Haber Bankam

iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 10 Sürümüne Geri Dönme Yöntemi

iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 11 nasıl kaldırılır? iOS 11 sürümünden eski sürüme dönmek isteyenler için iOS 11 kaldırma yöntemi haberimizde..

iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 10 Sürümüne Geri Dönme Yöntemi
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

iOS11 sürümü 19 EYLÜL 2017 tarihinde kullanıcılara sunuldu. Yeni sürüm birçok yeniliği beraberinde getirirken, iOS 10 sürümünde mevcut olan bazı özelliklerin kaldırıldığı gözlendi. Özellikle de kullanıcılar için çok önemli olan ve ana tuşu kullanmaya gerek kalmaksızın açık uygulamalar arasında gezmeye ve açık uygulamaları kapatmaya yarayan ekran kaydırma özelliği pasif oldu. iOS 11 işletim sisteminin yüklenmesi sonrasında cihazın AYARLAR bölümünde de, bu özelliğin aktif edilmesine yönelik herhangi bir bölüm bulunmuyor.

Bununla birlikte iOS 11’de kullanıcıları rahatsız eden bir özellik ise, ekranı yukarı çektiğimizde açılan denetim kısayollarına ilişkidir. Bu bölümde bulunan kısayolların içerisinde daha önce Hücresel Veri mevcut değildi. iOS 11’le beraber bu ekrana Hücresel Verinin (mobil şebeke internet özelliği) aktif veya pasif edilmesine yönelik kısayol simgesi getirildi.

iOS 11 nasıl kaldırılır

iOS 11 denetim ekranı görüntüsü

Daha önce bu ekranda wifinin pasif veya aktif edilmesi için kısayol bulunmakta idi. iOS 11’de yine wifi kısayolu mevcut ancak, bu kısayolun fonksiyonu değiştirildi. Wifi kısa yoluna tuşladığınız da, aktif olan wifi bağlantısının kopması sağlanıyor. Bu sebeple şarjın bitmemesi için wifi özelliğini kapatmak isteyen kullanıcıların iOS 11 sürümünde hücresel verinin kapatılması gibi AYARLAR menüsüne girmeleri gerekiyor.

BENZER HABER: iOS11 Ekran Kaydırma Özelliği Nasıl Açılır?

Örneğin evde iphone cihazında wifi bağlantısını kullanan bir apple kullanıcısının dışarıya çıkarken her seferinde AYARLAR bölüme girerek wifiyi pasif duruma getirmesi gerekiyor.

iOS 11 BİLDİRİM SİLME SORUNU

Ios 11 ana ekranında bulunan ekran bildirimleri daha önce ki sürümlerde tek işlem ile tüm bildirimler aynı anda silinebilmekte idi. Ancak iOS 11 sürümünü yükleyen birçok kullanıcı bildirim ekranında problem yaşadıklarını öne sürüyor.iOS 11 Nasıl Silinir?

Yeni iOS sürümünü cihazlarına yükleyen ancak yukarıda anlatılan problemlere benzer sorunlar yüzünden iOS 10 sürümüne geri dönmek isteyen kullanıcılar için, iOS 11 nasıl kaldırılır, eski sürüme nasıl dönülür sorusunu yanıtladık.

Öncelikle ios 11 kaldırma ve eski sürüme geçme işlemine başlamadan cihazınızda ki tüm dosyaları yedekleyin. 

iOS 11 silme işlemi cihazınızı bilgisayara bağlayarak yapılabiliyor.

Bilgisayarızda iTunes adı verilen apple cihazlarla bilgisayarın bağlantısını sağlayan ve ek özellikler getiren programın güncel sürümünün mevcut olması gerekiyor. iTunes güncel sürümünü https://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirebilirsiniz.

Daha sonra bilgisayarınıza iOS 10.3.3 (eski versiyonun son sürümünü) indirmeniz gerekiyor. Bunun için de, https://ipsw.me/#!/platform adresine girerek cep telefonunuzun modelini seçmelisiniz. (Iphone7 – 6 – 6S vb.)

Bu işlemler tamamlandığına göre bilgisayarınız iOS 11 kaldırma işlemi için hazır duruma geldi. Şimdi sıra Apple cihazınızın veya iphone cep telefonunuzun bilgisayara bağlanarak KURTARMA MODU ekranının aktif edilmesine geldi.

Cihazınızı kurtarma moduna almak için öncelikle cihazı kapatın. Sonrasında HOME tuşuna basılı tutarak bu esnada bilgisayar bağlantı kablosunu bağlayın.

Bilgisayarınızda iTunes yazılımını çalıştırın.

ios11 silme işlemi

iPhone iTunes Bağlantısı

Cep telefonunuzun ekranında iTunes uygulamasına bağlandığınıza dair yazı görüldüğünde basılı tuttuğunuz HOME tuşunu bırakın.

iPhone 7 ve 7 Plus cihazların bu moda geçebilmeleri için kilitleme/kilit açma düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutmanız gereklidir.

Son işlem olarak bilgisayarınız SHIFT tuşuna basılı tutarak iTunes uygulamasından GERİ YÜKLE bölümüne tıklayın.

Açılan kutudan bilgisayarınıza indirdiğiniz ipsw dosyasını seçin. (Örneğin iPhone_4.7_10.3.3.ipsw) ve yükleme işlemini başlatın.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ