Haber Bankam

KOSGEB Desteği ile Tel Örgü İmalatı Yapıyor!

KOSGEB’in girişimcilere verdiği destekler devam ediyor. KOSGEB’den destek almaya hak kazanan Mehmet bey, 200 bin lira hibe ile kendi iş yerini kurdu.

KOSGEB Desteği ile Tel Örgü İmalatı Yapıyor!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Kosgeb’in esnaflarımız için hibe ve faizsiz krediler vermeye devam ediyor. Bu kez yeni bir girişimcilik haberi Konya ilimizden geldi, Konya ilimizde yaşan Mehmet bey, 71 yaşında olmasına rağmen KOSGEB’den destek alarak işletmesini büyüttü ve şuan tel örgü imalatı işini yürütmeye devam ediyor.

KOSGEB DESTEĞİ İLE TEL ÖRGÜ İMALATI

KOSGEB girişimcilere 13 farklı program ile destek vermeye devam ediyor. Mehmet bey, KOSGEB‘in girişimci destek programında bulunan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katıldı ve 32 saatlik eğitim sonunda sertifika sahibi oldu.Mehmet bey, KOSGEB desteklerine başvurdu ve toplamda 200.000 TL. geri ödemesiz hibe almaya hak kazandı. Bu paradan 90 bin lirasını tel örgü imalat makinesine ayıran Mehmet bey, Konya ilimizin Şereflikoçhisar, Kulu, Bala, Yunak gibi ilçelerinde müşterilerine sattığını ifade etti. Mehmet bey, tel örgü imalatı sektöründe, farklı türden tel örgülerin üretimi için farklı makine ve teçhizatlara ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

KOSGEB tarafından her geçen gün yeni bir destek programı ve esnafımıza can suyu niteliğinde yardımlar yapılmasına rağmen, birçok girişimci tarafından başvuru yapılmıyor. Bu girişimcilere örnek olacak türden bir işletme açan Mehmet bey, Devletin yardımları için teşekkürlerini sundu.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ