi.

kosgeb sonuçları açıklandı mı

KOSGEB İNTERNET SİTESİ YİNE KAPANDI!

Kosgeb internet sitesi başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyenlerin yoğun ziyareti sonucunda yine kapandı. Yoğunluk nedeniyle kullanılamaz hale gelen web sitesinin ana sayfası değiştirilerek, ww2 sunucusu üzerinden yayına devam etmesi sağlandı. Ana sayfaya erişmek isteyenler şuan itibariyle ww2.kosgeb.gov.tr adresini kullanabilirler.

Kosgeb sunucusu her ne kadar ww2 protokolünden yayına devam etmesi sağlanmaya çalışılmış ise de, istenen olmadı ve şuan ziyaretçiler sayfanın açılmadığını Sunucu Hatası ve MERHABA DÜNYA yazısı bulunan bir sayfa ile karşılaşmaktalar.

KOSGEB MERHABA DÜNYA HATASI

Kosgeb’in Resmi internet sitesinden veya twitter hesabından da, sonuçlarla ilgili henüz bir açıklama yapılmaz iken, KOSGEB görevlileri veya KOSGEB Müdürü Sayın Recep BİÇER’den de herhangi bir bilgilendirme gelmedi. Oysa ki günler öncesinden sonuçların 27 ŞUBAT 2017 günü açıklanmaya başlayacağı bildirilmişti.

kosgeb sonuçları açıklanmadı

kosgeb sonuçları açıklanmadı

Sosyal Medyada yer alan ve KOSGEB desteklerinden faydalanamadığı yönünde mesaj aldığını ileri süren kişilerin ise sonuçları alıp almadığı konusunda kesin bir bilgi bulunmazken, KOSGEB yetkilileri başvuru sonuçlarının hangi tarihte yapılacağı hakkında bir bilgilendirme yapmadılar.

Sıfır Faizli Kredi Kimlere Verilmeyecek?

  • İşyeri açılışı yapmayan vergi dairelerine kayıtlı olmayan işletmeler,
  • KOSGEB desteklerinden yasaklı olan firmalar,
  • 2016 yılında destekten faydalanan 15 bin esnaf,
  • Güvenlik soruşturmasından olumsuz sonuç alamayan işletmeler,
  • 2015 yılında 30 bin lira faizsiz Halkbank-Kooperatif kredisi çeken esnaf,
  • Geçen yıl faizsiz KOSGEB kredisi çeken 15 bin esnaf destekten yararlanamayacak.
kosgeb sonuçlarının açıklanacağı tarih

Sonuçların Ne Zaman Açıklanacağı Bildirisi!

KOSGEB ÖN ONAY AŞAMASINDAN SONRA NE YAPILACAK?

27 Şubat Pazartesi gününden itibaren cep telefonuna destekten yararlanabileceği yönünde HAK KAZANDINIZ bildirisi gelen esnaflar daha kosgeb faizsiz kredisi veren 9 anlaşmalı banka şubesine başvuru yapacaklar. Bu başvurularda BBDK ve Bankacılık Mevzuatına ilişkin mevzuat hükümleri uygulanacak. Bankalar KOSGEB onayı ile başvuru yapan müşterilerden ticari kredilerde talep edilen evrakları talep edecekler. Her ne kadar KOSGEB destekli olsa da, ticari kredi çekme şartlarını taşımayan esnafa kredi verilmeyecek!KOSGEB ANLAŞMALI KAMU BANKALARI; Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank

ÖZEL BANKALAR; Denizbank, Garanti, QNB Finansbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank,

ANLAŞMALI KEFALET KURULUŞLARI; TESKOMB, KGF

İşletmelerin bankalara yapacakları başvuru, Ticari KOBİ kredisi talebi niteliğinde olacak. 2017 yılında KOSGEB’in açıklamasına binaen kefalet sağlayacak iki kuruşun desteği ile bankaların başvurulara olumlu bakacağı açıklaması yapıldı. Yani kefalet talep edilen esnaflarımız, kefalet mektubu getirdiklerinde bankalar tarafından 50 bin faizsiz kredi için olumlu değerlendirme yapılacak.

27 Şubat 2017 tarihinde sonuçları öğrenmek amacıyla internet sitesi üzerinden sorgulama yapan ve öğlen saatlerinde HAK KAZANAMADINIZ uyarısı alanların dikkatine! Eğer 2016 yılında başvuru yapmış ve yine aynı sonucu almış iseniz, bu gördüğünüz sonuç 2016 yılının sorgulama sonucu olabilir. Bu kapsamda sonuçlar açıklanana kadar bekleyiniz!

KOSGEB HANGİ CEP TELEFONU VE E-POSTA HESABINA BİLGİLENDİRME YAPACAK?

Pazartesi gününden itibaren henüz cep telefonuna bilgilendirme mesajı gelmeyen veya e-posta ulaşmayan esnaflar cep telefonu numaralarının ve elektronik posta adreslerinin doğruluğu konusunda KOSGEB İletişim Merkezlerine ulaştıkları öğrenildi. Bildiriler 2016 yılında ve 2017 yılında yapılan başvuru esnasında doldurulan formda yer almakta olan cep telefonu numarasına ve e-posta adresine yapılacak. Başvuru sahibi KOBİ ve esnafın, bu adres ve telefonları kontrol etmeleri gerekiyor.

SOSYAL MEDYADA KOSGEB ELEŞTİRİLERİ

Başvuru sonucunu henüz öğrenemeyen esnaf, sosyal medya hesabından KOSGEB’e olumsuz eleştirilerini sürdürüyor. O eleştirilerden bazıları şöyle;

 Hayat zenginlerden yana olabilir ama ölüm tarafsizdir . Ben credi siz diye başvurdum credi haram . Gidin kosgeb size para yediren kişilere verin …!!

Durum kötüye gidiyor sölim. Kosgeb bizden para istemesin..

Ben aradım kosgebi bugün olmazsa yarın acıklanır sabret dedi..

 Esnaf girtlagina kadar borçlu nefes Almak istiyor yada batacak banka sirtimizda büyük bir yük en azından rahatlariz..

 Kosgeb işini bilir 50000 ne faiz desteği verecek ya 50 dereden su getirir…kosgeb büyük ölçüde onay versede coguda bankadan hayır cevabı alir..

Haberbankam.com olarak Kosgeb faizsiz kredi sonuçlarını ve sorgulama ekranını anlık olarak takip etmekteyiz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ