Haber Bankam

İŞKUR tarafından verilen Youtuber kursları başlıyor!

İŞKUR tarafından verilen Youtuber kursları başlıyor!

Türkiye İş Kurumu ile dünya teknoloji devi Google arasında yapılan işbirliği ile gençlere yeni bir gelir oluşturacak YouTuber olma konusunda eğitimlerin verilmesine başlandı. Bu konuda çalışmalar sürdüren İŞKUR Google ile işbirliği içerisinde aylık kazancı 30 bin TL. olabilen bu kanal sahibi olunması ve içerik üretilmesi konusunda çalışmalarını başlattı.

Artan sosyal medya kullanımı ile bu alanda aktif olan gençlerin kazanç sağlaması da artık mümkün olabiliyor. Bu alanda çalışan gençlerin YouTube üzerinden açtığı kanallarda içerik üretmesi ile abone toplaması ve izlenir olmaları gelir sağlamalarını kolaylaştırıyor. Özellikle abone sayısı 2 milyona ulaşan ve izlenmesi oldukça fazla olan kanalların aylık gelirlerinin 10 bin ile 30 bin arasında olduğu belirtiliyor.Gençlerin hem kendileri ifade etmek, hem de bir gelir kazanması konusunda ilgi gösterilen bu kanalların açılması ve içerik üretilerek kullanılması konusunda İŞKUR ile Google işbirliği yaparak eğitimler vermeye başladı. Bu eğitimler genel olarak nasıl YouTuber olunur şeklindeki eğitimler olduğu vurgulandı.

İlk olarak Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep ve Samsun ile Antalya illerinde başlayan eğitimler ile gençlere sosyal medyada ve Youtube üzerinde bir kazanç sağlama konusunda eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler ile gençlerin izledikleri YouTube kanalları gibi bir kanal kurabilme ve bunu yöneterek içerik üretebilme ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi sağlanmaktadır. YouTube üzerinde aktif olan insanların büyük çoğunluğunun üniversite ve lise öğrencisi olması nedeni ile bu alan hitap edecek kanalların ve içeriklerin izleneceği bilinmekte.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ