Haber Bankam

İphone 7s ve 7s Plus Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Neler?

İphone 7s ve 7s Plus Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Neler?
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 3,00 out of 5)
  Loading...

Apple firması tarafından geçtiğimiz yılın Eylül ayında Türkiye piyasasına sürmüş olduğu İphone 7 serisinden sonra şimdi teknoloji düşkünleri 2017 yılında firmanın piyasaya süreceği telefonu merak etmeye başladı. İlk zamanlarda 2017 yılında İphone 8 olarak yeni bir modelin çıkacağını tahmin edenler son zamanlarda çıkan haberler neticesinde 2017 yılında firmanın 7s ve 7s plus modeli olarak çıkacağından bahsetmektedirler. Bu kapsamda  İphone 7s ve 7s plus ne zaman çıkacak? İphone 7s ve 7s Plus’ın özellikleri neler olacak gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı.  Bilindiği üzere firma genellikle yeni bir modeli piyasaya sürmek için Eylül ayını tercih etmektedir. Bu yüzden yeni çıkacak olan İphone 7s ve 7s plus modellerinin de 2017 Eylül ayında çıkacağı tahmin edilmektedir.

Yeni çıkacak olan İphone 7s ve 7s plus serisinin kasa renginden ekran özelliklerine kadar kullanıcıları tarafından yapılması istenilen yenilik ve değişikliklerin neler olduğunu ve uzmanlar tarafından 2017 yılında çıkarılması beklenen yeni modelin hangi teknolojik özellikleri taşıması gerektiği hakkında bir çok bilgi verilmektedir. Yapılan bu tahminlerin ne kadarı firma tarafından değerlendirilmeye alındığını yakın bir zamanda görmüş olacağız.

İphone 7s ve 7s Plus Ne Zaman Çıkacak?

İphone 7s ve 7s plus serisinin piyasaya çıkacağı tarih tam olarak açıklanmamış olmasına rağmen firmanın daha önceki yıllarda yapmış olduğu modellerinin piyasaya çıkış tarihlerini göz önüne alarak aslında ne zaman çıkacağını tahmin etmek çok da zor olmamaktadır. Firma daha önceki modelleri 4s, 5, 5C, 5S, 6, 6 plus, 6S, 6S plus, 7 ve 7 plus serilerinin piyasaya çıkış tarihlerine baktığımızda hepsinde bir ortak tarih gözükmektedir. bu saymış olduğumuz modellerin hepsi birer yıl ara ile Eylül aylarında piyasaya sürülmüştür. Büyük bir aksilik olmaz ise İphone 7s ve 7s plus serilerinin de 2017 yılının Eylül ayında piyasaya çıkarılması beklenilmektedir.İphone 7s ve 7s Plus Özellikleri

İphone 7s ve 7s plus modelinin 2017 yılının Eylül ayında çıkacağı tahminlerinden sonra en çok merak edilen konuların başında yeni çıkacak olan bu modelin önceki modellerden farklı olması beklenilen özelliklerinin neler olduğu ve bu modeldeki renk seçeneklerinin ne olduğudur. Bu konuda yapılan tahminlere göre uzmanların çoğu yeni çıkacak olan bu modelin kırmızı ve beyaz renkte kasaya sahip olacağı yönündedir. Ayrıca ekran ve kasasında yeni farklılıkların olması da beklenmektedir. Bu beklentilerin en başında yeni modelin cam gövdeden oluşması olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanında yeni modelde olması ihtimal değişikliklerin şunlar olması beklenmektedir.

İphone 7s ve 7s Plus

İphone 7s ve 7s Plus

 • Curved ekran özelliğine sahip olması
 • İlk esnek İphone olması beklenilmektedir
 • Kablosuz şarj özelliğinin olması
 • Cam gövde olması
 • Home butonu olmayabilir
 • Ekran boyutunun 4.7 ve 5.5 inç olması
 • İphone 7’nin renklerinin koruması ve buna kırmızı ve beyaz rengin eklenmesi

Yukarıda belirttiğimiz özellikler en çok olması istenilen ve olma ihtimali üzerinde hem fikir olunan beklentilerin başında gelmektedir. Bunlara ek olarak çok farklı bir özelliğinde çıkması beklenebilir.

İphone 7s ve 7s Plus Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Son zamanlarda piyasalardaki sıkıntılardan dolayı beklenmedik bir Dolar artışının olduğundan dolayı İphone piyasada bulunan telefon fiyatlarında bir artış olduğu bilinmektedir. Hatta geçtiğimiz gün İphone telefonlarına kur farkından sonra zam gelmiş ve piyasada şu an İphone 6s 31 gb 3.200 liradan İphone 7 plus rose 256 gb ise 5.550 liradan satışı yapılmaktadır. Dolar kurundaki bu artışın devam edip etmemesi 2017 Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen İphone 7s ve İphone 7s plus fiyatları etkilenecektir. Bu belirsizlik ortamında net bir fiyat vermek mümkün olmamak ile birlikte tahminlere göre çıkacak olan modelin en alt fiyatının 4.500 lira ile 6.000 lira arasında olması tahmin edilmektedir.

 

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ