Haber Bankam

Ev hanımlarına 15 bin lira faizsiz kredi

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına faizsiz 15 bin lira kredi. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından verilen krediye başvuru şartları. Kimler bu kredi imkanından yararlanabilir. Ev hanımlarına verilecek olan faizsiz 15 bin lira kredinin detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Ev hanımlarına 15 bin lira faizsiz kredi
  • Ekonomi
  • 08 Şubat 2017
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Girişimci ruhuna sahip olan ev hanımlarına kendi işini kurabilmesi için 15 bin liraya kadar faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı ile yıllardır hayalini kurduğu kendine ait bir iş yeri açma şansı verildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen proje kapsamında ev hanımlarına 15 bin lira faizsiz kredi imkanı verilmektedir. Kendine ait bir projesi bulunan ev hanımlarının yararlanabileceği bu kredi ile kendi işinizi kurabileceğiniz gibi ödeme konusunda da oldukça güzel imkanlar verilmektedir.

Projesi Kabul Edilene 15 Bin Lira Faizsiz Kredi

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımları yapmak istedikleri iş ile ilgili hazırlayacakları projelerini İlçe Kaymakamlıklarında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapılan başvurularda bir projenizin bulunması şartı bulunmak ile birlikte hazırladığınız projenin uygulanabilirliğinin kabul edilmesi gerekmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda projesi kabul edilen ev hanımlarına projelerini gerçekleştirmeleri için 15 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecektir. Yapmak istediğiniz işe göre farklı ödeme planlarının bulunduğu bu uygulama sayesinde almış olduğunuz faizsiz krediyi uzun vade imkanı ile zorlanmadan ödemeniz sağlanmaktadır. Verilecek olan faizsiz kredilerde yapacağınız iş koluna göre 1 yıldan 5 yıla kadar ödemesiz dönemler bulunmak ile birlikte taksitlerinizi yılda 2 defada ödeme imkanı da verilmiştir.

Sizde ev hanımlarına verilecek olan faizsiz 15 bin liralık krediyi kullanarak yıllardır hayalini kurduğunuz kendi iş yerinizi açabilir ve uzun vadede almış olduğunuz kredinin taksitlerini ödeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bulunduğunuz bölgedeki kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız yeterli olacaktır. 2017 yılında ev hanımlarının iş hayatına atılmaları için verilecek olan destekler sadece bununla ibaret değildir. Bilindiği üzere ev hanımlarının iş hayatına atılmalarının en büyük destekçisi olan Kosgeb 2017 yılında da girişimci ev hanımlarına destek vermeye devam edeceğini bildirmiştir. İsterseniz ev hanımlarına kendi işini yapmaları için destek veya faizsiz kredi imkanlarının neler olduğu hakkında kısa bilgiler verelim.Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi

Kendi İşini Kurmak İsteyen Ev Hanımlarına Kosgeb Destekleri

Maddi yetersizliklerden dolayı kendi iş yerini açamayan ev hanımlarının imdadına yetişen kosgeb 2017 yılında da geçtiğimiz yıllarda ev hanımlarının kendi iş yerini kurabilmesi için vermiş olduğu hibe desteğine devam etmektedir. Kendi imkanları ile evinde iş yaparak para kazanmaya çalışan ev hanımları ile herhangi bir iş kolunda projesi bulunan ev hanımlarının durumlarını değerlendirerek iş yeri açmaları için kosgeb tarafından 50 bin liraya kadar karşılıksız destek yani geri ödemesiz hibe verilmektedir. Bu imkandan yararlanarak kendi işinin patronu olmak isteyen ev hanımları Kosgeb tarafından verilen Uygulamalı Eğitim Kurslarına katılmaları gerekmektedir. Bu eğitimi alan ev hanımları yapmak istedikleri iş kolu hakkında hazırlayacakları iş planının kosgeb tarafından kabul edilmesi halinde açacakları iş yerinin ruhsat ve benzeri işlemlerinde kullanması için 2 bin lira, açacağı iş yerinde kullanılmak üzere makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım masrafları için 18 bin lira ve işletme giderleri desteği olarak 30 bin lira ve toplamda 50 bin lira geri ödemesiz olarak desteklenmektedir. Bu geri ödemesiz olarak verilen desteklerin dışında yeni bir iş yeri açan ev hanımlarına istemeleri halinde 100 bin liraya kadar faizsiz olarak geri ödemeli kredi imkanı da sunulmaktadır. Sizde yıllardır hayalini kurduğunuz kendinize ait olan bir iş yerini açmak istiyorsanız ve yeteri kadar sermayeniz yoksa sizde kosgeb’in ev hanımlarına iş yeri açmak için verdiği 50 bin liralık geri ödemesiz destek programından yaralanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kendi İşini Kurması İçin Mikro Kredi Uygulaması

Ev hanımlarına kendi işini kurması için banka dışında destek ve kredi alabileceği bir başka uygulamada Mikro kredi olarak dikkat çekmektedir. Bankalardan kredi kullanamayan ev hanımları tarafından en çok tercih edilen destek türü olarak dikkat çekmektedir. Verilen destek miktarı küçük olsa da bir çok bayan tarafından küçük ölçekli iş kurmak için kullanılmaktadır. Yapacağınız başvurularda 3 ile 5 kişilik küçük grup kurmanız istenilmektedir. Yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması sonucunda ilk yıl bin liralık bir kredi verilmektedir. Yapacağınız işin devamlılığı sonucunda ilerleyen yıllarda alacağınız kredi katlanarak devam edebilmektedir.

Sizde evde oturmaktan sıkıldıysanız veya kendi işinizi kurmak istiyorsanız yukarıda belirtilen yöntemlerden istediğini kullanarak kendi adınıza bir iş yeri açabilir ve hayalini kurduğunuz işi yaparak >Ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yapacağınız işe karar vererek kendinize bir iş planı veya yol haritası belirleyerek gerekli yerlere başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yıldız dedi ki:

    Merhabalar ben ev hanimiyim çalışmıyorum ancak köyde Bir iki tane büyük baş hayvan alıp gelir sağlamak istiyorum çok ihtiyacım var bunu yapabilmem için ne yapmalıyım üzerimde tarla bağ bahçe tapusu Yok aile çok kalabalık olduğu için Tapu çıkaramıyoruz ve hayvancılık yapan kimse Yok yer olarak sıkıntı yok bu büyük baş hayvan i alabilmem için nakite ihtiyacım var nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

BİR YORUM YAZ