Haber Bankam

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Maaş bordrosu olmayan ev hanımlarının bankalardan ihtiyaç kredisi alması oldukça zor. İşte bu bankalar ev hanımı paketleri ile işyeri açmayı düşünen veya günlük ihtiyaçları için finansmana ihtiyaç duyan kadınların halinden anlıyor. Detaylar haberimiz de..

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
 • 1 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Ev hanımları gelir belgesi ile çalışmadıklarından, eşlerine göre kredi çekmeleri daha zordur. Bankalar çekilen kredinin geri ödenmesini garanti altına almak için gelir belgesi, maaş bordrosu, gelir ispatı gibi belgeler talep ederler. Bu kapsamda bankalara başvuran bayanların büyük bölümü red cevabı almaktadırlar. Ancak bazı bankalar ise kadınların çalışıp çalışmadığına bakmaksızın belirli oranlarda kredi verebilirler.

Çalışmayan ve resmi gelir belgesi olmayan ev hanımlarımıza bankalar kredi ve kredi kartı vermeye bu yılda devam ediyor. Gelir vergisi olmadan kredi başvurusunda bulunabilen ev hanımları bankalar kendi inisiyatifini kullanarak kredi kullandırımı yaptırıyorlar. Kamu sermayeli veya özel sermayeli bankalardan kampanyalar ve ev hanımlığı paketleri dahilinde size uygun olanının başvurusunu yapabilirsiniz.

Büyük bir çoğunluğu kapsayan ev hanımlarına kredi verme rekabeti, para satmak istedikleri için çeşitli kampanya imkanları sunmaktadırlar.  Ev için gerekeli malzemeler, çocukların artan ihtiyaçlarını karşılamak için nakit ihtiyaçlarını karşılayamayan ev hanımları bankalara başvurur oldu. Bankaların SMS sistemi üzerinden veya internet üzerinden  gelir belgesiz başvurarak bankalara kısa yoldan başvurularını yapabilirler. Gelir belgesiz olarak başvur yapan ev hanımları başvurularının ön onay mesajları iletildikten sonra şubelerine giderek belirtilen miktarları hesaplarına aktarabilirler.

KBB notu yeterince yüksek olan ev hanımlarımız kolayca kredilerine onay alabilirler. SMS yoluyla kolayca kredilerine sahip olan ev hanımları bankanın istediği şartları yerine getirdikten sonra kredilerine onay almış olacaklardır. Gelir belgesiz başvuru yapan ev hanımları işe eşlerinin gelir belgesini getirmekle başlayacaklardır. Ayrıca eşinin başka kredi borcu varsa kredi onaylanmama sebebi buysa, kendilerine ait olan bir taşınmazı ipotek göstererek ev hanımlığı paketinden yararlanabileceklerdir.

Ayrıca kira geliri olan ev hanımları gelir belgesi olarak aldıkları kiraları gösterdiklerinde yine kredilerden faydalanma imkanını yakalayabileceklerdir.Şimdi gelelim hangi bankaların ev hanımlarına kredi paketi oluşturduğuna.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor!

Denizbank ev hanımı paketi ile acil nakite ihtiyaç duyan bayanların imdadına yetişiyor. Bankanın Ev Hanımı Paketi ile gıda, giyim, kozmetik, parfümeri, eğitim, sağlık gibi tüm ihtiyaçlarınıza finansman imkanı sağlayabilirsiniz.

Kadınlar için kredi hesaplaması;

 • 10 bin lira 1 yıl vadeli kredinin aylık ödemesi 941 TL.
 • 24 ay vadeli 10 bin lira çeken bayan aylık ödemesi 530 TL.
 • 3 yıl vadeli 10.000 TL. kredi çeken ev hanımlarının aylık taksitleri 401 TL.’dir.
 • En uzun 4 yıl vadeli 48 taksitli kredi çeken ev hanımı ise aylık 335 lira ödeyecektir.

INGBank

Ingbank’tan 3 adımda bayanları kredi çekmesi mümkündür. Banka şubesine gitmeden internet üzerinden ve mobil uygulama ile de başvuru yapmanıza olanak tanıyan ING, üçüncü adımın sonunda hesap numarasına aktarım sağlamaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi

Yukarıda görselde olduğu gibi paranızın kolayca hesabınıza yatması için;

 1. İnternet üzerinden başvuru formunu doldurun.
 2. Banka kredi notunuza göre talebinizi değerlendirsin.
 3. INGBank‘ta açık bulunan hesabınıza paranız aktarılsın.


TAVSİYE: Bayanlara Kredi Veren Bankalar NGBank

Ev Hanımlarına Devlet Kredisi

Devlet tarafından çalışan ev hanımlarına çocuk bakım, kreş, annelik gibi destekler yapılmaktadır. Devlet çalışan veya çalışmayan ev hanımlarına herhangi bir sebep olmaksızın devlet kredisi vermez. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu konuda yürüttüğü projeler kapsamında şartları tutan bayanların başvuruları sonucunda çeşitli destekler alınabilmektedir. Örneğin son dönemde büyükanneler için toruna bakma maaşı adı altında büyük yankı uyandıran bir destek paketi verildi. Çalışan ev hanımlarının büyük bir bölümü başvuruda bulundu.

Kansere yakalanmasına rağmen yılmayan ve KOSGEB’den destek alan ev hanımının videosunu izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte bazı kuruluşlar aynı semtte oturan ve beş kişi birlikte başvuran bayanlara Mikro kredi imkanı sağlamaktadır. Yeni bir iş fikri olan ve akıllarında ki fikri hayata geçirmek isteyen ev hanımları bu destekten faydalanabilir.

Ev hanımlarına verilen 15 bin lira faizsiz kredi için tıklayın!

Esnaf bayanlara veya girişimci ev hanımlarına KOSGEB tarafından da 13 farklı destek programı ile hibe, teşvik, destek ve faizsiz krediler verilmektedir.
Kara listede olmayan bayanlar Akbank’tan direkt mobil uygulaması sayesinde gelir belgesiz olarak evraksız kredi çekebilirler.
Aktifbank kredi notunuza bakmadan gelir belgesiz olarak bayanlara kredi vermektedir. Aktifbank’a buradan başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti bankası ev hanımlarına özel bireysel ihtiyaç kredileri vermektedir. İhtiyaç kredilerine başvuru yapabilmek için tüm şubelerden yardım alabileceğiniz gibi internet sitesinden de kredi başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Garanti bankası bayanların tamamına %100 bireysel ev ihtiyaçları için, hesabınızda para yokken bile acil para bulabileceğiniz hesap açmakta ve tüm ihtiyaçlara ev almak için, sıfır veya ikinci el otomobil almak için, kısa süreli küçük ihtiyaçlar için ev hanımlarına kredi vermektedir. Ayrıntılı bilgi almak için Tıklayın!

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye ekonomi bankası kadın girişimcilere destek olmak için kredi olanakları sunmaktadır. EBRD ve Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı iş birliği  ile iş kadınlarına devlet destekli kredi imkanı sağlamaktadır. TEB ev hanımlarına kredi başvurusunu Kadın Girişimci Kredisinden yapabilirsiniz.

Akbank

Akbank mobil internet uygulaması sayesinde çalışmayan, gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi imkanı sağlamaktadır. Akbank direk uygulaması veya internetten başvuru sayesin senet, kefil, eşinizin gelir belgesi gibi evrak karmaşasına takılmadan anında 20.000 TL krediye sahip olabilirsiniz.Başvuru için gerekli şartlar sadece Akbank’ta vadesiz ticari hesabınızın bulunması ve mobil bankacılık şifrelerinizin güncel olması.

Kredi Tutarı: 20.000 TL Vade: 48 AY Aylık Faiz Oranı : %1,39 Aylık Taksit Tutarı: 608 TL 75 Kuruş genel hatlarıyla böyle düzenlenen ev hanımları kredisi aylık 609 TL gibi bir ödemeyle kara listeye düşmeden tüm bayanlar bu kredi imkanından yararlanabilir. Ev hanımları kredisini düzenli ödemediği her ay kredi notları düşecektir. 

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Aysel dedi ki:

  Benim 6000 TL ye ihtiyacım var kredi çekmek istiyorum çekemiyorum taksiterini ödeyebilirim ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz ev hanımının

BİR YORUM YAZ