Haber Bankam

Genç Çiftçi 2018 Hibe Sözleşmesi ve Değerlendirme Kriterleri

Genç çiftçi 30 bin tl. hibe başvuruları başladı. Sonuçların Mayıs ve Haziran aylarında kesinleşmesi bekleniyor. Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan çiftçiler asıl liste ve yedek liste olarak belirlenerek kamuoyuna açıklanacak. İşte ayrıntılar..

Genç Çiftçi 2018 Hibe Sözleşmesi ve Değerlendirme Kriterleri
  • Ekonomi
  • 26 Mart 2018
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

2018 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile başlatılan genç Çiftçi projesi 02 Nisan 2018 tarihinde başvuru almaya başlayacak. 02 Nisan tarihinde başlayan proje 20 gün boyunca başvuru alacak ve 30 Nisan 2018 günü son bulacak.  bu tarihler arasında başvuru yapmak isteyen geçtiğimiz genç Çiftçi tarım gov tr adresinden internet başvurularında oturacaklar sonrasında ise kesin başvuru aşaması başlayacak. Genç Çiftçi 2018 30 Bin TL. Hibe Başvurusu linkinden başvuru için detayları öğrenebilirsiniz.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Kesin başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen gençlerimiz ise istemden olacakları çıktılar ile birikte il veya İlçe Gıda Tarım Hayvancılık müdürlüklerine başvuracaklar. Kesin başvuru işlemlerinde  Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerine görevli memurlar tarafından başvuru sahiplerinin evrakları kontrol edilecek. Eksik evrağı olan genç çiftçilerimize evrakları tamamlaması konusunda müddet verilecek.  Belirlenen tarih sonrasında kesin başvuru işlemleri de sona erecek. 2018 yılı mayıs ayı itibariyle de kesin başvuruları sona ereceği değerlendiriliyor. Kesin başvuru sürecinin bitmesi sonrasında Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığınca  başvuruların değerlendirilmesi aşaması başlayacak. Sisteme nasıl kayıt yapacağını bilmeyen gençlerimiz genç çiftçi 2018 yardım dokümanı bağlantısından başvuru işlemini öğrenebilirler.

Binlerce genç işçinin evrakları incelenecek ve değerlendirme komisyonları tarafından kimlere 30 bin TL hibe verilecek konusunda karar verilecek. Proje sonrasında İllerin ve ilçelerin kapasitel eri doğrultusunda en çok puanı alan genç çiftçilerimize 30 bin TL hibe verilecek.DEĞERLENDİRME NEYE GÖRE YAPILIYOR?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu bir başvuru değerlendirme kriteri listesi mevcut. Yapılan başvurular listede yer almakta olan kriterlere göre puanlama sistemine göre değerlendirilmektedir. Her çiftçiye yaptığı başvuru ve teslim ettiği evraklar incelendikten sonra bir puan verilmektedir. Örneğin Bursa ilimizin bir ilçesine küçükbaş hayvancılık için 50 kişiye kontenjan verilmiş ise, Küçükbaş hayvancılık sektöründe başvuru yapan ve en çok puan alan ilk 50 kişi asıl listesinde yer alacaktır. Bakanlık asıl listesi haricinde bir de yedek listesi oluşturacaktır. Bu listede hibe sözleşmesi yapmaya hak kazanmasına rağmen sözleşme yapmayan genç çiftçilerin yerine, Yedek listesinden hibe almaya hak kazananlar çağrılacaktır. Örneği nasıl listede yer alan 10 kişi hibe sözleşmesi imzalamaz ise bu 10 kişinin yerine yedek listedeki kişiler çağrılacaktır.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Hibe sözleşmesi ve protokol çerçevesinde alım sözleşmesi imzalandıktan sonra genç çiftçiden istenilen belgelerin İl/İlçe Müdürlüğüne tesliminden itibaren hazırlanan ödeme icmali çerçevesinde toplam bedel muvafakat üzerine  KOZABİRLİK veya TAB’a ödeme olarak yapılır.

  • KOZABİRLİK veya TAB ile genç çiftçi arasında hibe sözleşmesi ile protokol çerçevesinde alım sözleşmesi aynı anda imzalanır ve ekleri düzenlenir.
  • İl/İlçe proje yürütme birimi iş bitiminden itibaren en geç beş iş günü içerisinde ödeme icmallerini Genel Müdürlüğe gönderir.
  • Genel Müdürlük, genç çiftçi adına yapılacak ödemeleri mevcut bütçe dahilinde en kısa zamanda T.C. Ziraat Bankasına gönderir.
  • Genç çiftçinin muvafakati ve alım sözleşmesi gereği T.C. Ziraat Bankası tarafından ödemenin protokol çerçevesinde KOZABİRLİK veya TAB’ın hesabına aktarılması sağlanır.
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ