Haber Bankam

İş Bankası Personel Alımı Yapıyor

İş Bankası Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Banka’sı personel alımı yapacağının ilanını kendi resmi sitesinden duyurdu. Tam 5 bölgede alım yapılacağını duyuran İş Banka’sı adaylarından başvuru yapılan bölgede ikametgah şartını koydu.Sınav başvurusu yapılabilen 5 bölge ve 18 ili mevcut.

Başvuru Yapılabilen İller

Mardin, Uşak( Eşme ), Denizli( Çal, Çivril,Sarayköy, Serinhisar ) Batman, Diyarbakır( Ergani ), Bitlis, Adıyaman, Van, Kahramanmaraş, Gaziantep( Birecik, Viranşehir ), Aksaray, Kilis, Konya, Karaman( Ermenek ), Siirt, Manisa( Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gördes, Kırkağaç, Saruhanlı, Turgutlu) illerini kapsayan 5 bölgede alım yapılacak. Yalnızca bu illerde ve ilçelerde ikamet eden adayların başvuruları kabul edilecek olup başka illerde ikamet eden adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru Koşulları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Temmuz 1987 sonrası doğmuş olmak
  • İlanda belirtilen bölgelerde ikamet eden
  • Erkek adaylar için geçerli olan askerliğini yapmış veya Ağustos 2018 ayına kadar tecil ettirmiş olan adaylar
  • İş Bankasının düzenlemiş olduğu çağrı merkezi , operasyon yetkilisi, operasyon elemanı veya memurluk sınavlarının girip mülakat veya değerlendirme aşamasında başarısız olmamış olmak
  • Kamunun kişiye vermiş olduğu haklardan mahrum bırakılmış olmamak
  • Affa uğrayıp cezası son bulmuş olsa dahi, herhangi bir suçtan mahkeme tarafından hükümlü kararı verilmemiş olmak.
  • Herhangi zorunlu hizmet yükümlülüğü altında olmamak
  • Sağlık durumunun Türkiye’nin her bölgesinde çalışabilecek yeterlilikte olması
  • 8 Temmuz 2017 tarihi itibariyle fakültelerin Aküterya, Bankacılık, Ekonomi,Ekonometri,Finans,Halkla İlişkiler, Hukuk Fakültesi, Uluslar Arası İlişkiler, Uluslar Arası Ticaret, Matematik, Sigortacılık ve benzeri olan bölümlerinden 4 yıllık lisans diploması ile mezun olmuş olmak.


Son Başvuru Tarihi 2 Temmuz!

Başvuru koşullarını taşıyan adayların ellerini çabuk tutmalarında fayda var. İş Bankası personel alımlarını bölge müdürlükleri tarafından düzenlenen aday seçme sınavı ile başvuru yapan adaylarını sınav puanlarına göre ayrıştıracak. Bankanın istediği düzeyde performans sağlayan adaylar banka tarafından mülakata tabi tutulacak. Açılan pozisyonlar Şube Genel Müdürlükleri için yapılacak olup adaylar bu kontenjan açıklığına göre yerleştirilecek. İş Bankası sadece uygun koşulları taşıyan adaylar için sınav davetiyesi gönderecektir. Sistem sadece başvuru koşullarını eksiksiz taşıyan adayları seçip ayrıştırmaktadır. Son başvuru tarihinden 3 gün sonra yani 5 Temmuz 2017 saat 18:00’dan sonra iş başvuru formunda bulunan aday durum takip sekmesinden sınava davet edilip edilmediklerini öğrenebileceklerdir. Sınav sonuçlarının ardından işe uygun görülen adaylara banka tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda iş teklifinde bulunulacak, işe alım aşamasının bir parçası olan belge hazırlama aşamasına geçilip bu zaman zarfında adaylar uygun şubelerde istihdam edilecektir. İş Bankası genel yetenek sınavlarını 8 Temmuz tarihinde belirlenen 5 bölgede sınava davet edilen adaylarla gerçekleştirecek.

Personel Seçme Sınavı Neleri Kapsayacak?

İş Bankasının yapmış olduğu genel yetenek sınavı adayların mezuniyet için istenen lisans bölümlerini kapsayan nitelikte sorular.Konu başlıklarına bakacak olursak; Maliye, Vergi Hukuku,Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, İktisat, Ekonomi, Bilgisayar, Pazarlama , genel yetenek soruları adayları bu konuların dahil olduğu sınava tabi tutulacaktır.

 Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için TIKLAYINIZ!

 

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ