Haber Bankam

Faizsiz KOSGEB Kredisine Hak Kazananlar Nereye Başvuracaklar?

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği sonuçları açılanmaya başladı. HAK KAZANDINIZ uyarısını alan esnafımız anlaşmalı bankalara başvuracaklar. Bankaların esnaflardan istediği şartlar neler? Ticari KOBİ Kredi Başvurusu nasıl yapılır? Hangi evrakları tanzim etmeniz gerekiyor? KOSGEB 2017 başvuru sonuçları, geri ödeme planı ve esnafa sıfır faizli kredi MÜJDESİ haberimizde..

Faizsiz KOSGEB Kredisine Hak Kazananlar Nereye Başvuracaklar?
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Sıfır faizli 50 bin lira KOSGEB kredisine hak kazananlar belirlenmeye başladı. Bazı esnaflarımız güvenlik soruşturması nedeniyle kredi desteğinden yararlanamaz iken bazı esnaflarımıza ise kredi desteğine hak kazandınız mesajı gönderilmeye başlandı.

Destekten faydalanamayan esnaflarımızın bir kısmının güvenlik soruşturması gerekçesiyle başvuruları reddedildi. Talebi olumsuz sonuçlanan esnaflarımız destekten yararlanamayacaklar.

Hak kazandınız uyarısını alan esnaflarımız ise, bugün itibariyle anlaşma yapılan 9 banka şubesine başvuruda bulunabilecekler. Anlaşmalı bankalar için tıklayınız.

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Sonuçları Açıklanıyor!

KOSGEB tarafından hak kazandınız uyarısı alan esnaflarımız bugün itibariyle bankaların kapısını çalmaya başlayacaklar. Bu gelişme ile ticari kredi şartlarını taşıyan KOBİ’ler 50 bin lira faizsiz kredi ile işletmelerine destek sağlayacaklar. 230 binden fazla esnafın yaptığı başvurunun değerlendirilmesi sonucunda 200 binden fazlasının kredi desteğinden yararlanacağı değerlendiriliyor.

Hak Kazandınız Uyarısını Alanlar Nereye Başvuracak?

Kosgeb’in yapılan değerlendirme sonucunda, destekten yararlanmaya hak kazandınız mesajını gönderdiği esnaflarımız için kredi alım süreci bugün başlıyor. Esnaflarımız bankaların talep ettiği belgeleri ve dokümanları hazırlayarak ticari kobi kredi müşteri temsilcilerine başvurularını gerçekleştirecekler. Bankalar esnafları ticari kredi şartlarına göre değerlendirecek ve banka ile işletme arasında ki ticari ilişki çerçevesinde maksimum 50 bin liraya kadar kredilerini teslim edecekler.

Sayın Bakan Faruk ÖZLÜ Twitter hesabından sonuçlarla ilgili şu açıklamayı yapmıştı. KOSGEB’in resmi twitter hesabını buradan takip edebilirsiniz.kosgeb kredi sonuçları

KOSGEB kredi sonuçları 27 Şubat 2017 Pazartesi Açıklanıyor

Bankalar başvuru sahiplerinin yıllık ciroları ve banka ile aralarında ki ticaretleri çerçevesinde değerlendirecekler. Bu kapsamda bazı bankalar başvuru sahiplerinden teminat veya kefalet talep edebilecekler. Teminat veya kefalet talep edilen KOBİ’ler KGF ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliğinin kapısını çalacaklar.

Eğer teminata ihtiyacınız var ise KGF ve TESKOMB’dan kefaletin nasıl alınacağını ve başvuru esnasında hangi belgelerin talep edildiğini KGF ve TESKOMB’dan Kefalet Nasıl Alınır? konusundan öğrenebilirsiniz.

50 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ NASIL GERİ ÖDENECEK?

Esnafın çektiği kredinin faizini KOSGEB ödeyecek. Bahse konu finansman 12 ay boyunca geri ödemesiz olacak. 1 yıl boyunca geri ödeme yapmayan esnaf geriye kalan borcunu eşit taksitler halinde 24 ay süresince geri ödeyecek. 24 ay boyunca elli bin liranın ödeme planı ise aşağıda belirtilen çizelgede ki tarihlerde ve hizalarında belirtilen miktarlarda yapılacak. Geri ödeme tutarına faiz yansıtılmazken esnaflar 8 taksit halinde aylık 6 bin 250 lira civarında ödeme yapacaklar.

KREDİ TUTARI ÖDEME TARİHLERİ TAKSİT TUTARI ANLAŞMALI BANKALAR
50 BİN LİRA SIFIR FAİZLİ 15 Mart 2018 6.250 TL Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank
Garanti Bankası
İş Bankası, Denizbank, Qnb Finansbank
Akbank, Yapı ve Kredi
15 Haziran 2018 6.250 TL
15 Eylül 2018 6.250 TL
15 Aralık 2018 6.250 TL
15 Mart 2019 6.250 TL
15 Haziran 2019 6.250 TL
15 Eylül 2019 6.250 TL
15 Aralık 2019 6.250 TL

Bu destek 2016 yılında başvuran ve bütçe yetersizliği nedeniyle talebi reddedilen, 2017 yılında ilk kez başvuru yapan esnafımıza ödenecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOSGEB tarafından 2017 yılı içerisinde yeniden faizsiz kredi verilmeyeceği değerlendiriliyor. Henüz başvuru sonucunu öğrenemeyenler sorgulama sayfasından durumlarını görüntüleyebilir.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ