Haber Bankam

Kış aylarında hastalanmaktan kurtulmanın yolları

Kış aylarında hastalanmaktan kurtulmanın yolları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Türk Böbrek Vakfı Diyetisyeni Gökçen Efe Aydın kış aylarında insanların neden çabuk hastalandıkları ile ilgili yaptığı açıklamada ” kış aylarında düşen metabolizmaya bağlı olarak çok daha çabuk hastalığa yakalandığımızı belirtmiştir”.

İnsanların kış aylarında en çok yaptığı hatanın su tüketimini azaltmaların dan kaynaklandığı belirtilerek yaz aylarında ne kadar su tüketmemiz gerekirse kış aylarında da bu kadar su tüketmemiz gerektiği belirtilmiştir. Su tüketimi azaldıkça metabolizmanın o kadar zayıfladığı ve bu yüzden insanların kış aylarında daha çabuk hastalandığı bildirilmiştir. Bir insanın günde en az 2 ile 2,5 litre arasında su tüketmesi gerekmektedir. Bu su miktarını insanlar yaz aylarında rahatlıkla tüketmekteler fakat kış aylarında ise bu oran 1 litre civarında olmaktadır. Bu konuda uyarılarda bulunan uzmanlar muhakkak bu tüketiminin arttırması gerektiğini vurgulamaktadırlar.Az tüketilen su miktarından kaynaklanan böbrek rahatsızlıklarına da değinen uzmanlar gece boyu uyuyan metabolizmanın hızlandırılması için sabah uyanıldığında bir bardak ılık su içilmesini tavsiye etmektedirler. Hem böbrek rahatsızlığı çekmemek için hemde kış aylarında yavaşlayan metabolizmamızı hızlandırmak için muhakkak kış aylarında su tüketimini arttırmamız bir çok hastalığın önüne geçmemizde yardımcı olacaktır.

Ayrıca kış aylarında su tüketiminin yanında alacağımız c vitamini ağırlıklı beslenmelerin vücut direncimizi arttıracağı ve bir çok hastalık ile mücadele etmesine yardımcı olacağından bol bol c vitamini içerikli meyve tüketmeniz gerekmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ