Haber Bankam

Girişimcilere Kredi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları

Girişimcileri desteklemek adına bazı bankalar ve kamu kurumları kredi imkanı sunmaktadır. Peki hangi bankalar ve kamu kurumları girişimcilere faizsiz kredi veriyor.

Girişimcilere Kredi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Günümüzde girişimcilere pek çok kamu bankası ve kamu kurumu tarafından büyük destek sağlanmaktadır. Tabi her girişimciyim diyene ve projesi olana yüksek miktarlarda faizsiz krediler sağlanmamaktadır. Peki girişimcilere kredi veren bankalar ve devlet kurumları hangileridir. Haber Bankam ekibi olarak girişimci olanlara kredi veren bankalar ve devlet kurumları hakkında bu makalemiz aracılığı ile sizlere bilgi vereceğiz.

Projesi olan girişimcilere destek veren pek çok banka ve devlet kurumu bulunmaktadır. Peki hangi bankalar ve devlet kurumları girişimcilere faizsiz ya da uygun faizli kredi vermektedir. Girişimci kredisinden yararlanabilmek içni ne tür özelliklere sahip olmak ya da ne gibi projeleri yapabilmek gerekiyor?

Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Projesi olan, işletme sahibi olmak isteyen ve girişimci olanlara pek çok banka tarafından uygun faizli kredi verilmektedir. Ancak Halkbank sizler için faizsiz 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmakatdır. Bu sebepten dolayı kobi olmak, işletme sahibi olmak isteyen girişimcilere Haber Bankam ekibi olarak kesinlikle Halkbank’a müracaat etmeleri gerektiği konusunda tavsiye veriyoruz. Halkbank projesini beğendiği girişimcilere faizsiz 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Halk Bankasının sunmuş olduğu faizsiz krediden yararlanmak için bir işletmeye sahip olmalı ya da işletme açmak gibi amacınızın olması gerekmektedir. Eğer işletmeniz varsa işinizin iyi yürümesi ve büyütmek gibi bir hedefinizin olması gerekmektedir. Yine projesi olan kişilere de Halkbank tarafından faizsiz 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Halkbank Girişimci Kredi Türleri

  • Erkek – Kadın Genç Girişimci Kredisi

Eğer işletme kurabilmeniz için her hangi bir üniversitede eğitim gördüyseniz büyük ihtimal ile Halkbank tarafından size 50 bin TL’lik faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. Üstelik krediyi aldıktan 12 ay sonra bir taksit dahi ödemez ve kalan ücreti 13. aydan sonra 36 ay içerisinde düzenli taksitler halinde ödersiniz. Bu imkandan yararlanmak için diplomanızı alarak Halkbank’a başvurmanız gerekmektedir.  • İş Fikrine Sahip Cesur Kişilere Kredi

Halkbank tarafından iş fikrine sahip olan erkek ve kadın girişimcilerine yine faizsiz 75.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Bu krediyi alabilmek için iş fikrinizin olması gerekiyor. Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için iş fikrinizi Halkbank’a beyan etmeniz ve Halkbank tarafından onaylanması gerekmektedir

  • Usta Girişimcilere Kredi

Bilindiği üzere bazı kişiler maddi imkansızlık ya da aile zorunlulukları sebebi ile eğitim görememektedir. Bu tip kişileri de unutmayan Halkbank okuyamamış ancak çocukluğundan beri çalışan ve çalıştığı sektörde iş yeri açmak isteyenler için 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Açmak istediğiniz sektörde 5 yıldır çalışmış olmanız ve 31 yaşını da aşmamış olmanız gerekmektedir.

  • Bilim ve Teknoloji Kredisi

Bilim ve teknoloji konusunda önemli çalışmaları olan patente sahip kişilere de Halkbank tarafından destek verilmektedir. Bu kişilerin beyin göçü olarak yurt dışına gitmemesi için Halkbank 75.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bu krediyi alabilmek için 30 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Girişimcilere Kredi Veren Devlet Kurumları

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Kosgeb girişimcilere kredi veren devlet kurumu olarak bilinmektedir. KOSGEB’den kredi alabilmek için öncelikle KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik eğitimlerinizi tamamlamalı, proje oluşturmalı ve onaylanmasını beklemelisiniz.

Eğer projeniz onaylanırsa 50.000 TL geri ödemesiz hibe ve 100.000 TL’de faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. Bu imkandan yararlanmak için KOSGEB merkezlerine başvuru yapmanız gerekiyor. KOSGEB hakkında bilgi edinmek isteyenlerin KOSGEB HABERLERİ linkini takip etmesi gerekmektedir. Bu link aracılığı ile KOSGEB nedir, KOSGEB kredisi, KOSGEB kurs tarihleri, KOSGEB sektörleri vb. gibi pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ