Haber Bankam

İzmir’de Büyükanne Toruna Bakma Maaşı Ödemeleri Başladı!

İzmir ilimizde Büyükanne toruna bakma maaşı projesi kapsamında aileler desteklerini almaya başladı. Eğer proje sonucu olumlu olursa tüm Türkiye’de uygulanmaya başlanması planlanıyor. İşte detaylar..

İzmir’de Büyükanne Toruna Bakma Maaşı Ödemeleri Başladı!

Kadın istihdamının desteklenmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Büyükanne Projesi’nden yararlanan İzmirli aileler ilk desteklerini aldılar. İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Emin Dank, Konak ilçesinde ikamet eden ve projeden yararlanan aileleri ziyaret etti.

İl Müdür Vekili Emin Dank, “Projenin amacının 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere verilen yardım ile hâlihazırda çalışıyor olan kadınların iş gücü piyasasından çekilmelerini önlemek ve çocuklara büyükanneleri ile birlikte büyüme imkânı sağlayarak kültür aktarımına destek olmaktır.Toruna Bakma Maaşı Başvurusu Yapılacak 10 İlimiz ve Şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Projenin uygulandığı iller; Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep olarak belirlenmiştir. Projenin süresi 12 aydır. İzmir’de 1000 aile projeden faydalanmaktadır” dedi. Büyükanneler Hayriye Saraç ve Fatma Yönder; proje için sağlanan destekten ötürü teşekkürlerini ileterek; torun sevgisinin bambaşka olduğunu, bu ilişkinin ekonomik değerle ölçülemeyeceğini, alınan ücretin de yine torunlarının ihtiyaçları için harcandığını söylediler.

Kaynak: İŞKUR.GOV.TR

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ