Haber Bankam

İşsizlere Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

İşsizlere kredi veren bankalar hangileri? Hangi bankalar gelir belgesiz şekilde kredi sunuyor? Detayları yazımızda..

İşsizlere Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Günümüzde işsiz kalan ve bu alanda yaşadığı maddi zorlukları kredi yardımıyla kapatmak isteyen pek çok insan vardır. Özellikle bu kişilerin yararlanabileceği krediler çok fazla banka tarafından sağlanmakta olup, her daim bu kişilerin kredi imkanının bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Tabii işsizlerin kredi alabilmesi için bazı adımlara uygun olması gerek. Özellikle işsizlik maaşı olarak tanımlanan maaşı bulunan kişiler rahatlıkla bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanabilirler bu yazımızda işsizlere bile kredi imkanı tanıyan bankaları ve bu bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarından söz edeceğiz.

Enpara Kredi Başvurusu

İşsizler için en fazla olanağı sunan bankalardan biri de Finansbank oluyor. Özellikle kısa zamanda kredi imkanı sağladığından dolayı milyonların tercihi bu alanda Enpara olmuş durumdadır. Banka bu alanda en fazla olarak 48 ay vadeli olarak kredi almanıza olanak sağlar bunun yanında şu anda herhangi bir geliri bulunmayan işsiz ve sigortasız konumunda olan kişilerde bu kredi imkanından yararlanabilirler. Enpara müşterileri bu alanda yapmış olduğu başvurularda oldukça hızlı sonuçlar alabilir. Özellikle yüksek tutarlarda ki kredi oranlarını bile online başvuru yöntemi üzerinden kısa bir süre içinde sonuç alabilirler. Eğer bu alanda herhangi bir hesap sahibi değilseniz o zaman enpara.com’da müşteri hesabınızı oluşturarak bu şekilde hesabınızın açılmasına olanak sağlamaktadır.

Cepteteb Kredi Başvurusu

Bu bankada ise düşük tutardaki maddi ihtiyaç kredisi için harekete geçebilirsiniz bu alanda en fazla 30 bin TL’ye kadar olan kredinizi alabilmeniz için harekete geçebilirsiniz. Bunun yanında büyük kredi tutarlarında buna ek belgeler istenmektedir. Sigorta bedeli yine banka tarafından istenirken dosya masrafı olarak tanımlanan masraflar da müşteriden alınmaz. Bankanın sunmuş olduğu diğer avantajlardan biri de gelir belgesi istememesidir. Eğer halen TEB bankasının bir müşterisi değilseniz online başvuru üzerinden çok kısa bir sürede bu bankanın müşterileri arasına giriş yapabilirsiniz. Eğer bankaya gidebilmek için herhangi bir zamanınız yoksa o zaman resmi site üzerinden banka müşterisi olmak için gerekli olan formu doldurabilir bu şekilde adresinize gönderilen bir banka çalışanıyla birlikte hesabınızı açabilirsiniz

Odeabank

Yukarıdaki bankalar işsiz vatandaşların kredi alabilmesi için herhangi bir gelir belgesi talep etmiyor Lakin Odeabank sadece bazı durumlarda müşterilerinden belgeler isteyebiliyor. Eğer siz de bu bankanın müşterisi değilseniz en yakında bulunan Odeabank şubesi üzerinden kendiniz için bir hesap açtırabilir ve daha sonrasında hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu banka üzerinden en fazla olarak 35 bin TL’lik bir kredi alabilirsiniz. Bu nedenle yüksek kapsamlı ihtiyaçlarınız diğer alternatiflere göz atmanız daha iyi bir karar olacaktır.N kolay kredi

Belgesiz olarak kredi almaya imkan tanıyan bankalardan birisi de Aktif Banktır. N kolay adını taşıyan kampanyası sayesinde 30 bin liraya kadar buradan kredi alabilirsiniz bunun yanında banka tarafından belirlenmiş olan dosya masrafıda çekeceğiniz kredi tutarına göre değişkenlik gösterir. Bu hesaba göre toplam olarak çekeceğiniz Kredi tutarının %5 oranında dosya masrafı Ödemiş olursunuz yani toplam olarak 30.000 TL tutarında bir kredi çekerseniz bu tutarın binde biri olan 150 TL tutarı ödemek zorunda kalırsınız

ING Bank

İşsizlere kredi veren bankalar arasında yer alan ING Bank özellikle bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte milyonların dikkatini çekmeye devam ediyor. ING Bankasını diğerlerinden ayıran özellik ise hepsinden daha fazla tutar da krediye izin verebilmesidir. Bu banka üzerinden en fazla olarak 50.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz banka kredi tutarını ek olarak aynı zamanda dosya masrafı da istenecektir. Dosya masrafı tutarı ise yine kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir binde 5 oranında bir kredi masrafı ödeyerek bu şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun yanında banka oldukça hızlı bir şekilde kredi başvurusunu gerçekleştirmenize olanak sağlar bunun için internet şubesi veya bankamatikler üzerinden çok kısa süre içinde başvuruda bulunabilirsiniz.

Çalışmayanlar Başka Nasıl Kredi Alabilir?

İşsizlere kredi veren bankaların yanında buna ek olarak bazı hususlarda kredi alımını kolay hale getirmektedir. Özellikle kredi konusunu kesin bir hale getirmek isteyen kişiler bu ek yöntemleri üzerinden rahatlıkla bu amaçlarına ulaşabilirler işte bankalardan kredi almanızı daha kolay bir hale getirecek olan şeyler:

  • Eğer emekli durumundaysanız kredi alabilme ihtimaliniz biraz daha fazla olacaktır. Özellikle emekli olan kişiler bankalar tarafından güvenilir bulundukları için biraz daha bankaların sevdiği müşteri türleri arasında bulunur. Bu nedenle eğer halihazırda zaten emekli maaşınız varsa bankaların sunmuş olduğu kredi imkanından daha rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  • Bunun yanında kredi konusunda avantajlı duruma geçen başka kişiler daha bulunuyor. Özellikle tarım ve hayvancılık alanı ile uğraşan kişilerin de düzenli olarak ellerine kazanç geçtiğinden dolayı kredi alabilme ihtimalleri biraz daha fazla oluyor. Bu nedenle bu alanda şanslarını mutlaka denemesi gereken kişiler arasında bulunurlar.
  • Aynı zamanda üzerine şu anda kayıtlı olan bir mülk olan kişilerin de kredi konusundan diğerlerine nazaran daha kolay bir şekilde yararlanması mümkün olur özellikle taşınmaz mülk olarak belirlenen mülklere sahip olan ve bunlar kendi adına kayıtlı olan kişiler bu konuda daha avantajlı olacaktır. Özellikle bu kişilerin daha yüksek tutarlarda kredi alabilmesi mümkün olur.
  • Kredi alabilmek için bunun yanında başka avantajlarda söz konusu olabilir. Özellikle kredi almak isteyen kişilerin maaş gelirine ek olarak, kira geliri gibi gelirlere sahip olması kredi alma ihtimalini biraz daha arttıracak durumlardan biri olacaktır. Zira bu kişiler bankalara her zaman daha cazip gelirken, bunlar daha kolay bir şekilde bu imkandan faydalanabilirler.
  • Öte yandan bu konuda diğer avantajlı konumda olan kişiler ise, kredi notu yüksek olan kişilerdir. Her daim bankalar tarafından güvenilir olarak algılanan bu kişiler, bu nedenle daha çabuk bir şekilde krediye ulaşabilirler. Tabi bu konuda her bankanın belli şartlar taşınmadığını avantaj sunmadığını belirtmek gerekir.
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ