Haber Bankam

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Veriyor!

Halkbank Esnaf ve Sanatkarlara özel sıfır faizli esnaf kredisi desteği 2017 yılında da devam ediyor. Bu krediden yararlanacak esnaflarımız için 3 farklı seçenek bulunuyor. Başvuru şartları, gerekli evraklar ve detaylar haberbankam.com ‘da sizlerle.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Veriyor!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Halkbank esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli kredi veriliyor. 2017 yılında halen Halkbank şubelerine başvuru yapan esnaflarımız faizsiz kredi imkanlarından faydalanabiliyorlar. Esnaflarımıza verilen sıfır faizli Halkbank kredisi 3 farklı alanda ödeniyor. Halk Bankası Genç girişimcilere, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere ve ustalık belgesi olanlara faizsiz esnaf kredisi ödüyor. Projenin şartları ve uygulama alanları ise şöyle;

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Kimlere Veriliyor?

  1. Kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri icra eden esnaflar,
  2. Ustalık belgesi bulunan mesleğe ait yeni bir iş kuran esnaflar,
  3. Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan genç girişimciler

Unutulmaya Yüz Tutmuş Mesleklere Sıfır Faizli Halkbank Kredisi

Gelir Vergisini Kanununun dokuzuncu maddesinde belirtildiği üzere, vergiden muaf olan esnaflarımız Halk Bankasından sıfır faizli esnaf kredisi alabiliyorlar. Bunun için kanun maddesinde belirtilen aşağıda isimli yazılı olan sektörlerde hizmet vermek gerekiyor.

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. (halkbank.com.tr ‘den alıntıdır)

Gelir Vergisi Kanunun 9. maddesinin ilk sayfası aşağıda ki görselde mevcuttur. Kanunun Devamını okumak için buraya tıklayınız.Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi

Bu kredinin amacı, geçmişten günümüze ayakta durmaya çalışan ustalık, bilgi ve beceri gerektiren ve günden güne Türkiye’de sayıları azalan meslek kollarının faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyladır. Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi bu sektörlerde Resmi olarak faaliyet gösteren esnaflarımızın, başvurularını gerçekleştirmeleri durumunda değerlendirmeye alınacak ve şartları taşıdıklarının anlaşılması halinde, işletmelerinin durumuna göre sıfır faizli esnaf kredisinden yararlanmaları sağlanmaktadır.

Ustalık Belgesi Olan Esnafa Faizsiz Esnaf Kredisi

Bu proje ise Mesleki Eğitim Kanunu‘nda belirtilen Ustalık belgesi sahibi olan esnafımız için verilmektedir. Başvuru şartları şunlardır;

  • Ustanın geriye dönük olarak 3 yıl süresince ustalık belgesi sahibi olması,
  • Son 1 yıl içerisinde ustalık belgesi olduğu sektörde bir işletme açmış olması,
  • Daha önce KOSGEB desteği almamış olması gerekmektedir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Devlet Bankaları ve Kurumları için tıklayın!

Genç Girişimcilere KOSGEB Destekli Faizsiz Esnaf Kredisi

Bilindiği üzere KOSGEB kuruluşu 13 farkı ekonomik destek programı ile, girişimcileri, esnafı ve proje geliştiren vatandaşlarımızı destekleme devam ediyor. En son 2017 yılı Şubat ayı itibariyle başvuruda bulunan esnaflarımıza 50 bin lira faizsiz kredi desteği sağladı. KOSGEB tarafından her yıl Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri verilmeye devam ediyor. Bu eğitimlere katılan ve 32 saatlik eğitim sonunda sertifika alan 30 yaşından küçük olan girişimciler, Projelerinin KOSGEB tarafından onaylanmasını müteakiben Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisine başvurabilirler.

Halkbank-Sıfır-Faizli-Esnaf-Kredisi

Halkbank-Sıfır-Faizli-Esnaf-Kredisi

Önemli bir husus ise, Kosgeb kursuna katılan ve sertifikası olan her girişimciye bu destek verilmiyor. Krediden faydalanabilmek için ilk şart, KOSGEB’in iş planını onaylamış olması ve girişiminin KOSGEB kredisine hak kazanmasıdır.

2017 yılında Hükumet tarafından, esnaf, emekli, işçi, genç çiftçi ve birçok kesime verilen hibe, teşvik, destek ve ekonomik desteklemeler bitmek bilmiyor. Bu kapsamda haberbankam.com isimli sitemizi takip ederek, en doğru ve güncel projeleri öğrenebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ