Haber Bankam

iOS11 Ekran Kaydırma Özelliği Nasıl Açılır?

iOS11 Ekran Kaydırma Özelliği Nasıl Açılır? iOS11 de bu özellik mevcut mu? iOS 11 nasıl kaldırılır? Eski sürüme nasıl dönülür? Denetim ekranından wi-fi kapatma ve diğer özellikler haberimizde..

iOS11 Ekran Kaydırma Özelliği Nasıl Açılır?

20 Eylül 2017 günü Apple marka mobil cihazlar için iOS11 isimli beklenen işletim sistemi güncellemesi aktif oldu. iPhone kullanıcıları Ayarlar ve Güncellemeler menüsünden cihazlarını ios11 sürümüne güncelleyebilirler. Bu güncelleme ile iphone marka cihazlara birçok yenilik eklenirken, birçok kullanıcının çalışan uygulamaları kapatmak için kullandığı ekranın sol yanına basarak kaydırma özelliği kayboldu.

iOS11’de Ekran Kaydırma Özelliği Silindi

Bu özellik sayesinde iPhone marka cihazların arka planında çalışan uygulamalar kapatılabilmekte ve bu işlem için tuşa basmaya gerek duyulmamakta idi. Ancak iOS11 güncellemesi ile, ekranın solundan kaydırma özelliği pasif olduğu için, mecburen iphone tuşuna basmak gerekecek. Bu işlemde aşırı tuş kullanımına neden olacak.

Güncellenmiş sürümün ayarlarında bahse konu ekran kaydırma özelliğinin açılması veya kapatılması için de bir menü bulunmuyor.

iOS11 sürümünde kullanıcıların dikkatini çeken önemli bir eksiklikte Hücresel Bağlantı için denetim ekranına kısayol konulmuş ise de, bu bölümde bulunan Wi-Fi simgesi sadece aktif olan bağlantıyı kesmektedir. Daha önce hücresel bağlantı için AYARLAR menüsüne girilmesi gerekirken, şuan wi-fi özelliğini kapatmak için yine ayarlar menüsüne giriş yapılması gerekiyor. Denetim ekranına wifinin kapatılması için herhangi bir simge de atanamıyor.

Bu iki özelliğin pasif olması iPhone kullanıcılarına ios 11 nasıl kaldırılır sorusunu sormalarına sebep olacak gibi görünüyor.Sürümün yeni yayınlanmış olması nedeniyle, yakın zamanda bu iki özellik içinde bir güncelleme yapılmayacağı düşünülüyor.

iOS 11 Nasıl Kaldırılır?

Ios 11’den iOS 10.3.3 sürümüne dönmek için bilgisayarınızda iTunes uygulamasının son sürümü kurulmuş olmalıdır.

  1. Cihazınızın modeline uygun olan iOS 10.3.3 dosyasını https://ipsw.me/ internet sitesinden bilgisayarınıza indirin.
  2. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve KURTARMA MODU‘ na geçiş yapın.

Kurtarma Moduna Nasıl Geçilir?

  • iPhone 7 ve Plus Cihazlar için iTunes logosu ekrana gelinceye kadar ses kısma tuşu ile birlikte güç tuşuna basılı tutmalısınız.
  • Diğer tüm iphone cihazlar için: iTunes logosu ekrana gelene kadar ana ekran tuşuna ve güç tuşuna basılı tutmalısınız.
  • Bu işlem sonrasında cihazınız artık kurtarma moduna geçecektir. Bu konuda ekranda bir itunes uyarısı olacaktır. Shift tuşuna basılı tutarak, iTunes üzerinde Geri Yükle butonuna basınız. Açılacak olan yeni pencereden bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz eski ios sürümü olan 10.3.3 IPSW isimli dosyayı seçin. Geri yükle yazısına tıklayın.
  • Bu işlem sonrasında cihazınıza indirdiğiniz sürüm yüklenecektir. Sonrasında yedeklerinizi yüklemeyi unutmayın.

iOS11 bir süre sonra güncellenecek ve yeni özellikler eklenecektir. Ancak pasif edilen ekran kaydırma özelliği hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil. Umarız kısa zamanda bu özellik iOS11′ e eklenir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ