Haber Bankam

Euro ve Altın Fiyatların da Son Durum Nedir?

Euro ve Altın Fiyatların da Son Durum Nedir?
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Yatırım yapmak ve uygun fiyata göre alış yapmak isteyen Euro ve altın takipçisi borsa gündemini sıkı bir şekilde takip etmeye devam ediyor. Özellikle Euro’da son günlerde önemli değişiklikler yaşanıyor. Uzun süredir normal şekilde kurunda seyir etmekte olan Euro bir anda yükselişe geçti ve adeta 4 TL’ye gelmesine ramak kaldı.

Tekrar günün ilerleyen saatlerinde düşüşe geçen Euro’da hızlı hızlı değişimler meydana gelmektedir. Öte yandan altında ki düşüş devam ediyor ve bir yandan darphanelerde ki altın üretimi artarken yurt dışından Türkiye’ye gelen altın ithalatı da yapılmaya devam ediyor. Peki Euro ve altın fiyatların da son durum nedir, Euro kaç TL, altın ne kadar oldu?

Euro Borsa Değerlendirmesi

5 Haziran 2017 tarihi ile 12 Haziran 2017 tarihine kadar Euro genel olarak 3,95 TL ile 4 TL arasında gelip gitmeler yaşamaktaydı. Yatırımcısına çok fazla kar ettirmeyen Euro’nun uzun bir süre daha aynı seviyelerde kalması beklenirken 12 Haziran 2017 tarihi itibari ile düşüş yaşamaya başladı. Aynı gün içerisinde en yüksek 4 TL’ye kadar çıkan Euro en düşük 3,93 TL seviyelerine kadar indi.13 Haziran 2017 tarihinde 3,92 TL seviyesine kadar inen Euro tekrar toparlandı ve 4 TL seviyesine kadar yükseldi. Derken Euro’da hızlı bir düşüş meydana geldi ve şu anda Euro 3,91 TL üzerinden işlem görmektedir. Hızlı iniş ve çıkışlar sergilemekte olan Euro yatırımcısına kısa vadede kar ettirdiği gibi ani 9 kuruşluk düşüşler ile yatırımcısına ciddi zararlar vermeye de devam ediyor.

Altında Son Durum

Piyasalarda ki altın fiyatı giderek düşmeye devam ediyor. Geçmiş verilere göre %1,26 değer kaybeden altın özellikle Mayıs ayndan sonra alıcısını buldu. Düğün sezonlarının yaklaşması ile altın fiyatları normal seviyedeyken altın alıp bir köşeye koyayım diyenlerden dolayı altın fiyatlarının artması bekleniyordu ancak darphanelerde ki üretim ve yurt dışından getirilen tonlarca altın ile fiyatlar da yükselme meydana gelmedi.

Çeyrek altın alış fiyatı 226 ve satış fiyatı 232 TL iken gram altın 141 TL’den işlem görmektedir. Altın üretimi ve ithalatında her hangi bir problem olmadığı sürece bu yazda altın fiyatların da ani bir çıkış ya da iniş beklenmiyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ