Haber Bankam

KOSGEB Girişimci Desteğinde İşyeri Açma Şartını Kaldırdı!

KOSGEB 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi verilen Girişimcilik Destek Programından 01 ŞUBAT 2017 tarihi itibariyle işyeri açtıktan sonra başvuru yapma zorunluluğu kaldırıldı. Artık sermayesiz işyeri açmak isteyen girişimciler, sertfikaları ile dükkan açmadan önce KOSGEB Kredi başvurusu yapabilecekler. Detaylar haberbankam.com da..

KOSGEB Girişimci Desteğinde İşyeri Açma Şartını Kaldırdı!
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

01 ŞUBAT 2017 tarihi itibariyle artık KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen girişimciler için öncelikle işyeri açma şartı ortadan kaldırıldı. Buna göre artık iş kurmak dükkan açmak isteyen girişimci adaylar, önce kursa katılacaklar ve Hizmet Merkezlerinde başvuru formu doldurarak, KOSGEB kredisinden yararlanıp yararlanamayacaklarını öğrenecekler. Talebi uygun görülen KOSGEB girişimcisi onay alması durumunda işyerini açacak ve destek başvurusu yapacak.

KOSGEB SERMAYESİZ İŞYERİ AÇMA DESTEĞİ

Açıklamayı KOSGEB başkanımız sayın Recep BİÇER beyefendi yaptı. Sayın biçer 2017 yılında KOSGEB Girişimcilik Destek Programının güncellendiğini belirtti ve Türkiye’de girişimciliğin gelişmesi için KOSGEB’in programları hakkında bilgiler verdi. KOSGEB’in amacının ekonomiye katkı sağlayan işletmelerin kurulması için destek sağlamak olduğunu her fırsatta vurgulayan sayın BİÇER girişimcilere de bir müjde verdi.

İşyerini Açmadan KOSGEB’e Başvuru Yapılabilecek! Detayları bu sayfadan da öğrenebilirsiniz.

İŞYERİ AÇMA ŞARTI ORTADAN KALDIRILDI!

Artık 4 gün süren 32 saatlik girişimcilik destek programı içerisinde yer alan Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılan esnaf adaylarımızın kurs sonunda sertifika almaları ve bu sertifika ile Hizmet Merkezlerinde başvuruda bulunarak işyeri açmak için KOSGEB başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formu Hizmet Merkezlerinde ki KOSGEB kurulları tarafından detaylı olarak inceleniyor. Belirli kriterlere göre incelenen başvuru formlarına KOSGEB tarafından onay veya red veriliyor. Onay alan girişimcinin projesi kapsamında 90 gün içerisinde başvuruda bulunması gerekiyor.

kosgeb işyeri açma kredisi 2017 başvuruları

kosgeb işyeri açma kredisi 2017 başvuruları

İŞYERİNİ AÇMIŞ OLANLAR NE YAPACAK?

Daha önce işyerini açmış olan esnaflarımız içinde bu değişlik nedeniyle mağduriyet yaşamalarına engel olunması için 31 ARALIK 2017 tarihine kadar başvuru süreleri uzatıldı ve bu tarihe kadar sertifika sahibi girişimciler başvurularını sürdürebilecekler. Ancak 01 OCAK 2018 tarihi itibariyle KOSGEB’den yararlanacak vatandaşların işyeri açmadan önce KOSGEB başvurusu yapmaları şart haline gelecek ve bu tarihten sonra iş yerini açmış bulunanlar destekten faydalanamayacak.KOSGEB SERMAYESİZ İŞYERİ AÇMA DESTEĞİ VERİYOR!

KOSGEB’e başvuran bazı vatandaşlarımızca verilen desteklerin peşin olarak ödenmesi ve iş yerinin sonradan açılabileceği vurgulanmakta idi. Hiç parası olmayan ve iş kurmak isteyen ev hanımlarının, gençlerin, emeklilerin ve tüm vatandaşlarımızın KOSGEB’e parasızlık yüzünden başvurdukları, “paramız olsa zaten başvurmayız” mantığı ile hareket ederek, sonradan iş kurabilecekleri vurgulanmakta idi. Haberbankam.com’da bu konuyu daha önce gözler önüne sermiştik.

Bu düzenleme ile destek başvurusu yapmak isteyenlerin işyeri açmış olmaları gerekmiyor. Ancak başvuru yapan girişimci mutlaka başvuru formunu dolduracak ve taahhütname imzalayacak. Başvurusu kabul gören kişi 90 gün içinde iş yerini açtığı taktirde destekten faydalanacak.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ 2017 PROGRAMI

2017 yılında devam eden program dahilinde kendi işini kurmak isteyen ve sermayem yok diyen vatandaşa 50 bin lira hibe ve yüz bin lira sıfır faizli kredi desteği verilmeye devam ediyor. Programda bazı illerimiz için %70 oranında, bazıları için ise %60 oranında destek uygulanıyor. Bu desteğe başvurmak isteyen vatandaşın önce KOSGEB kurs tarihleri ve adreslerini incelemeleri ve en yakında ki merkeze başvurmaları tavsiye ediliyor. 32 saatlik programda adaylara iş kurmak isteyenler için yapılması gerekenler, dükkan açarken dikkat edilmesi gerekenler anlatılıyor ve destek verilen sektörler ile iş planının nasıl hazırlanacağı, veri tabanı kaydının nasıl yapılacağı ile KOSGEB işyeri açma desteklerine nasıl başvuru yapılacağı anlatılıyor.

Destekten yararlanacak vatandaşlar bu sertifikayı aldıktan sonra iş planı hazırlıyorlar ve destek başvurusu için bu güncelleme ile yeniden KOSGEB’in kapısını çalışıyorlar. Destek başvuru aşamaları bu başvurudan sonra başlıyor.

KOSGEB HAKKINDA Kİ DİĞER HABERLERİMİZ;

Şartları Taşıyan Esnaf KOSGEB Faizsiz Kredisinden Yararlanacak,

50 bin lira Faizsiz KOSGEB Kredisi Kobi’lere Can Suyu Oldu.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anlaşmalı Bankalar dedi ki:

    KOSGEB anlaşmalı bankalardan kredi verilir.

BİR YORUM YAZ