Haber Bankam

İnfaz ve Koruma Memurlarının Atamaları Açıklandı!

Ceza İnfaz Kurumlarında görev yapan infaz ve koruma memurları (ikm) ve diğer personelin 2017 yılı naklen atama sonuçları açıklandı. Ayrıntılar haberimizde..

İnfaz ve Koruma Memurlarının Atamaları Açıklandı!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak ceza ve infaz kurumlarında görev yapan personelin yeni görev yerleri 16 HAZİRAN 2017 tarihi itibariyle açıklandı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce personelin naklen ataması Naklen Atama Sistemi NAS adı verilen bir sistem ile yapılıyor.

ATAMALAR NEYE GÖRE YAPILIYOR?

2017 yılında Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğünce Türkiye’nin tüm illeri 3 bölgeye ve bu bölgeler de 4 kısma ayrıldı. Her bir kısım için ayrı bir puanlama sistemi getirildi.

  • Bölge ve Kısımları buradan görüntüleyebilirsiniz.
  • Kurum tiplerini ve puanlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.
  • Kurumların bulundukları bölge ve kısımlar 1 ve 2 nolu bağlantı da mevcuttur.
  • Tercih usul ve esasları hakkında bu bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Personelin çalıştığı müdürlüğün duruma ve çalışma koşullarına göre farklı puanlar belirlendi ve personelin hak ettiği puan çalıştığı yıl ile çarpılarak otomatik olarak hesaplandı.

Aynı yere tayin yazan personelin arasında NES tarafından en yüksek puandan başlamak kaydıyla atamalar yapıldı. Aynı puanı alan personelin hizmet süresi ve doğum tarihine göre atamalar yapılıyor.
Cezaevlerinde görevli bulunan sosyal çalışmacı, infaz ve koruma memuru, psikolog ve öğretmenler denetimli serbestlik müdürlüklerini de tercih edebilmekteler.
Denetimli serbestlik Müdürlüklerine talepte bulunabilmek için 4 yıllık lisans mezunu olmak şartı aranıyor.

Puan sistemi nedeniyle bu atamalarda komisyon için atama talebinde bulunulmadı. Bulunduğu cezaevinden aynı yargı çevresinde ki Denetimli Serbestlik Müdürlüğünü talep edenler hariçtir.

Kurumlarda hizmetin zafiyete uğramaması için kota uygulaması yapıldı.Aynı komisyonun yargı çevresinde 15 yıllık görev süresini tamamlayan saymanlar ve infaz ve koruma başmemurları için rotasyon uygulaması devam ediyor.

Sözleşmeli olarak görev yapan personelin tayin talepleri, talep ettikleri yerde boş pozisyon olmasına göre değerlendirildi.

Sistem üzerinden yapılan atama taleplerinden vazgeçilmemesi ve tayin çıktıktan sonra feragat yapılmamasına karar verildi.

Tayin isteyen personelin maksimum 5 tercih yapmasına imkan tanındı.

ATAMA TALEP EDEN PERSONELDE ARANAN ŞARTLAR

Bakanlığının kararnamesine göre 2017 yılında atama talep eden personelde aşağıda ki şartlar arandı.

1. İsteğe bağlı olarak atanabilmek için;
a- 01 Ağustos 2017 tarihi itibariyle görev yapılan adalet komisyonu yetki alanı içerisinde 2 yıllık hizmet süresini doldurmuş olmak, (sözleşmeli pozisyonda geçen süreler hesaba katılacak, askerlik, açıkta ve aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının 3 aydan fazlası hesaba katılmayacaktır.)
b- Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak son iki yıl içerisinde uyarma ve kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,
Şartlarını birlikte taşımak gerekmektedir.
2. Hizmet gereği atananların isteğe bağlı olarak atanma talebinde bulunabilmeleri için;
a- 01 Ağustos 2017 tarihi itibariyle atandığı yerde göreve başladığı tarihten itibaren en az üç yıl görev yapmış olmak, (önceki görev yerinin bağlı olduğu merkez ve mülhakatına atanmak isteyenlerde sekiz yıllık çalışma süresinin tamamlanması gerekmektedir.)
b- Atandığı yerdeki herhangi bir eylemi ile ilgili olarak son üç yıl içerisinde taksirli suçlar dışında paraya çevrilmiş veya tecil edilmiş olsa bile hükümlülüğü ile adli ve idari soruşturması veya ceza davası bulunmamak,
c- Son üç yıl içerisinde uyarma dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,

Talebi uygun görülen personel mevzuat hükümlerine göre görev yaptıkları kurumlardan ilişikleri kesiliyor ve 15 gün sonra yeni görev yerlerinde göreve başlıyorlar.

2017 yılına ait atama kararnamesini bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

Ceza İnfaz Kurumlarında çalışan ve 2017 yılında atama talep eden personelin sonuçlarını http://www.cte.adalet.gov.tr/ internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ