Haber Bankam

iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?

iPhone Kullanıcılarının büyük çoğunluğuna tanımlanacak olan iOS 11’in beta sürümü yayınlandı!

iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Apple tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen WWDC 17 etkinliğinde büyük merakla beklenen iOS 11 tanıtıldı. iOS 10 sürümünün üzerine yeni özellikler eklenerek görücüye çıkan iOS 11 Eylül ayına kadar iPhone  ve iPad kullanıcılarını sabırsızlıkla bekleten yeni bir sürüm olmuş. Peki kullanıcılarını bu kadar sabırsızlandıran yeni sürümün özellikleri neler?

İOS 11 Özellikleri;

iOS 11 ile artık iMessage üzerinden kullanıcılar Apple Pay isimli uygulama ile birbirlerine para gönderimi sağlayabilecekler. Sonunda iMessage senkronizasyonu sağlandı, bu sayede iPhone cihazınızdan sildiğiniz mesajlar Mac Book cihazınızdan da silinmiş olacak.

Siri’nin görevleri entegrasyon Sİri Kiti ile artırılacak. Yani siri uygulamalara daha fazla erişim sağlayabilecek. iOS 11 ile kamera uygulamasıyla alakalı iyileştirmeler yapılmakta. Çektiğiniz fotoğrafların hafızanızın yarısından fazlasına yer kaplamsına son. iOS 11 ile artık fotoğraflarınız daha az yer kaplayacak. Ayrıca iOS 11 kullanıcılarına en büyük sürprizi kontrol merkezinde yapacak. Kontrol merkezini tamamen değiştiren Apple, kontrol merkezine hücresel veriyi açıp kapama fonkisyonu ekliyor.Live Photos ile çekilen fotoğraflarınızda en iyi kareyi artık fotoğraflar uygulamanızdan seçebileceksiniz. Ayrıca tekrar oynatma özelliği ile Live Photos’ları tekrar tekrar oynatabileceksiniz. Apple haritalar artık alışveriş merkezlerinin de içerisi gösterecek ve siz devasa alışveriş  merkezlerinde aradıklarınızı kolayca erişebileceksiniz. Ancak bu uygulama yalnızca belli ülkelerdeki kullanıcılara tanımlanacak. Araç kullanırken, rahatsız edilmemek için araç kullanırken sizi arayanlara otomatik olarak araç kullandığınızın mesajı gönderilecek ve sizi rahatsız etmeden siz araç kullanırken ekranda bildirim belirmeyecek. Apple iOS 11 ile ev özelliği de getirecek. Bu  uygulamada AirPlay 2 özelliği ile çalışıyor. Bu uygulama sayesinde uygulama tarafından desteklenen evinizde bulunan tüm hoparlöre komut verebileceksiniz. iOs 11 Apple Music’ede el atmış bulunuyor. Apple Music Spotify gibi sosyal medya platformu düzeyine gelmeye hazırlanıyor. Artık diğer sosyal ağlar gibi sizde arkadaşlarınızı Apple Music üzerinden takip edebileceksiniz.

App Store, iOS11 özellğiyle yeni yüzüne kavuşuyor. App Store uygulaması tamamen değişime uğruyor. App Store artık eskisinden daha modern bir yüze sahip olacak. App Store kullanıcılarına uygulamaların ön izlemesini sunuyor. Ayrıca App Store yeni sürümde kullanıcılara daha fazla uygulama seçenekleri sunuyor.

iOs 11 ile AR ( artırılmış gerçeklik ) uygulaması hayatımıza giriyor. AR Kit uygulaması sayesinde kamera uygulamasını kullanarak gerçek görüntü ve sanal görüntüyü tek karede toplayabileceksiniz.

iOs 11 Hangi Cihazlara Gelecek?

iOS 11 güncellemesi; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone7, iPhone 7 Plus,  iPad Air,  iPad Air 2,  iPad mini 2,  iPad mini 3,  iPad mini 4,  iPad pro cihazlarına gelecek.

 iOs 11 Ne Zaman Gelecek?

Beta sürümü yayınlanan iOS 11 iPhone 7s ve iPhone Edition modellerinin tanıtılmasının ardından tüm kullanıcılara yollanacak. iPhone 7s hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ