Haber Bankam

KOBİ’lere Müjde! Devlet Destek Kredisi Verecek!

Devlet destekli KOBİ kredisi almak isteyenler 150.000 TL’ye kadar kredi alabilir. KOBİ destek kredisi şartları nedir, nasıl başvuru yapılır.

KOBİ’lere Müjde! Devlet Destek Kredisi Verecek!
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan KOBİ’lere devlet destek vermeye devam ediyor. Buna göre kamu bankalarının oluşturduğu kampanyalar ve kamu kurumlarının vermiş olduğu destekler ile kobiler işlerini büyütmeye çalışıyor. KOBİ’lere müjde! Devlet destek kredisi verecek. Peki kobi destek kredisi ne kadarlık verilmektedir. Vade süresi ve detayları nedir.

Günümüzde pek çok kobi işini büyütmek istediğini ancak bütçe konusunda sıkıntı yaşadığı için büyümeyi gerçekleştiremediğini belirtmektedir. İşte bu gibi durumlar için kamu bankası olarak bilinen Halk Bankası devreye giriyor. KOBİ’lere müjde! Devlet destek kredisi verecek. İlgili destek kredisi Türkiye Halk Bankası tarafından verilmektedir. Faizsiz ve çok düşük KOBİ destek kredisi vermekte olan Türkiye Halk Bankası kaç bin TL’lik destek sağlıyor ve detaylar nedir.

Devlet Destekli KOBİ Kredisi Nedir?

Çok sayıda KOBİ devlet destekli krediyi almak istiyor. Peki devlet destekli KOBİ kredisi nedir. Buna göre Türkiye Halk Bankası tarafından verilen devlet destekli KOBİ kredisinde aranan şartlara uygun olan esnaflara faizsiz kredi ya da düşük faiz oranlı kredi verilmektedir. Peki esnafa ne kadarlık destek kredisi verilmektedir.

Türkiye Halk Bankası ihtiyaç sahibi esnafa 30.000 TL faizsiz ve 150.000 TL düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Peki bu krediden hangi esnaflar yararlanabilir ve vade süresi gibi diğer detaylar nelerdir.

KOBİ Destek Kredisini Kimler Alabilir

KOBİ destek kredisi Türkiye Halk Bankası tarafından veirlmektedir ve çok avantajlı olduğu için neredeyse tüm KOBİ’ler bu krediyi almak istemektedir. Peki KOBİ destek kredisini kimler alabilir, aranan şartlar nelerdir.

 • 3 yıllık usta belgesine sahip olmanız ve 1 yıldır sektör ile ilgili işletmenizi yürütüyor olmanız gerekmektedir.
 • KOSGEB tarafından iş projenizini onaylanmış olması ve en fazla 30 yaşındaki girişimcilere
 • Tarihimizi unutmamız için miras meslekleri devam ettirenlere


Yukarıda belirtilmiş olan üç madde KOBİ destek kredisi alma şartlarıdır. Yani kim alabilir sorusunun yanıtı burada gizlidir. Maddelerde her hangi birisine sahip olan KOBİ’ler Halkbank’a müracaat ederek 30.000 TL faizsiz kredi ya da 150.000 TL düşük faizli kredi imkanından yararlanabilir. Peki KOBİ’lere verilen 150.000 TL’ye kadar olan faizlerde vade süresi ve diğer detaylar nelerdir. Hangi masraflar ya da hangi harcamalar içi faiz imkanından yararlanılabilir.

Hangi Harcamalar İçin Kredi Veriliyor

KOBİ’ler Türkiye Halk Bankası tarafından verilen 150.000 TL’ye kadar olan esnaf kredisini alabilmek için adeta sıraya girmiş durumdadır. Peki hangi harcamalar için Türkiye Halk Bankası KOBİ destek kredisi veriyor ve vade süresi detayları nedir.

 • İşletmeniz için mal alım (işletme kredisi) – 150.000 TL’ye kadar kredi maksimum 24 ay vade imkanı
 • İşletmeler için alınacak olan makine ya da araç – 150.000 TL’ye kadar kredi maksimum 60 ay vade süresi
 • İş yerinizde yeni istihdam sağlayacaksanız – 150.000 TL’ye kadar kredi maksimum 36 ay vade süresi (ilk 12 ay kredi taksiti alınmamaktadır.)
 • Ürünlerinizi yurt dışına ihracat edecekseniz – 150.000 TL’ye kadar kredi 48 ay vade süresi (ilk 12 ay taksit ödemesi alınmaz)
 • Nakit paraya ihtiyacı olanlar – 150.000 TL’ye kadar kredi 9 ay vade süresi
 • Taşıt almak isteyenler – 150.000 TL’ye kadar kredi 60 ay vade süresi imkanı
 • Ticari amaçla kullanılacak otobüs, minibüs ya da diğer araç alacaklar – 150.000 TL’ye kadar kredi 36 ay vade süresi
 • Ticari kullanılan araçların bakım ve masrafları için kredi – 150.000 TL’ye kadar kredi 48 ay vade süresi imkanı

Yukarıda belirtilen 9 maddede KOBİ destek kredisinin hangi amaçlar ile alınabileceği belirtilmiştir. Eğer sizlerde bu amaçlardan bir tanesi için kredi çekmeyi planlıyorsanız mutlaka Türkiye Halk Bankasına müracaat ederek kobi destek kredisi hakkında bilgi sahibi olabilir ve 150.000 TL’ye kadar kredinizi çekebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ