Haber Bankam

Kosgeb Faizsiz Kredisi Kimlere Verildi Hak Kazananlar!

Kosgeb Sonuçları Açıklandı ve Başvuru yapan esnafın %85’i faizsiz krediye hak kazandı. Krediye hak kazananlar listesi değerlendirildi ve esnafın yıllık net hasılatına göre kredi limitleri belirlendi. İşte detaylar..

Kosgeb Faizsiz Kredisi Kimlere Verildi Hak Kazananlar!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

KOSGEB’in sonuçlarının açıklanmasını müteakiben detaylar netleşmeye başladı ve KOSGEB desteğinin başvuruda bulunan esnafın %85’ine verildiği açıklandı. Esnafımız, bu ay içinde bankaların şartlarını yerine getirerek 20 bin lira ve 50 bin lira arasında faizsiz kredi çekebilecekler.

540 BİN 999 İŞLETME FAİZSİZ KREDİYE BAŞVURDU!

Sayın Bakan Faruk ÖZLÜ twitter hesabından yaptığı açıklamada KOSGEB’in 50 bin liralık sıfır faizli KOBİ kredisi için Geçen yıl başvuranlar ile bu sene başvuranların toplamı 770 bin 976 oldu.

2016 yılında ve 2017 yılında toplamda 540 bin 999 adet başvuru alındı.

Başvuru sahiplerinin talepleri değerlendirildi ve 460.167 kişiye HAK KAZANDINIZ mesajı gönderildi. Bu oran başvuru da bulunan esnafın %85 oranına tekabül etmektedir.



FAİZSİZ KREDİ DAĞILIMI

YILLIK NET SATIŞ HASILATINA GÖRE FAİZSİZ KREDİNİN DAĞITIMI
1 TL. – 250 BİN TL. 20 BİN LİRA
250 BİN TL – 500 BİN TL. 25 BİN LİRA
500 BİN TL. – 750 BİN TL. 30 BİN LİRA
750 BİNDEN – BİR MİLYON ARASI 40 BİN LİRA
1 Milyondan Fazla Yıllık Net Hasılatı Olana 50 BİN LİRA

FAİZSİZ KREDİ NE ZAMAN VERİLECEK!

28 Şubat 2017 tarihinde sonuçlarının açıklanmasını müteakiben bankalara başvuru süreci başladı. KOSGEB’den ve bankalardan onay alan esnaflarımız MART ayı itibariyle 50 bin liraya kadar faizsiz kredilerini kullanabilecekler. Kredinin ilk 1 yılı geri ödemesiz geriye kalan 2 yılda ise 3 ayda bir toplamda 8 taksitle faizsiz olarak kredi geri ödemesi yapılacak. Bu destek ile MART ayında ortalama 11 Milyar lira civarında piyasaya para girişi sağlanacak.

KOSGEB Başvuru Sonucunuzu Öğrenmek İçin Tıklayın!

BANKALARIN ŞARTLARI AĞIR!

Bankalara başvuru süreci içerisinde anlaşma yapılan 9 bankanın vergi ve SGK borcu olmadığına dair evrak talep ettikleri, bunun haricinde işletmeye ait tüm ticari evrakların istendiği, yine kredi notu düşük olan, kara listede olan esnafın bankalardan red cevabı aldığı öğrenildi. Kredi Notu Düşük Sicili Bozuk Esnaf Faizsiz Kredi Alabilir mi? ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ