Haber Bankam

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

2018 yılında iş kurma kredisi veren bankalar hangileri? İş kurma kredisi almak için aranan şartlar nelerdir? Tüm detaylar yazımızda…

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Günümüzde devlet destekli olarak yeni iş kurmak oldukça kolay bir hale gelmiş durumdadır. Zira devlet tarafından sunulan faizsiz kredi olanaklarıyla birlikte insanlar bu anlamdaki hayallerini gerçeğe dönüştürmeye anında başlayabilirler. Bu konuda bankaların aramış olduğu farklı şartlar olup, bu şartları taşıyan kişiler ise, rahatlıkla bu imkandan faydalanabilir. Peki günümüzde hangi bankalar iş yeri açma kredisi veriyor? Tüm ayrıntılar yazımızda..

Devlet Destekli Olarak İş Yeri Açma Kredisi

Birçok insan günümüzde KOSGEB yardımıyla bu zamana kadar düşündüğü iş yerini kurma fırsatı yakalıyor. Bazı kişilerde bu kurumun vermiş olduğu kredilerle birlikte, sahip olduğu işini daha büyük bir çapa yaymaya başarıyor. Durumların bu şekilde olması ise, kurum tarafından verilen desteklere olan ilgiyi arttırmıştır. Özellikle 2018 yılında kurumun kredi vermek için, girişimci kişilerde aradığı şartların oldukça yumuşak bir hal aldığını belirtmek gerekir. Artık kolay adımlar üzerinden bu kurum üzerinden istenilen kredi miktarını kolay bir şekilde alabilirsiniz.

 • Yeni başvurularda uzun zamandan beri istenen girişimcilik sertifikası artık ön koşul olmaktan çıkarıldı.
 • Eskiden iş yeri açılmadan hibe başvurusunun yapılması mümkün değildi. Artık iş yeri açılmadan bile hibe için başvuruda bulunmanız mümkün olacaktır.
 • Kendi işini kurmak isteyen her kişinin bu kuruma en fazla 3 başvuruda bulunma hakkı vardır.
 • Projenizin kabul edilebilmesi için, bazı adımlara dikkat etmenizde fayda var. Özellikle sektörel bazda ortaya çıkan farklılıklar ve bunların analizinin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor.
 • Bu alanda kararlı olmanız ve mutlaka bu işi sürdürmeye niyetli olmanız gerekir.
 • Eğer projeniz ilgili kurum tarafından kabul edildiyse, o zaman acele etmenizde fayda var. Zira 3 ay içinde mutlaka iş yerinizi açmanız gerekir.
 • Sonrasında ise işyerinizin KOSGEB kaydı yapılır.

Bu adımlara bağlı olarak yeni iş yeriniz için kurum tarafından sağlanan kredi imkanına başvuruda bulunabilirsiniz. Genel olarak 50 in TL oranında faizsiz kredi alma hakkınız oluşabilir. Ancak bazen projenin büyüklüğü daha büyük bir maddi ihtiyacı doğurduğundan bu kredi tutarı 100 bin TL oranına kadar çıkabilmektedir. Projenizin kabul edilmesi ve 100 bin TL oranında krediye ihtiyaç duyduğunuzun tespiti halinde, bu miktarıda kurum aracılığıyla alabilirsiniz. Tabi bunun yanında KOSGEB tarafından desteklenen sektörler konusuna hakim olmanız ve buna uygun olarak bir iş fikrinizin var olması gerekmektedir. Aksi halde kurumdan almak istediğiniz kredi hayalleriniz suya düşebilir.

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası, girişimcilere yönelik pek çok ek fırsat oluşturan bankaların başında bulunuyor. Özellikle girişimci kredisi konusunu bile farklı türlerde ele aldığını belirtmemiz gerekir. Girişimci kredisi konusunda bu bankayı tercih ettiğinizde karşınıza 3 farklı seçenek gelecektir.Bireysel Kişiler İçin Girişimcilik Kredisi: Ziraat Bankası girişimcilik kredisi için bu kredi türüne doğrudan banka şubeleri üzerinden başvuru yapmak zorundasınız. Bu kredi türüne balı olarak en fazla olarak 10 yıl vadeli bir halde kredi alabilirsiniz. Ancak bankanın kredi verebilmek için, kişilerden istediği başka bir şart daha bulunuyor. Kredi çekmek isteyen kişinin üzerine kayıtlı olan taşınmaz mülkün ipotek ettirilmesi, bankanın aradığı en önemli şart olarak ön plana çıkıyor.

Ortaklar İçin İş Kurma Kredisi: Ziraat Bankası tarafından sağlanan bu kredi türüne başvuruda bulunabilmek için, ilk olarak bir ortağınızın olması gerekiyor. Bunun yanında banka en fazla 5 ortağa kadar bu krediyi alabilmenize imkan tanıyor. Her girişimcilik kredisinde olduğu gibi, bu krediye başvuruda bulunabilmek için mutlaka en yakınınızda bulunan bir Ziraat Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekir.

Kadınlar İçin Girişimcilik Kredisi: Ziraat Bankası iş kurma konusunda aynı zamanda kadınlarıda unutmamış durumda. Onlar için oluşturduğu paket sayesinde, bu alandaki işlemlerin biraz daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı oluyor. Kadınların bu banka üzerinden alacağı girişimcilik kredisini 96 eşit taksitle ödeyebilmesi mümkün oluyor. Öte yandan hayat kolaylaştıracak ve iş kurma macerasında biraz daha kolaylık sağlayacak ek avantajlarıda içinde bulunduruyor.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

TEB İş Kurma Kredisi

TEB her yıl girişimcilere özel olarak yayınladığı kredi paketleriyle ilgileri üzerine toplamaya devam ediyor. 2018 yılı girişimcilik kredisi konusunda da beğenileri kazanan bu banka, girişimcilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde bir paketler oluşturmuş durumda. Yalnız bankanın iş kurma kredisi verebilmek için vatandaşlardan aradığı bir şart bulunuyor. Kredi çekmek isteyen kişinin daha önce en az 1 yıl süreyle ticaretle uğraşması bankanın aradığı ilk şart. Bu şartı taşıdıktan sonra banka aracılığıyla en fazla 100 bin TL oranına kadar kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Tabi bu sahip olduğunuz projenin büyüklüğüne göre değişen bir tutardır. Almış olduğunuz krediyi 1 yıl geri ödemesiz olarak kullanabilir daha sonradan eşit taksitlerle bu bankaya ödemeye başlayabilirsiniz. TEB bankası tarafından yayınlanmış bu fırsata ulaşmak için, en yakın şubelerden birine ulaşabilir bu şekilde kendiniz için uygun olacak en doğru planı seçmeye başlayabilirsiniz.

Vakıfbank İş Kurma Kredisi

Vakıfbank girişimci kişilerin her daim yanında olan sayılı bankalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Girişimci kredisi için banka tarafından belirlenen faiz oranı ise %1.45’tir. Bunun yanında kredi almak isteyen kişinin sahip olduğu kredi notuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Zira ancak yüksek bir kredi notuna sahip olan kişiler, bu banka aracılığıyla kredi alabilir.

İş Bankası Girişimcilik Kredisi

İş Bankası iş kurma konusunda girişimcilerin diğer değerlendirebileceği bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Bu banka tarafından belirlenmiş sabit faiz oranı ise %1.46’tır. Bu adres üzerinden en fazla olarak 36 ay vadeli olarak kredinizi çekmeniz mümkün olur. Kredi tutarı ise, tamamen girişimcinin kendi projesine bağlı bir konudur. Eğer proje büyükse ve bunun için daha iyi bir maddi gelir gerekiyorsa o zaman almış olduğunuz kredi tutarıda artış göstermiş olacaktır. İş bankası girişimcilik kredisi için tek yapılması gereken şey, doğrudan şubeyi ziyaret etmektir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ