Haber Bankam

Halkbank 30 Bin Faizsiz 150 Bin Düşük Faizli Esnaf Kredisi Veriyor

Esnafa müjde! Halk Bankası esnafa ve Kobi’lere 2017 yılında 30 bin lira sıfır faizli, 150 bin lira düşük faizli kredi veriyor! Devlet desteği ile sağlanan faizsiz krediye hemen başvurabilirsiniz!

Halkbank 30 Bin Faizsiz 150 Bin Düşük Faizli Esnaf Kredisi Veriyor
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Ülkemizin kamu bankaları arasında yer almakta olan Halkbank bilindiği üzere esnafın ve işletme sahibinin yanında olmaya devam ediyor. İşini büyütmek isteyenlere, girişimcilere faizsiz ya da düşük faiz oranlı krdi veren Halkbank yeni kampanyaları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Buna göre Halkbank 30 bin faizsiz 150 bin düşük faizli esnaf kredisi veriyor. 

Halkbank uzun yıllardır esnafa destek veriyor ve çok uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunuyor. Buna göre şu anda Halkbank 30 bin faizsiz 150 bin düşük faizli esnaf kredisi veriyor. İmkandan yararlanmak isteyen esnafların sadece belirlenmiş olan şartlara sahip olması ve gerekli müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Türkiye Halk Bankası Esnaf Kredisi Başvuruları

Halkbank 30 bin faizsiz 150 bin düşük faizli esnaf kredisi veriyor. Peki Halkbank’ın sunmuş olduğu bu imkandan yararlanmak için adayların ne yapması gerekiyor. Buna göre daha önce ki yıllarda;

 • Esnaf ve sanatkarlar bölge müdürlükleri
 • Esnaf ve sanatkarlar odası
 • Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği

Yukarıda belirtilmiş olan kurumlar aracılığı ile esnaflar başvurularını gerçekleştirmekteydi. Ancak artık sistem değiştiği için başvurular KOSGEB aracılığı ile belirlenen meslek grupları ve iş kolları dahilinde yapılmaktadır. Yani Halkbankın 30 bin lira faizsiz ve 150 bin lira düşük faizli imkanından yararlanmak istiyorsanız, mutlaka belirlenmiş olan iş kollarında esnaf olmanız gerekmektedir.

Faizsiz Kredi İçin Aranan İş Kolları ve Şartlar

Türkiye Halk Bankası 30 bin lira faizsiz kredi imkanı sunuyor. Ancak bu imkandan yararlanmak için mutlaka belirlenmiş iş kollarında esnaf olmanız gerekmektedir. • KOSGEB girişimcilik eğitimi sertifikasını almış, projesini onaylatmış 30 yaşında ki genç girişimcilere,
 • Kaybolmasına ramak kalmış kültürel ve geçmişimizi hatırlatan tüm meslek grupları,
 • En az 3 yıldır ustalık belgesine sahip ve en az 1 yıldır kendi işini yapan kişiler..

Yukarıda belirtilmiş olan esnaflara Halkbank 30 bin lira faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Yani illa belirlenmiş olan iş kollarında görev almanız gerekmiyor. Sadece unutulmak üzere olan geçmişimizi hatırlatan meslek gruplarında dükkan sahiplerine faizsiz kredi verilmektedir. Onun haricinde esnaf dükkanınız ne olursa olsun en az 3 yıldır ustalık belgesine sahip olun ve en az 1 yıldır ilgili sektörde kendi işinize sahip olun Türkiye Halk Bankası sizlere 30 bin liralık faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

Esnaf kredisinin başvuru şartları genel olarak yukarı bölümde belirtilmiştir. Bu şartlardan hariç olmak üzere 60 aydır devletin her hangi bir kamu kurumuna vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir. Aksi halde Türkiye Halk Bankası tarafından verilen esnaf kredisine başvuru yapamazsınız. Yine kredi notunuzun da sorgulanacağı tahmin edilmektedir. Kredi notunuzun da iyi olması size değer katacaktır.

Esnaf Kredisi Türleri

Türkiye Halk Bankası 30 bin lira faizsiz kredi ve 150 bin lira düşük faizli kredi imkanı veriyor. Peki esnaf kredisi türleri nedir.

 • Ticari amaç için kullanılan araç yenileme için 36 ay vadeli 150.000 TL’lik kredi veriliyor.
 • Taşıt onarımlarınız da 48 ay vadeli 150.000 TL
 • Taşıt satın alma 60 ay vadeli 150.000 TL
 • İşletme için kredi 24 ay vade 150.000 TL
 • Tesis için kredi 60 ay vade 150.000 TL
 • İstihdam için kredi 36 ay vade 150.000 TL (12 ay kredi taksiti ödemezsiniz)
 • Kooperatif ödemesi 48 ay vade 150.000 TL kredi (12 ay kredi taksiti ödemezsiniz)
 • İskonto kredisi 9 ay vade 150.000 TL kredi

Yukarıda Halkbank esnaf kredisi için tüm çeşitler verilmiştir. 150.000 TL’ye kadar düşük faizli kredi çekebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ