Haber Bankam

İnternetten E-Devlet Şifresi İçin Başvuru Yapılır mı?

E-devlet şifresi nereden alınır? 2018 yılı ücreti ne kadar? PTT E-Devlet şifre başvurusu nasıl yapılır? İnternetten e-devlet şifresi alınır mı?

İnternetten E-Devlet Şifresi İçin Başvuru Yapılır mı?
  • Gündem
  • 24 Mayıs 2018
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

E-devlet işlemleri gün geçtikçe her kamu kurumuna girmeye başladı. Vatandaşlar birçok işlemi internet üzerinden birkaç tıklama ile yapabilmekteler. Örneğin başvuru sonuçlarının sorgulanması, ilk başvurunun yapılması ve takip işlemleri E-devlet üzerinden artık çok kolay. Bu haberimizde e-devlet şifresinin nasıl alınacağı anlatılmaktadır

E-Devlet Şifresi Nereden Alınır?

Şifre alabilmek için en yakın PTT şubesine başvurmak gerekir. Başvuru şahsen yapıldığı gibi kişinin yanında aşağıda belirttiğimiz belge ve dokümanlarında bulunması gereklidir. E-devlet şifresi PTT şubelerinden belirli bir ücret  karşılığında verilmektedir.İnternetten e-devlet şifresi için ön başvuru yapılmamaktadır. Başvurular PTT şubelerindedir.

E-Devlet Şifresi Almak İçin Gerekli Evraklar

Şifreyi, T.C. Kimlik numaralı , fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet, avukat kimlik belgesi, mavi kart, evlilik cüzdanı, savcı/hakim kimlik kartları gösterilerek Yurt içinde PTT müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir. Yurt dışında işe Elçilik ve Konsolosluklardan alınabilir. Konuyla ilgili dış temsilciliklerden detaylı bilgi öğrenilebilinir.
Bununla birlikte, elektronik imza, mobil imza veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yapıldıktan sonra şifre oluşturulabilir. Pilot il olan Bolu’da kullanılan elektronik kimlik kartı ile de turkiye.gov.tr adresine giriş yapılıp şifre oluşturulabilir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ