Haber Bankam

Hatay ve Kilis İllerimiz de Esnaf ve Çiftçinin Borçları Erteleniyor!

2018 yılında Hatay ve Kilis illeri ve ilçelerinde ki çiftçilerin ve esnafların Esnaf Kefalet ve Halk Bankası (TESKOMB) aracılığı ile çektikleir krediler ile Tarım Kredi Kooperatifi başvurusu sonucu Ziraat Bankasından çekilen krediler 1 yıl süre ile ertelenebilecek.

Hatay ve Kilis İllerimiz de Esnaf ve Çiftçinin Borçları Erteleniyor!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

03 ŞUBAT 2018 tarihinde yayımlanan resmi gazete ile Hatay ve Kilis ilçelerimizde ikamet eden esnaf ve çiftçilerin borçlarının erteleneceği bildirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bazı İllerimizde Yaşanan Terör Olayları Nedeniyle Zarar Gören Gerçek veya Tüzel Kişi Üreticilerin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ile Tarım Kredi Kooperatiflerine Olan Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar ve 2018/11332    sayılı  Bazı İllerimizde Yaşanan Terör Olayları Nedeniyle İşleri Zarar Gören Esnaf ve Sanatkârların Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları Kapsamında Olan Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar gereğince esnaflar ve çiftçiler Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankasından çekmiş oldukları tarımsal krediler ile Esnafların Halkbankası ve esnaf kefalet kooperatiflerinden çektikleri kredilerin ertlenmesi için başvuruları kabul edilecek.Tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerin %30 oranında zarar uğramaları ve bu zararın hasar tespit komisyonlarınca tespit edilmesi gerekiyor.

Esnaflarımız için ise herhangi bir hasar oranı belirtilmiyor.

Hem esnafın hemde çiftçilerin kredileri 1 yıl süre ile ertelenebilecek.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ