Haber Bankam

İş Kurmak İsteyenlere Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi

KOSGEB 150 Bin Lira, İşkur 36 Bin Lira Devlet Destekli işyeri açma kredisi veriyor. Devletin verdiği faizsiz kredi hariç olmak üzere hibe alarak kendi işini kuracak gençlerimize müjde!

İş Kurmak İsteyenlere Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi
 • 4 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 oy, Ortalama: 4,50 out of 5)
  Loading...

Devlet tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla, TESKOMB, İŞKUR, KOSGEB, TESK gibi kuruluşlarca, esnaf ve sanatkarlarımıza ve yeni işyeri açmak isteyen vatandaşlara, işyeri açma kredisi ve destekleri verilmektedir. Bu kapsamda küçük bir dükkan açmak isteyen vatandaştan tutunda, holding sahiplerine kadar, esnaflığın her kategorisinde kredi ve destekler verilmektedir. Bununla birlikte  BBDK’ya bağlı olarak faaliyet gösteren Bankaların tümü işyeri açma kredisi vermektedir.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı Destekleri

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı Destekleri

Devletin verdiği krediden faydalanmak için, şartları taşıyor olmak veya proje hazırlamak gerekirken, bankaların yeni girişimci destekleri şartsız olarak verilmektedir.

İşyeri Açma Kredisi Devlet Destekli

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca 2017 yılında 13 farklı proje programı ile işletmelere destek sağlanmaktadır. Yeni Girişimci Destek Programı adı altında ki proje ile işyeri açmak isteyen, işletmesine sermaye desteği arayan kişilere kredi verilmektedir. Bu desteklerden faydalanmak için girişimcilerin programların gerekliliklerini yerine getirmeleri ve işyeri açma kredisi veren bankalar ve devlet kurumlarının şartlarını taşıması gerekmektedir.

İşyeri Açma Kredisi Hesaplama

İşyeri Açma Kredisi Hesaplama

Genç girişimci programı başarılı yeni işletmelerin kurulabilmesi ve özelliklere gençlerimizin ticaretin başlangıç aşamasında kamu gücüyle desteklenmesi ve ayakta kalabilmesinin sağlanması amacıyladır. Proje 31 ARALIK 2017 tarihine kadar geçerli olup, 2018 yılında yeni destek miktarları ve yeni bir proje ile (Örneğin: 70 bin hibe 150 bin sıfır faizli kredi vb.) karşımıza çıkabilir.

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Kamu kuruluşlarına başvurmak istemiyorsanız, bankaların ihtiyaç kredileri ile yetinmek zorundasınız. Çünkü henüz işletmenizi açmadıysanız, KOBİ kredilerinden yararlanamazsınız. Bu kapsamda bankalar sizden maaş bordrosu veya gelir belgesi talep edebilirler. Haberbankam.com olarak bu husustan daha önce bahsetmiştik. Eğer bankadan çekmek istediğiniz kredi miktarı düşük ise alabilirsiniz ancak gelir belgenizde belirtilen maaş tutarınızın 10 katından fazla ise, bu kez kefalet ve ipotek karşılığında verilen kredilere başvurmanız gerekecektir. Bu krediler şunlardır;

 • Kefalet mektubu karşılığında verilen krediler,
 • Taşınır veya taşınmaz ipotekli ihtiyaç kredileri,
 • Kefil vasıtasıyla çekilen krediler

3 yöntem içerisinde girişimciler en çok ipotek karşılığında kredi veren bankaları tercih ederler. Eğer sizinde kendinize ait bir eviniz, arsanız, tarlanız, bağınız, bahçeniz var ise işiniz kolay. Çünkü bu gayrimenkulün eksper değerinin %50’si oranında işyeri açma kredisi alabilirsiniz. Akbank, İşbank, QNB Finansbank, Garanti, Denizbank, Yapı Kredi Bankası gibi büyük banka şubelerine başvuruda bulunarak ipotekli işyeri açma kredisi çekebilirsiniz.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi İçin Tıklayın!



İş Kurma Kredisi Veren Bankalar?

Banka şubelerine şahsen başvuru yapmanız haricinde, internet ortamından, mobil bankacılık hizmetlerinden, telefon bankacılığından veya ATM cihazlarından kredi ön başvurusu yapabilirsiniz. Bu ön başvuruda kredi siciliniz incelenecek ve tarafınıza olumlu veya olumsuz KISA MESAJ gönderilecektir. Ancak bu mesaj krediyi almaya hak kazandınız anlamına gelmemektedir. Çünkü asıl başvuru incelemesi şahsen müracaatınız neticesinde başlayacak ve kredi notunuza göre banka tarafından olumlu veya olumsuz bir karar verilecektir.

Devletin Verdiği Faizsiz Kredi İçin Gerekli Evraklar?

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi,
 • Elektrik, doğalgaz veya telefon faturalarından herhangi biri,
 • Limit yüksek olması durumunda kefil veya ipotek,
 • İşyeri kredisi başvuru formu (banka şubesinde doldurulacak)

Bu evrakları tanzim ederek bankanın kredi mümessiline teslim etmeniz durumunda, resmi olarak başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi

Eğer ustalık belgeniz varsa ve bu belgeye 3 yıldır sahipseniz, kendi sektörünüzde bir işyeri açmak istiyorsanız şanlısınız. Çünkü Halkbank, bu durumda olan girişimcilerimize sıfır faizli işyeri açma kredisi vermektedir. Bu duruma ilaveten, eskiyen meslekleri icra edenler ve KOSGEB hibesi almaya hak kazananlar da faizsiz esnaf kredisi olanaklarından yararlanabilirler. Başvuru işlemi sadece banka şubesinden yapılmakta olup, bu sebeple şahsen başvurmanız esastır.

TEB Küçük Dükkan Açanlara Kredi Desteği

TEB tarafından, lokanta, berberhane, bakkal dükkanı, terzi, manav, kasap, büfe, şarküteri, atölye, lokanta gibi küçük işletme açan ve açılış tarihinden bu yana 1 yıl geçmeyen esnaflara 50 bin liraya kadar teminatsız, 100 bin liraya kadar teminat karşılığında işyeri kredisi veriyor. Ticari taşıt alımı, Girişimci hizmet paketi, Rotatif kredi, eksi bakiye hesabı, şirket adına kredi kartı ve spot kredi, taksitli ticari kredi ve teminatlı destek vermektedir. TEB ayrıca;

 • Kadın Girişimci İşyeri Açma Desteği,
 • Tarımsal faaliyet paketi,
 • Teknolojik girişimci paketi,
 • Bayilik alarak iş kurmak isteyenlere franchise destek paketi ve benzer esnaf destekleri ile girişimcileri ve esnafları şubelerine bekliyor.

İşyeri Açma Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

KOSGEB ve Halkbank’ın verdiği desteklerden yararlanma hakkını kazanırsanız faiz ödemezsiniz. %100 faiz indirimli olarak verilmektedir. Esnaf Kefalet Kooperatifinin 1 yıllık faiz oranı %4, 5 yıla kadar faiz oranı yıllık %5 seviyesindedir. Kredi hesaplama işleminizi çekmek istediğiniz yıl bazında yapabilirsiniz. Bankaların verdiği iş kurma kredi faizleri ise güncel bireysel ihtiyaç kredileri ile aynı orandadır. Bu kapsamda, yeniyıl, bayram, ilkbahar, yaz, tatil, okul masrafları, kuruluş yıl dönümü gibi özel günlerde verilen düşük faizli kredileri takip etmeniz yararınızadır.

2017 yılı içerisinde iş kurmak, dükkan açmak isteyen bir esnaf adayı iseniz, Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıflar bankasının verdiği girişimcilik kredilerine, KOSGEB ve Esnaf ve Kefalet Kooperatifine, diğer özel bankalara ve finans kuruluşlarına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Destekleri

Ziraat Bankası’da Halkbank ve Vakıflar bankası gibi iş kuracak gençlere destek vermeye devam ediyor. Özellikle de KOSGEB Devlet destekli krediden yararlanma hakkına sahip olan KOBİ’ler ve girişimciler için faizsiz seçeneklerde mevcut. Ziraat yatırımcılar içinde işyeri ve dükkan satın alma destekleri sağlıyor. Çiftçilere verdiği yıllık %5 gibi düşük bir faizle dikkat çeken Ziraat girişimcileri şubelerine davet ediyor.  Aşağıda ki linkten hesaplama yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Hesaplama

İŞKUR ESKİ HÜKÜMLÜ VE ENGELLİLERE 36 BİN LİRA İŞYERİ AÇMA KREDİSİ

Son olarak 2017 yılında engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımıza İŞKUR aracılığı ile 36 bin lira destek verileceği açıklandı. Engellilerin ve eski hükümlülerin istihdamına yönelik olarak geliştirilecek olan projeler kapsamında tahliye olan mahkumlar ve engelli vatandaşlar işyeri açma kredisi çekmeden Devlet desteği ile işyeri sahibi olacaklar. Bu destekten yararlanmak içinse Türkiye İş Kurumunca belirlenen projelerden birinde onay almak gerekiyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. enes dedi ki:

  BENyurt disinda yasiyorum is yeri acma pilan var ama sermayem yok pilanlarim var umarim bir yerden desdek alabilirim lutfen bana yardimci olun kredi kartim var ama kredi alabilirmiyim alamazmiyim bilmek istiorum

 2. isa dedi ki:

  Kredi kartı kullanmıyorum devlet destekli kredi almak istiyorum sigorta olarakta yeşil karttı sanırım bu dumda kredi alma imkanım varmı acil cevap verirmisiniz işyeri açmak şistiyorum sermayem yok

 3. Çeçen dedi ki:

  36 bin lira alabilirsiniz Özcan bey

 4. özcan dedi ki:

  Ben yüzde 44 gürme engelliyim ne kadar hibe ala bilirim

BİR YORUM YAZ