Haber Bankam

Güzel Olmak İçin Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözüm Önerileri

Bitkiler ile gelen güzellik. Güzel görünmek için şifalı bitkilerden hazırlanan yüz maskeleri. Güzellik için bitkisel çözümler. Daha genç ve güzel görünmek için şifalı bitkilerden hazırlanan kürler ile sağlıklı güzelliğin sırları nelerdir.

Güzel Olmak İçin Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözüm Önerileri
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Genellikle hastalıklardan kurtulmak için kullanılan şifalı bitkiler sadece ilaç yapımında kullanılmamaktadır. Hazırlanan şifalı bitki kürleri ile yüz ve cilt güzelliğine kavuşmanız mümkün. Çağımızda güzellik uğruna kullanılan krem veya losyonlar da bulunan kimyasal maddeler nedeni ile ilerleyen yıllarda bu tür ürünlerin sıkça kullanılmasından dolayı insanlarda istenilmeyen sorunlar meydana gelmektedir. Çevresel ve  genetik olarak meydana gelen bazı sıkıntılar yüzünden özellikle bayanların sıkça kullandığı güzellik malzemeleri oldukça pahalı ve içerisindeki kimyasal maddeler nedeni ile riskli olarak bilinmektedir. Güzelliğinize gölge düşüren sıkıntılardan kurtulmak için pahalı ve kimyasal karışımlı kremleri kullanmak yerine yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel karışımları kullanarak olduğunuzdan daha genç ve daha güzel görünmeniz mümkün. Bu yazımızda sizlere daha Güzel Olmak İçin Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözüm Önerileri hakkında bilgiler vereceğim.

Güzellik Sırrı Şifalı Bitkiler

İnsanların kendisini iyi ve güzel hissede bilmesinin en büyük etkeni aynaya baktığında kendisinde beğenmediği yönlerinin olmaması ve güzelliğini arka planda bırakan etkenlerin yok edilmesi gerekmektedir. Bu tür etkenlerin başında sivilce, kırışıklık, yağlı veya aşırı kuru cilt yapısı gibi faktörler gelmektedir. Bunlar için bayanlar çeşit çeşit kremler veya yüz maskeleri kullanarak bu sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aramaktadır. Bu tür şikayetleriniz için şifalı bitkiler ile hazırlanmış yüz maskesi veya kürleri kullanarak bu tür sıkıntılarınızdan kurtulabileceğiniz gibi daha güzel görünmenizi sağlayabilirsiniz. Vücudu nemlendirip kalıntılardan temizleyen şifalı bitkilerin neler olduğundan bahsetmek gerekirse bunların ne kadar çok olduğunu görebilir ama biz bu konuda en çok tercih edilenler ve en çok etkisi olanlardan bahsetmek istiyoruz;

Güzellik Sırrı Şifalı Bitkiler

Güzellik Sırrı Şifalı Bitkiler

 • Biberiye
 • Isırgan
 • Yulaf
 • Kabak
 • Zambak
 • Papatya
 • Salatalık
 • Patates
 • Ada çayı
 • Rezene çayı
 • Lahana
 • Ceviz yaprağı
 • Kivi
 • Gül yağı
 • Limon


Yukarıda belirttiğimiz şifalı bitkiler güzellik için en çok kullanılan ve tercih edilen bitkiler olarak dikkat çekmektedir. Bunların bazıları direkt olarak kullanıldığı gibi bazıları ise başka bitkiler ile karışımlar hazırlanarak uygulanmaktadır. Bunların çoğu kür olarak hazırlanmakta ve cilde sürülerek güzellik kazanılmaktadır. Bu tür bitkiler insan sağlığına hiç bir şekilde zarar vermekle ile birlikte güzelliğin yanında vücudumuza kattığı vitaminler sayesinde sağlığımızı da olumlu yönde etkilemektedirler. Şimdi belirttiğimiz şifalı bitkiler ile güzelleşmek için neler yapıldığından bahsetmek istiyorum.

 Kırışıklık İçin Bitkisel Yüz Maskesi

Farklı nedenlerden dolayı yüzümüzde meydana gelen kırışıklıklar bizleri olduğumuzdan daha yaşlı göstermek ile birlikte güzelliğimizi engelleyen bir perde gibidir. Aşırı alkol ve sigara kullanımının yanında stres ve hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı çoğalan kırışıklıklardan kurtulmak için birbirinden farklı bitkisel maskeler uygulanmaktadır. Süt veya yoğurt ile yapılan maskeler bayanlar tarafından çok tercih edilenler arasında olsa da bizce yulaf ezmesi ile yapılan kırışıklık maskesi daha iyi sonuçlar vermekte ve kullanalar tarafından tavsiye edilmektedir. Yulaf ezmesi ile hazırlayacağınız yüz maskesinin nasıl olması gerektiğini ve asıl uygulandığı hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum; Yüzümüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan yulaf maskesi için gerekli olan malzeme 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 4 yemek kaşığı süt yeterli olacaktır. Belirtilen malzemeleri birbirine ilave ederek kremsi bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin. İstenilen kıvama gelen yulaf maskesini yüzünüze ince bir tabaka oluşturacak bir şekilde sürün ve kuruması için yarım saat bekleyin. Kuruyan yulaf maskesini ılık su yardımı ile temizlemeniz gerekmektedir. Bu maske uygulamasını 1 hafta boyunca yaptığınızda değişimi sizde fark edeceksiniz.

 Kırışıklık İçin Bitkisel Yüz Maskesi

Kırışıklık İçin Bitkisel Yüz Maskesi

Güzellik İçin Bitkisel Çay

Yukarıda belirttiğimiz şifalı bitkiler ile onlarca çeşit yüz maskesi ve bir o kadar bitkisel güzellik çayı ele etmeniz mümkündür. Sizde daha güzel görünmek istiyorsanız hazırladığınız yüz maskelerinin yanında hazırladığınız bitkisel güzellik çaylarını kullanarak etkinliğini arttırabilirsiniz. Bu tür bitkiler vücudumuzda bulunan toksinleri atmakta yardımcı olduğu için bu tür sıkıntıların tekrarlamalarını geciktirmektedir. Güzellik için en çok kullanılan bitkisel çayların başında Ada çayı, Isırgan çayı, Rezene çayı ve papatya çayı gelmektedir. Sizde damak tadınıza hangisi hitap ediyorsa bu çaylardan istediğinizi hazırlayarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz yüz maskesi ve bitkisel çayların yanında güzelliğinizi etkileyen farklı bitkisel yöntemlerde bulunmaktadır. Mesela göz altı torbalarından ve etrafındaki kırışıklıklardan kurtularak daha güzel görünmek istiyorsanız Salata, Kivi veya Patates kullanabilir hatta yüzünüzün daha gergin ve pürüzsüz olması için süt, yoğurt ve yumurta akı uygulanabilmektedir. Sizde yukarıda belirttiğimiz çay veya yüz maskeleri ile Güzel Olmak İçin Şifalı Bitkiler tedavi yöntemlerini kullanarak daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ