Haber Bankam

Kobi Destek Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

İşletmesini büyütmek isteyenler için KOBİ destek kredisi verilmeketdir. Peki KOBİ destek kredisi şartları nedir, KOSGEB KOBİ destek kredisi miktarı ne kadar?

Kobi Destek Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 4,50 out of 5)
  Loading...

Günümüzde pek çok KOB destek kredisi almaya çalışmaktadır. İşlerini büyütmek isteyen kobiler kazandıkları para ile ancak geçinebildiğini ve faizsiz kredi alma ihtimallerine göre büyüme oranlarınıa rtırabileceklerini belirtmektedir. Peki kobi destek kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir? Haber Bankam ekibi olarak sizler için kobi destek kredisinin ne olduğu, bu krediyi nasıl alabileceğinizi ve şartlarının ne olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

Kamu kurumu olarak bilinen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB ve kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank kobi destek kredisi verebilmektedir. Peki kobi destek kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir? Bu haberimiz aracılığı ile sizlerde kobiyseniz hemen destek kredisinin nasıl alındığını öğrenebilir ve gerekli yerlere müracaatlarınızı tamamlayarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

KOBİ Destek Kredisi Nasıl Alınır?

En önemli sorulardan bir tanesi KOBİ destek kredisi nasıl alınır? sorusudur. Peki KOBİ destek kredisi nasıl alınıyor. Buna göre kamu kurumları arasında kobiye en büyük destek Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB tarafından verilmektedir. Sizlerde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB aracılığı ile verilen kobi destek kredisini alabilirsiniz.

Ancak Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB tarafından verilen KOBİ destek kredisini alabilmek için mutlaka belirtilmiş olan destek programlarından birinde faaliyet gösteriyor ya da gösterecek olmanız gerekmektedir. Peki KOBİ ddestek programından faydalanmak için hangi programlarda faaliyet gösteriyor olmanız gerekmektedir.

KOBİ Destek Programları Şartları

KOBİ destek programları aşağıda belirtildiği gibidir. Eğer sizlerde bu programlarda destek almak istiyorsanız Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB tarafından destek kredisi alabilirsiniz. KOBİ Destek program şartları kısaca aşağıda belirtilen programlardan birisine yatırım yapılmak istenmesinin gerekiyor olmasıdır. • Teknolojiye yönelik yapılan ürünlerin Avrupa’da tanıtılmak ve yer bulmak istenmesi
 • Borsa İstanbul’da işlem görünmek istenmesi
 • Kredi faiz desteklerinin istenmesi
 • Laboratuvar malzeme ve kullanımına yönelik program
 • İşletme sorunlarının ortadan kaldırılmasına yönelik program
 • İşletmenin geliştirilmesi ve büyütülmesine yönelik program
 • Kobileri bir araya getirerek aynı ürünü daha uygun fiyata mal etmek için istenilen program
 • KOBİ’nin işini büyütmek için katılmak istediği fuar, eğitim, destek, bilgi. vb konularda ki istemler
 • Rekabet gücünün artırılmak istemine yönelik program
 • AR-GE için yapılacak olan yatırım programları
 • Teknolojik ve bilimsel alanda yapılancak olan yatırım programları

Yukarıda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB tarafından verilen destek programları belirtilmiştir. Eğer sizlerde işletmenizi bu gibi unsurlar için geliştirmek ya da büyütmek istiyorsanız hemen KOSGEB kobi destek programına katılabilir ve gerekli destek yardımlarınızı alabilirsiniz. Peki KOSGEB KOBİ destek programından nasıl yararlanılır, KOBİ destek programlarına nasıl başvuru yapılır.

KOSGEB KOBİ Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB’in Kobiler içni destek kredisi verdiğini belirttik. Buna göre KOSGEB aracılığı ile Kobiler faizsiz kredi imkanından yararlanabilmektedir. Peki KOSGEB KOBİ destek kredisi başvurusu nasıl yapılır.

Buna göre KOSGEB KOBİ destek kredisi için kobilerin öncelikle KOSGEB’e müracaat etmesi ve işletmelerini KOSGEB veri tabanına kayıt ettirmesi gerekmektedir. KOSGEB’in veri tabanına kayıt olmayan işletme sahiplerineher hangi bir destek kredisi imkanı verilmemektedir.

KOSGEB veri tabanına kayıt olan kobiler şimdi KOSGEB’e kobi beyannamesi veya daha önceden varsa güncelleme yapması gerekmektedir. Bu adımlardan sonra ilgili KOBİ KOSGEB’e destek kredisi almak için müracaat etmiş olmaktadır. KOBİ’nin projesine göre 20.000 TL – 50.000 TL arasında faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ