Haber Bankam

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Devlet Bankaları ve Kurumlar

Esnaflarımıza Devlet Destekli sıfır faizli esnaf kredileri verilmektedir. Bu kredilerden yararlanmak isteyen esnaflarımızın gerekli şartları taşımaları halinde, kurum ve kuruluşlara dönemler içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir. İşte 2017 yılında esnaf kredisi veren bankalar ve şartları haberbankam.com ‘da..

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Devlet Bankaları ve Kurumlar
 • 2 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

2017 yılında esnafımıza birçok banka tarafından düşük faizli kredi imkanları sağlanmaktadır. Tüm bakanlıklar tarafından ekonomik platformunun ayakta tutulabilmesi için Devlet bütçesiyle çeşitli yardımlar, teşvikler, hibeler ve proje karşılığında faizsiz krediler verilmektedir.

2017 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca yeni bir proje dahilinde esnafın markalaşması için yurt dışında ki firmalar örnek alınarak markalaşma desteği adı altında yeni bir destek verilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bir proje başlatacak ve Nisan ayında açıklanması beklenen proje sonucunda küçük esnafa destek sağlanacak. İlk uygulamanın deri, giyim, kuyumculuk ve mobilya sektöründe başlaması bekleniyor.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları arasında en çok desteği Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve bağlı bulunduğu KOSGEB tarafından verilmektedir. Halen faaliyet göstermekte olan esnafımıza 13 farklı destek ve proje paketiyle kredi veren KOSGEB, üretimden ticarete, teknolojiden pazarlamaya, dış ticaretten yeni girişimcilere kadar her sektöre destek sağlamaktadır. 2017 yılında 400 binden fazla esnafa, 20 ve 50 bin lira arasında sıfır faizli kredi desteği sağlayan KOSGEB, faiz desteği haricinde yeni bir iş yeri açmak, bayilik almak, işletmesini büyütmek isteyen esnafları da iletişim merkezlerine bekliyor.

KOSGEB kredisi almaya hak kazanan esnaflarımız KOBİ bankacılığı aşamasında da, KOSGEB ile protokol imzalayan anlaşmalı bankalara başvuru yapabiliyor. Bu bankalar başvuru sahibi esnafın, KOSGEB’den onay alıp almadığını inceliyor ve protokol hükümleri çerçevesinde esnafa en uygun vade ve faiz olanaklarını seferber ediyor.

Esnaf Kredisi Veren Devlet Bankaları

Vakıflar Bankası, Halkbank ve Ziraat bankaları da Türkiye’de KOBİ Bankacılığı alanında esnaflarımıza teşvik vermeye devam ediyor.  3 Banka tarafından 2017 yılında esnafımıza sağlanan avantajlar ve yatırımlar haberimizde..

Vakıflar Bankası Esnaf Kredi ve Destekleri

Nakit Kredi, Gayri Nakit Kredi, Proje ve Yatırım Kredileri, Dış Ticaret Kredileri kategorilerde destek sağlıyor. Banka ticari araç almak isteyen, çek ve senet karşılığında kredi talep eden veya plaka kredileri almak isteyen esnafa da destek sağlıyor. Vakıfbank Proje karşılığında verdiği esnaf kredisini, Avrupa Yatırım Bankası ile yaptığı anlaşma çerçevesinde 250’den az çalışanı olan esnaflara ve 1.500’den az çalışanı olan büyük firmalara destek sağlamaktadır. Banka esnaflarımıza 5 yıl vadeli işletme, 7 yıl vadeli yatırım esnaf kredisi vermektedir.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları

Esnaf Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları

KOBİDOST, HALDEN ANLAYAN KREDİ, MİNİ KREDİ, STANDART KREDİ paketleri dahilinde aylık, değişken, 3 ay ödemesiz dönem, 3 ayda bir ödemeli senede 4 taksit ertelemeli, 3 yıl vadeli 50 bin liraya kadar kredi veriyor.

Vakıflar bankası bu desteğin haricinde Tarım Kredisi, Tarım kartı, Businesscard, Çek defteri, KMH, Gümkart ve kampanyalı post cihazları ile de esnaf ve çiftçimize destek sağlıyor.

Vakıfbank Esnaf Kredi Başvurusu İçin Tıklayınız!

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası 2017 yılında çiftçilerimize, emeklilerimize destek verdiği gibi, esnafımıza da birçok farklı alanda finansman sağlamaktadır. Ziraat KGF ile yaptığı anlaşma neticesinde, kredi mevzuatına durumu uygun olmayan esnaflarımız için de, finansman sağlamaktadır. Ziraat Bankasının esnaflarımıza özel olarak hazırladığı nakit kredi paketleri şunlardır;Girişimci kredisi, yerli makine imalat destek kredisi, turizm ve eczane,  nakit yönetimi, dövize endeksli, spot döviz endeksli, kredili mevduat hesabı, döviz kredisi, iskonto ve iştira kredisidir.

Gayri nakdi kredi destekleri kategorisinde esnafımıza verilen Teminat ve Referans mektupları yer almaktadır.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Ziraat Bankasında her mesleğe özel bir finansman bulunmakla birlikte özellikle ticari araç sahibi esnafın yeni veya ikinci el araç alımlarında KOBİ Ticari araç finansmanı imkanı sunulmaktadır. Bununla birlikte Ziraat Bankası aşağıda ki kuruluşlarla anlaşmalı olduğu için, bu kuruluşlarla yaptığı iş birliği çerçevesinde de destek verebilmektedir.

 1. Ticaret Sanayi Odası,
 2. Esnaf ve Sanatkarlar Odası,
 3. Eczacılar Odası,
 4. Mali Müşavirler ve serbest muhasebeciler odası,
 5. Tıbbi malzemelerciler odası,
 6. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)
 7. Kredi Garanti Fonu (KGF)
 8. Nefes Kredisi Protokolü,
 9. Tarım Kredi Kooperatifleri
 10. Diğer kurum ve kuruluşlar.

Yukarıda yazılı bulunan 10 kuruluşa üye olan esnafımıza kooperatif veya oda tarafından sağlanan desteklerin tümüne Ziraat Bankası tarafından finansman verilebilmektedir. Acil Nakite ihtiyaç duyan esnafa GÜN İÇİNDE KREDİ, tarım ve hayvancılık yatırımları için TARIM KREDİSİ vermektedir.

Esnaf Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Listesi

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Onaylı İmza sirküleri
 • İşyerine ait Vergi levhası
 • İşletme Ticaret sicil gazetesi
 • SGK bildirgeleri
 • Faaliyet belgesi veya oda sicil belgesi

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi ve Şartları

Halk Bankası esnaflarımıza Ziraat Bankası ve Vakıflar bankasından daha fazla destek vermektedir. Banka nefes kredisinin, 2015 yılında esnafa verilen 30 bin lira faizsiz kredinin ve yine 2017 yılında KOSGEB destekli olarak verilen 50 bin lira faizsiz kredinin finansmanını sağladığı gibi, bundan sonra da esnaflarımıza en düşük faizli en uygun kredi imkanını sağlamaya devam edecektir.

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi 2017

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatiflerinin üyelerine sağladığı 150 bin liraya kadar 12 aylık %4, 5 yıllık %5 faizli kredi Halkbank tarafından verilmektedir.

Halk Bankası 3 kategoride yer alan esnaflarımıza ise faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. Bu kategoriler;

 • Kaybolmaya yüz tutmuş olan meslekler,
 • Ustalık belgesi sahibi olan esnaflar,
 • Genç girişimci esnaflardır.

Halk Bankası bazı mesleklerde esnaflarımıza 0 Faizli Esnaf Kredisi vermektedir. Banka 193 sayılı gelir vergisi kanununun dokuzuncu maddesinde belirtilen sektörlerde faaliyet gösteren ve vergiden muhafiyeti olan esnaflarımıza FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ vermektedir.

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

 • Bu olanak yukarıda bulunan görselde yazılı meslekleri icra eden esnaflarımız için geçerlidir. Bu meslekler kaybolmaya yüz tutmuş meslekler adıyla adlandırılmaktadır. Bu meslek sektörleri haricinde;
 • 3 yıllık ustalık belgesi olan ve 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında olan esnafa,
 • 30 yaşını tamamlayan genç girişimci destek programını tamamlayan esnafa,

Halk Bankası tarafından Sıfır Faizli Esnaf Kredisi verilmektedir. Özel bankaların sunduğu avantajlar bir yana, Devlet bankalarınca verilen hibe, destek, teşvik ve sıfır faizli esnaf kredilerine şartlarınız uygun olması durumunda başvurunuzu gerçekleştirebilir, yeni bir dükkan açabilir veya var olan işletmenizi büyütebilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. nezire dedi ki:

  aynen kime gidiyor yaklaşık 208 den bu yana muracat ediyorum sistemin yanıt vermiyor lakin altında son model dairenin sayısını bilmeyen kişi ve kurumlar evet sen nerden aldım paranın nasıl kazanılmadığınada güle güle kullan türkiyede kim için ne biçim ülkede yaşıyoruz avrupada emekli olunca dünya turu bizdede aybaşında napıcaz nasıl ödücez işte

 2. Ahmet Yılmaz dedi ki:

  Reklam haber yapmayın ben 5 yıldır vergisini veren bir esnafım ve bütün şartları yerine getirdigim halde KOSGEB destekli sıfır faizli kredi desteğinden faydalanamiyoruz birçok esnaf faydalanamiyoruz bankalar vermiyor paraya yardıma ihtiyacı olmayanlara veriyorlar, herseyiniz yalan dolan bırakın bu işleri esnaf herşeyi görüyor umarım sandıkta da görürler ne diyeyim….

BİR YORUM YAZ