Haber Bankam

Ios 11’in Yeni Özellikleri İncelendi

Ios 11’in Yeni Özellikleri İncelendi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC17 etkinliklerinde Apple firması yeni işletim sistemi olan iOS 11 için tanıtım yaptı. Özellikle iPhone 8 ile gelmesi planlanan ve bu konuda beklenti oluşturan Apple iOS 11 için özellikleri tanıtımını yaptı. Bu konuda bir beta sürümü hazırlanarak denemeye açıldı. Bu sürümü edinerek ne gibi özelliklerinin olduğu ise birçok kullanıcı tarafından denendi.

Bu sene sonbahar aylarında yeni sürümün iPhone ve iPad cihazlarda kullanır şekilde sunulacağını belirten firma bu cihazların kullanıcıları için oldukça güzel ve yeni deneyimler sunacağını ifade etti. Bu yeni sürüm ile birçok yeni özelliğinde cihazlarda olacağını belirtti.Beta sürümü denenebilen iOS 11 için multitasking özellikleri ile dosyalar uygulamasının geliştirildiği, Apple Pencil kullanımının daha fazla olmasının sağlanacağı özel yazılımları ile güncellenmesi ortaya çıkıyor. Özellikle gerçek dünyadan alınan sahnelerin üzerinde sanal içeriklerin yerleştirilmesinin mümkün olacağı özel yazılımların yapıldığı da ifade ediliyor. Ayrıca Core ML ile geliştiricilerin cihaz ile makine öğrenim yeteneklerinin geliştirilmesi konusunda olanaklar sunularak daha akıllı şekilde uygulamaların yapılabileceği öngörülüyor.

Bunun yanında Apple Pay ile ödeme yapmak konusunda yeni özellikler getiriliyor. Arkadaşlar arasında ödeme yapmak konusunda bu uygulamanın kullanılması öngörülüyor. Ayrıca araç sürüşü sırasında rahatsız etme özelliği ile konsantrasyonun bozulmadan sürüşe devam edilmesi de sağlanabilmekte.

Daha akıllı olan ve yeni bir ses sahip olan Siri ile fotoğraflar konusunda ve kameralar konusunda yeni ve profesyonel uygulamalar da bu işletim sisteminin yeni ve önemli özellikleri arasında sayılabilmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ