Haber Bankam

Ev Hanımlarına Mikro İşyeri Açma Kredisi Veriliyor

Ev Hanımlarına Mikro İşyeri Açma Kredisi Veriliyor
  • Ekonomi
  • 09 Mayıs 2017
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Ev Hanımlarına Mikro Kredisi Nasıl Alınır?

Dar gelirli ev hanımlarının gelir getirici faaliyetlerde bulunmaları aile bütçelerine katkı sağlamaları, kendi ihtiyaçlarını karşılamak ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları için mikro kredi verilmektedir. Kendi işin kurmak isteyen ev hanımlarına mikro kredi veren kuruluşları bu amaçlara hizmet etmek adına ev hanımlarına yardımcı olmaktadır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar burada..

Mikro kredi alarak kendi işini kurma şansını yakalayan ev hanımları bu uygulamalardan gayet memnun bir şekilde kendi işlerini kurmak için hayallerini gerçekleştiriş olmanın mutluluğu içerisindedir. Ülkemizde bu şekilde birçok ev hanımı kendi işinin patronu olmuştur ve mikro kredi veren kuruluşlar sayesinde iş sahibi olmaya devam edecektir Mikro kredi imkanın ev hanımlarına verilmesi ile birlikte kendi evini geçindirmenin mutluluğu içinde olan bayanların çoğalması ile birlikte bu yılda kredi veren kuruluşlardan mikro kredi almaya devam edilmektedir. Etrafında mikro kredi ile iş kurup hayallerindeki işi kuran bayanları görüp şahit olduktan sonra birçok  bayan mikro kredi veren kuruluşlardan ilk sermaye parası olarak başlangıçta 1000 lira alarak işlerini kurmaya başlamıştır.

Mikro Kredi Veren Kuruluşlar

Aynı semtte oturan 5 ev hanımının biraraya gelerek  işyeri açma amacıyla başvuru yapacakları mikro kredi veren kuruluşlar ise;  Kadın emeğini değerlendirme vakfı, Türkiye grameen mikro finans programı ve Türkiye israfı önleme vakfıdır.

Mikro Kredi Veren Kuruluşların İletişim Bilgileri

Türkiye Grameen Mikro Finans programı İletişim adresi; Kaptanpaşa Sk. 29/5 Kat:3 Gaziosmanpaşa ANKARA Telefon: 0312 436 90 90
Kadın Emeğini değerlendirme vakfı iletişim adresi; Bekar Sokak No.17 Beyoğlu İstanbul Tel: 0212 292 26 72
İsrafı Önleme Vakıfları iletişim adresi: Kaptanpaşa Sokak No:29/5 Ankara Telefon: 0312 436 90 90

Mikro Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Yukarıda iletişim bilgilerini verdiğimiz kuruluşlardan mikro kredi alabilmek için bazı şartların sağlanmış olması gerekmektedir. Öncelikle ev hanımlarının aynı semtte oturuyor olma şartı ilk şartlar arasındadır. Birbirini tanıyan ve birbirine referans olacak 5 ev hanımı bir araya gelerek mikro kredi başvurusu yapmalıdır. Mikro kredi almak isteyen bu 5 bayanın kredinin geri ödemesini sağlayacak bir iş fikri oluşturup bunu hayata geçirmesi gereklidir. Daha önceden aynı proje ile mikro kredisi başvurusunda bulunup yararlanmamış olmak gerekli şartlar arasındadır.

Ev hanımlarına 15 bin lira faizsiz kredi detayları için tıklayınız.Mikro kredi başvurusunda bulunan ev hanımlarına 1000 lira olarak başlangıç parası verilir ve geri ödemeleri haftalık olarak yapılmaktadır. Başvuruda bulunan ev hanımlarına tamamen güvene dayalı olarak kefilsiz evraksız mikro kredi veren kuruluşlardan sizde finansman desteği alarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Mikro Kredi Veren Kuruluşlara Başvuru Nasıl Yapılır?

Ev Hanımlarına Mikro İşyeri Açma Kredisi Veriliyor

Ev Hanımlarına Mikro İşyeri Açma Kredisi Veriliyor

Türkiye Grameen Mikro Finans kuruluşunun ülkemizde 107 şubesi bulunmaktadır. Bu kuruluştan mikro kredi almak isteyen ev hanımları yaşadıkları ilde veya ilçede yer alan şubeye giderek başvuruda bulunabilirler.  Başvuru yapmak isteyen ev hanımları finans kuruluşuna başvuruda bulunurken yapmak istediği işi ve kuracağı işletme fikrini yetkililere anlatmalı ve bu iş için ne kadar finansman gerekiyorsa bu iş fikrinden yola çıkılarak kredi miktarını belirleyip yetkiliye ihtiyaç duyduğu kredi miktarını aktarmalıdır. Başvuru yapan ev hanımlarına 3 günlük bir eğitim verildikten sonra uygun görülen iş için belirlenen kredi kendilerine verilmektedir. Finans kuruluşunda görevli personel kredinin geri ödeme sistemi hakkında yeterli bilgiyi vererek yapılacak törenle talep ettikleri kredi verilmektedir. Aynı semtte oturan ve bir iş fikrine sahip olan dört ev hanımı ile biraraya gelerek bir grup oluşturarak mikro kredi veren kuruluşlara başvuru yapabilirsiniz. Oluşturulan ekipteki ev hanımları malesef yakın akraba olamaz. Söz gelimi anneler ve kızları ile ve kız kardeşler  ve diğer yakın akrabalık ilişkisi bulunan ev hanımları aynı grupta olmaz. Mikro kredi almaya hak kazananlara ilk defa da 1000 TL olmak üzere başlangıç kredisi verilmektedir.

Mikro Kredi Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

Mikro kredi veren kuruluşlar verdikleri kredinin geri ödemelerini ev hanımlarının hem işlerini ziyaret amaçlı hem de geri  ödemesinin yapılması amacıyla evlerine gelerek tahsil işlemini gerçekleştirirler. Mikro kredinin geri ödeme tutarı alınan kredinin limitine göre değişir en az olarak başlangıçta verilen 1000 liralık mikro kredini geri ödemesi haftalık olarak 25 lira ödeyerek geri ödemesini yapmaktadır.

Ev Hanımlarına Kosgeb İş kurma Kredisi

Ülkemizde iş kurmak isteyen girişimci  kadınları destekleyen bir kurumda herkesin bildiği gibi Kosgeb kurumudur.. Kosgeb kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyen ev hanımlarına,  kadın girişimci desteği adı altında kredi imkanı sunmaktadır. 50 bin lira geri ödemesiz olarak verilen hibe krediden yararlanabilmek için ev hanımlarının iş fikirlerini projeye dökmeleri ve projelerini Kosgeb yetkililerine onaylatmaları gereklidir. Girişimci sertifikasını alabilmek için Kosgeb  tarafından düzenlenen Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılım sağlamaları ve girişimci sertifikası almaları gerekmektedir. Girişimcilik Destek Programı ile kendi işini kurmak isteyen ev hanımları erkek girişimcilere nazarann daha ayrıcalık bir şekilde yararlanabilmektedir.

Sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız Mikro kredisi veren kuruluşlara ve Kosgeb kadın girişimci desteklerine başvuruda bulunarak işletme için gerekli finansmana sahip olabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ayşe erdogan dedi ki:

    mikro kredi çekebiliyormuyuz

BİR YORUM YAZ