Haber Bankam

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

2018 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri ? İşte gelir belgesiz, masrafsız ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Herhangi bir yerde çalışmayan ve bu nedenle gelir belgesine sahip olmayan kişilerin bile, günümüz şartlarına göre kredi alabilmesi mümkündür. Ev hanımlarına kredi veren bankalar günümüzde çok fazla sayıda olup, oldukça avantajlı fırsatlar üzerinden bu kişilerin kredi isteğine çare bulabilmektedirler. Günümüzde ev hanımları, aktif olarak çalıştıkları bir iş olmadığından dolayı, kredi hayallerinin suya düştüğünü düşünebilir. Ancak bu düşünce tamamen yanılgı olup, bazı şartları taşıyan ev hanımlarına kredi verilebilmesi mümkün olacaktır.

Üstelik kişiler bankalar tarafından istenen şartlara sahip olduktan sonra gelir belgesiz ve kefilsiz olarak bile kredi alabilme hakkına sahip olacaktır. Yani yeni dönemde kadınlar ihtiyaç duydukları para miktarına bu fırsat üzerinden, çok kısa bir zaman diliminin içinde erişebilecekler.

Ev Hanımlarına Kredi İçin Aranan Şartlar:

Ev hanımlarına kredi verilirken aranan şartlar, bankalardan bankalara olmak üzere bazı farklılıklar içeriyor. Kişilerin üzerine kayıtlı olan ev, iş yeri veya tarla gibi benzeri mülkler kredi alma ihtimalinin biraz daha artmasına neden olacak şeyler arasında bulunuyor. Eğer bankaya teminat bağlamında taşınmaz mallardan biri gösterilirse, o zaman kişilerin gelir belgesiz olarak 20 bin TL tutara kadar kredi alabilmesi mümkün bir hale geliyor. Bunun yanında diğer bankalar ev hanımlarının eşlerinin geliri gibi konularada bakmayı tercih ediyor.

EV HANIMLARINA GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR listesini inceleyiniz.

Bunlara ek olarak daha önceki zamanlarda herhangi bir bankadan kredi hizmetini zaten kullanmış olan ev hanımlarının, kredi alabilme ihtimali biraz daha fazla olacaktır. Bu kişilerin riski az olarak bulunduğundan, her zaman kredi alabilme konusunda olumlu olarak görülürler. Tabi kişinin daha önceki banka ve hizmetlerde sergilemiş olduğu performansın önemininden de bahsetmek gerekiyor. Örneğin; daha önceki alınan kredi veya kredi kartının ödemelerinde yaşanan sorunlar, kişinin bunlar üzerine kara listeye alınması kredi alabilme ihtimalini bitirebilen şeyler arasında sayılıyor.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

2018 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar üzerinden, kredi ihtiyacına cevap bulabilmek oldukça basittir. Aşağıdaki bankalar gelir belgesiz veya geliri belgelendiremeyen, çalışmayan kişiler için kredi veren bankalar konumunda bulunuyor:

 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Denizbank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • HSBC

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Kendi işini kurmak isteyen veya herhangi bir maddi ihtiyacı için kredi almak isteyen kişilere umut olan Ziraat Bank, bu konuda pek çok fırsatı bünyesinde bulunduruyor. Ziraat Bank 60 ay vadeye kadar kredi almayı mümkün bir hale getiriyor. Bunun yanında eğer kredi miktarı daha büyük çaplı olursa, o zaman vade süresinin 96 aya çıkabilmesi söz konusu olacaktır. Ziraat Bankası kadın girişimci paketi için başvurular ise şubeler aracılığıyla yapılabilir.TEB Anında Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında TEB’te bulunuyor. Özellikle kolay kredi başvurusu sağlaması hızlı sonuçlar vermesiyle kadınların bu konuda ilk tercihlerinden biri haline gelmiş durumda. TEB üzerinden kadınlara sunulan kredi miktarının ise en fazla 30 bin TL olduğunu belirtmek gerekiyor. 48 ay vadeye kadar kredi sunan TEB bunun yanında faiz oranları konusunda %1.49 rakam sunuyor. Banka tarafından sunulan kredinin diğer avantajıda, tamamen belgesiz ve masrafsız olmasıdır. Bu sayede kredi alımından önce herhangi bir zorluk çekmeden ve zaman kaybına uğramadan, amaçlanan tutara sahip olmak mümkün olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

Denizbank Maaş Bordrosuz Kredi

Denizbank, kadınlara yönelik kredi konusunda oldukça beğenilen sonuçlar sunan bankalardan biri olarak biliniyor. Bankanın özelliği ise, cep şubesi veya internet üzerinden çok hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunma imkanı tanımasıdır. En fazla 55 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan Denizbank,48 ay vadeli olarak ödeme yapma hakkı sağlıyor. Bunun yanında ev hanımları için kredide sunulan faiz oranı ise %1.40’tan başlıyor.

Akbank Direkt Kredi

Gelir belgesi aramayan bankalar arasında Akbank’ta yer alıyor. Bankanın sunmuş olduğu bu avantaj üzerinden 20 bin TL’ye kadar kredi alabilmek mümkündür Ancak bankanın gelir belgesiz kolay kredi verebilmesi için, kişilerden istediği şey ise kredi notlarının yüksek olmasıdır. Bankaya başvurular ise cep, internet şubesi veya bankamatikler üzerinden çok rahat bir şekilde yapılabilir.

Garanti Bankası Girişimci Kadınlar İçin Kredi

Garanti Bankası girişimci kadınlara özel kredi imkanı sağlayan yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Bu şekilde kadınların iş hayatına daha rahat bir şekilde geçiş yapabilmesine olanak sağlıyor. Ancak kredi verebilmek için ipotek şartı bulunduruyor. Kişinin sahip olduğu evin değerine bağlı olarak kredi tutarı belirlenmiş oluyor. Yani evin toplam değerinin en fazla yüzde 80’İne kadar kredi alabilme hakkına sahip olmuş olursunuz. Ancak buna rağmen Garanti Bankasının ev hanımlarına kredi konusunda yüksek faizler aldığını belirtmek gerekiyor. Bu banka üzerinden ev tadilatı, eğitim giderleri, yeni araç alımı, bireysel ihtiyaçlar, ev giderleri vs. gibi pek çok konuda kredi alabilmek ise, gerekli adımlardan sonra son derece hızlı bir şekilde gelişiyor.

KOSGEB Ev Hanımlarına Karşılıksız Kredi İmkanı

Ev hanımlarına kredi veren yerler arasında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdareside bulunuyor. Ancak bu kurumda sunulan kredi imkanında hibe şartları ve faiz oranları değişiklik gösterir. Kurum ev hanımlarına kredi konusunda öncelik tanırken, krediyi alabilmeleri için bazı şartlar koşmuştur. Bu konuda en önemli şart ise, kurum tarafından sağlanan girişimcilik eğitimine katılarak buradan bir sertifika almaktır.   Bu konuda kredi almasına uygun görülen kişiler ise, 100 bin TL’ye kadar olan maddi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Tabi bu miktar kurum tarafından tam olarak uygun görüldüğü takdirde sağlanmış olacaktır. Genel olarak projenin hazır olması ve daha büyük çaplı projelerde bu miktarın verilmesi uygun görülür. KOSGEB ev hanımlarına kredi için sistem üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Ev Hanımları İçin Diğer Olanaklar

Eğer kredi alma konusunda oldukça zorluk çektiğinizi düşünüyorsanız farklı alternatifler üzerinden kredi alabilirsiniz. Örneğin yüksek limitli olarak bir kredi kartı alabilir ve bu şekilde nakit avans özelliği üzerinden, ihtiyaç duyduğunuz şekilde harcama yapabilirsiniz. Bunun yanında bankaların girişimcilik konusunda sağlamış olduğu fırsatlara göz atabilir ve KOBİ kart tahsisi için bu bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ