Haber Bankam

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? İşte detaylar..

Ziraat Bankası, Garanti, İş Bankası ve Akbank’ın ardından Halkbankası’nın da emekli promosyon ödemeleri konusunda imza atması bekleniyor. Halkbank şubelerinden maaş alan emeklilerimiz bir an önce imzaların atılmasını bekliyor. Halkbank ayrıca emeklilerimizi ayrıcalıklar dünyasına davet ederken, emekliye Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi ve Emekli Sigortası ile hizmet veriyor.

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yatacak? İşte detaylar..
 • 9 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Emekli promosyon ödemeleri için bankalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında protokoller imzalanmaya devam ediyor. İlk olarak 4 milyon 800 bin emekliye maaş ödemesi yapan Ziraat Bankası ile yapılan anlaşma sonrasında özel bankalar ile promosyon protokolü imzalanmaya başlandı. Bu hafta içerisinde emekli maaşı verecek olan bütün devlet ve özel bankalar ile emekli promosyon ödemesi protokolü imzalarının tamamlanması beklenmektedir.

En çok emekli maaş ödemesi yapan ikinci devlet bankası olarak bilinen Halk Bankası Emekli Promosyon Ödemesi için bu hafta protokol imzalaması beklenmektedir. Yapılacak olan bu promosyon protokolünün sonrasında emeklilere aldıkları maaş miktarına göre belirlenen promosyon ödemelerine başlanılacak. Bu ödemeleri merak ile bekleyen 11.5 milyon emekli Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yatacak diye sormaktadır.

Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Verilecek?

Bu hafta Devlet ve Özel Bankalar ile promosyon protokolünün imza aşamasının son bulması beklenilmek ile birlikte emeklilerin maaşları oranında belirlenen promosyon miktarlarının Mart ayında hesaplara yatırılacağı belirtilmektedir.

İmzalanan protokol kapsamında emeklilere verilecek olan emekli promosyonlarının bir kerede hesaplara yatırılacağını belirten Sosyal Güvenlik Kurum emeklilerin bu promosyon tutarını almadan önce istedikleri banka ile anlaşabileceğini belirtmiştir. Bankaların vereceği promosyon parasından yararlanmak isteyen emeklilerin şu ana kadar promosyon protokolü imzalarının atıldığı bankalara başvurularını yapabileceklerini belirtmiştir. Bankalar emeklilere promosyon ödemesi yaparken 3 yıl boyunca emekli maaşlarını kendi bankalarından almaları üzerine bir protokol yapmaktadır. Ayrıca bankalar emeklilerden üzerine kayıtlı 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermelerini talep etmektedir.

Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Verilecek

Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Verilecek

Emekli Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar

Milyonlarca emeklinin merak ile beklediği emekli promosyonlarının sonuna gelmek üzereyiz. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftadan itibaren devlet ve özel bankaları ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında emeklilere maaş promosyonu ödenmesi için protokoller imzalanmaya başlanmıştır. İlk olarak devlet bankaları tarafından imzalanan protokollere özel bankalarında eklenmesi ile ödemelerin yapılabilmesi için engeller ortadan kalkmaya başlamıştır.Bankaların sosyal güvenlik kurumu ile protokol imzalamasından sonraki süreçte emeklilerin bankalar ile anlaşmasına kalmıştır. Bu konuda emeklilerimizin istediği bankayı seçme hakkı bulunduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. 11.5 milyon emeklimizin kendi belirlediği bankadan emekli maaşını alabileceği gibi şu ana kadar emekli maaşı aldığı bankayı değiştirmeden de bu maaş promosyonunun alabilecektir. Şu ana kadar hangi devlet ve özel bankalarının sosyal güvenlik kurumu ile emekli maaşı promosyon ödemesi protokolü imzaladığını hatırlatmak adına sıralamak gerekirse;

 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Akbank

Yukarıda belirttiğimiz bankalar geçtiğimiz hafta promosyon ödemesi protokolünü imzalayan bankalar olarak dikkat çekmektedir. Fakat bunların bu kadar ile sınırlı kalmayacağını belirtmek isteriz. Emeklilere maaş veren diğer devlet ve özel bankaların tamamının bu hafta protokol imzalarını atarak bu işlemlerin biteceği belirtilmektedir. Bankalardan emekli maaşını bu belirttiğimiz bankalardan alanlar veya maaşını bu bankalara taşımak isteyen emekliler işlemlerini gerçekleştirerek emekli maaşı promosyon ödemeleri talebinde bulunmak için işlemlerine başlayabilirler. Maaşını alacağı bankanın henüz protokol imzalamadığını gören emekliler ise bu  işlemler için bu hafta imzaların atılmasını beklemek zorundadırlar.

Emekli Maaşı Promosyon Ödemesi Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile emekli maaşı promosyonlarını verecek olan bankların birer birer protokol imzaladığı şu günlerde emeklilerimizin en çok sorduğu soruların başında emekli promosyonu alabilmenin şartları ve bu parayı alabilmek için neler yapılması gerektiği yönünde olmaktadır. Bankalar emeklilere 3 yıl geçerli olacak maaşlarını anlaştıkları bankalardan almaları karşılığında maaşı bin liranın altında olanlara 300 lira, emekli maaşı bin ile 2 bin lira arasında olanlara 375 lira ve emekli maaşı 2 bin liranın üzerinde olanlar içinde 450 lira olarak verilecek maaş promosyonları bir kerede hesaplarına yatırılacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonları için anlaşma sağladı. 2017 yılı Mart ayı itibariyle ödemeler başlayacak!

Bunun dışında emeklilerin bu promosyonu alabilmeleri için bankalara 3 yıl boyunca bu bankadan emekli maaşı almaya devam edeceğinin garantisini vermesi gerekmektedir. Ayrıca bankalar emeklilerden 2 adet otomatik fatura ödemesi talebinde bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren bütün emekliler emekli maaş promosyonunun almış olduğu emekli maaş aralığında belirtilen miktarı kadar alabilmektedirler.

Bir diğer kamu bankası olan Vakıflar Bankasından emekli maaşı alan müşterilerde promosyon için anlaşmayı bekliyor. Vakıfbank Emekli Promosyonu hakkında detayları inceleyebilirsiniz.

Emekli maaşını Halk bankasından alanlar veya Emekli Maaşını Halk Bankasına taşıyarak emekli maaşı promosyonunun bu bankadan almak isteyenler ise bu hafta yapılacak protokol imzasından sonra bulundukları bölgedeki Halk Bankasına uğrayarak emekli maaşı promosyonu alacağını belirterek işlemlerini yaptırabileceklerdir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. ozmen akbiyik dedi ki:

  halk bankasi uzerinden emekli maasimi yurt disinda almaktayim promosyonu da alabilirmiyim

  1. Aram copuroglu dedi ki:

   Bag kur emeklisi olan ben emekli maasimi yurt disindan vermis oldugunuz banka karti ile cekiyorum promosyondan istifade edebilir miyim.

 2. isim dedi ki:

  Bütün bankalar ödenek yatırdı halkbank oyaliyor

 3. İLHAN ŞENEL dedi ki:

  promosyonlar daha ne zaman yatacak bana bildir

 4. yusuf özfen dedi ki:

  Arkadaşlar illaki emeklinin adına elek.şu.dglgaz.faturası olması gerekmiyor.cep faturali hatta olur.

 5. Fevzi cakmak dedi ki:

  Benim annem yanimda yasiyor uzerinde fatura yok halkbankasindan emekli maasini aliyor ne yapmam gerekir benim faturalarimdan olurmu

 6. emekli dedi ki:

  PTT banktanda bu uygulamaya katılmalrını istiyoruz emekliye zorluk çıkarmasınlar hak eetiği parayı şart koşmadan versinler bi zahmet

 7. Melek dedi ki:

  6senedir halk bankasi ile calisiyorum bu vereceginiz promasyona uc sene calisma ve fatura olmasi gerekiyormus biz sizile calisirken sartlarmi kosuyoruz senelerdir uc seneye aykik 10 veriyor bu neyin sartlari o zaman biz mukellef olarak gecmis senelerin promosyonlarinida siz bankalar odesin o zaman lutfen bunlari dikkate alalim

 8. Hamza cesur dedi ki:

  Çalışanlardan niye otomatik ödeme istemiyorlar da gariban emeklilerden istiyorlar.

BİR YORUM YAZ