Haber Bankam

İzmir’de Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe Verilecek

İzmir’de Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe Verilecek
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) inovatif fikirlerin desteklenmesi amacıyla girişimcilere 50 bin lira hibe vereceğini bildirmiştir. İzmir Ticaret Odası yapmış olduğu açıklamada inovatif destekleme, girişimcilik olgusunun yaygınlaştırılması, girişimcinin finansman kaynaklarına erişimlerinin kolaylaştırılması amacı ile gerçekleştirilecek olan program kapsamında projesi olan girişimcilere 50 bin lira hibe verileceği bildirilmiştir.

Proje kapsamında verilecek olan hibenin makine, teçhizat, donanım, ham madde, yazılım ve hizmet alımı, proje geliştirme, eğitim, danışmanlık, tanıtım, test, analiz, sınai ve mülkiyet hakları, belgelendirme ve personel giderlerine yönelik yapılacak olan projelerde kesilecek olan faturaları İzmir Ticaret Odası’na ibraz etmeniz halinde girişim yapan işletmecilere teşvik ödemesi yapılacaktır.Uygulanacak olan bu program kapsamında inovatif fikirlerin desteklenmesi, girişimcilerimizin yenilikçi olgusunun güçlendirilmesi, projelerin yaygınlaştırılması, fikirlerin icraata dönüştürülmesi, girişimcilik düşüncesinin yaygınlaştırılması, yeni girişimcilerin finansal sıkıntılarının giderilerek daha büyük projeler geliştirmelerinin önünün açılması ve yeni girişimcilerin ticari hayatta daha aktif bir rol almalarının önünün açılabilmesi için geliştirilen bu proje kapsamında girişimci ve girişimci adaylarına İzmir Ticaret Odası kendi bünyesinden 500 bin liralık bir ödenek ayırmıştır. Yeni projesi olan girişimcilere 50 bin lira olarak verilecek olan bu ödeneğin başvuruları İzmir Ticaret Odası resmi sitesinden yapılacaktır.

Sizinde finansal sıkıntılardan dolayı hayatı geçirmek isteyip de geçiremediğiniz projeniz bulunuyorsa sizde İzmir Ticaret Odasının vereceği 50 bin lira geri ödemesiz olan bu hibeden faydalanmak istiyorsanız İZTO resmi sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ