Haber Bankam

KOSGEB Kobilere Destek Vermeyi Sürdürüyor

KOSGEB Kobilere Destek Vermeyi Sürdürüyor
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

KOSGEB gençlere, erkeklere, kadınlara, projesi olanlara, esnaflara ve KOBİ’lere maddi imkanlar ve diğer alanlarda olanaklar sağlamaya devam ediyor. İşini büyütmek isteyen ya da devletin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanmak isteyen KOBİ’ler KOSGEB’e müracaat etmektedir. Buna göre KOSGEB kobilere destek vermeyi sürdürüyor.

KOSGEB pek çok konuda ülkemizin gelişmesi ve vatandaşların yaptıkları iş olanaklarının artması içni önemli projelere imza atarken işletmesi olan olmayan herkese maddi yardım da bulunmaya çalışmaktadır. KOSGEB kobilere destek vermeyi sürdürüyor. Peki KOSGEB’in KOBİ’lere ne gibi desteği bulunuyor, KOBİ’lere maddi yardım destek tutarları nedir ve KOBİ olup da KOSGEB’in desteklerinden yaralanmak isteyen kişilerin hangi adımları izlemesi gerekmektedir.

KOBİ Nedir?

KOSGEB Kobilere destek vermeyi sürdürüyor haberine başlamadan önce sizlere KOBİ’nin ne anlama geldiğinden bahsedelim. KOBİ olabilmeniz için 250 kişiden daha az çalışanınızın olması ve yıllık mali bilançonuzun 250 milyon TL’yi aşmaması gerekmektedir. Tabi bu KOBİ’nin genel tanımıdır. Yani KOSGEB 100 – 200 kadar çok çalışanı olan ve yıllık kazancı yüzlerce milyon lirayı aşan kişilere pek yardım etmeyi hedeflememektedir. KOSGEB’in amacı daha küçük Kobilere destek vermek ve onların hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır.

KOSGEB Kobi Desteğinden Nasıl Yararlanılır?

KOSGEB kobilere destek vermeyi sürdürüyor. Peki hangi Kobilere KOSGEB tarafından destek verilmektedir. Yani KOSGEB’den yardım alabilmek için iş yerinizin nasıl olması gerekiyor. KOSGEB kobi desteğinden faydalanabilmeniz için 10 kişiden az çalışanınızın olması gerekmektedir. Aksi halde KOSGEB’in vermiş olduğu imkanlardan yararlanmanız oldukça zordur. Yıllık mali bilanço ve çalışan konusunda KOSGEB’in şartların eğet uyum sağlıyorsanız sizlerde KOSGEB kobi desteğinden yararlanabilirsiniz. Peki KOSGEB KOBİ desteği nedir.

KOSGEB KOBİ Desteği Nedir?

KOGEB kobilere destek vermeyi sürdürüyor ifadesini sizler için kullandık. Peki KOSGEB KOBİ desteği nedir, kobiler ne gibi destekleri KOSGEB’den alabilmektedir. • Bankalardan çekilen faizin desteklenmesi
 • Büyümeye yönelik projelerin desteklenmesi
 • Fuar ve tanıtımlar için doğan ihtiyaçların desteklenmesi
 • Laboratuvar ihtiyaçlarının desteklenmesi
 • Ar-Ge üzerine yapılacak olan tesislerin desteklenmesi
 • Teknoloji yatırımlarının desteklenmesi
 • İhracatı artıracak yatırımların desteklenmesi
 • Ortaklık ile kurulacak olan projelerin iş birliği konusunda desteklenmesi
 • Borsada işlem yapmakta olan projelerin desteklenmesi

Yukarıda verilmiş olan 9 madde KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Eğer sizlerde Kobiyseniz ve yukarıda belirtilen maddelerde yer alan desteklemelere ihtiyacınız varsa KOSGEB tarafından desteklenebilirsiniz.

Teşvik Destekleri Nedir

KOSGEB kobileri desteklemeyi sürdürüyor peki teşvik destekleri nedir? Buna göre verilen destek programları hakkında bazı ana başlıklar yukarıda verilmiştir. Her eğitimin farklı farklı teşvikleri bulunmaktadır. Eğitimlere, yapılacak yatırımlara, bütçeye göre hibe maddi desteği veya faizsiz kredi destekleri verilebilmektedir. Kobilerin kendisini tanıtabilmesi için ihtiyaç duyduğu fuar malzemesi, fuar standı, laboratuvar gibi konularda da KOSGEB yine büyük destekler sağlamaktadır. Peki KOSGEB’in sunmuş olduğu desteklerin, imkanların oldukça bol olduğunu gördük. Kobiler KOSGEB’in sunduğu bu imkanlardan nasıl yararlanabilir. Genel şartlar nelerdir.

KOSGEB KOBİ Desteği Şartları Nelerdir

Ülkemizde çok sayıda KOBİ bulunmaktadır. Tüm Kobiler KOSGEB’in imkanları iyi olduğu için bu desteklemelerden yararlanmak isteyebilir. Peki KOBİ desteğinden yararlanma için şartlar nelerdir

 1. KOBİ olmanız gerekmektedir.
 2. Devlete vergi borcunuz olmaması gerekmektedir.
 3. Çalışanlarınızın sigortası olması gerekmektedir.
 4. Yıllık gelir bilançosu ve işçileriniz hakkında evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir.
 5. İşletmenizi KOSGEB veri tabanına kayıt ettirmeniz gerekmektedir.

Yukarıda verilen 5 ana madde KOSGEB tarafından aranmakta olan şartlar arasında yer almaktadır. İşletmenizin mutlaka KOSGEB veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. Eğer KOSGEB veri tabanına kayıt ettirmediyseniz http://destek.kosgeb.gov.tr/ sitesine girmeniz ve kullanıcı adı, şifre oluşturarak işletmenizi KOSGEB veri tabanına kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra artık KOSGEB’e müracaat edebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ