Haber Bankam

Esnafa Sağlık İmkanlarından Yararlanma Müjdesi!

Esnafa Sağlık İmkanlarından Yararlanma Müjdesi!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan çok sayıda esnaf aralıklarla prim ödemesini yapamamaktadır. Prim ödemesi yapmama süresinin artması ile esnafın prim borcu birikmekte ve bu sebepten dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Aralıklarla çıkartılan yasalar sayesinde prim borcu bulunan esnaflar sağlık imkanlarından yararlanabilmektedir.

Esnafa sağlık imkanlarından yararlanma müjdesi geldi ve prim borcu olan esnafın ve ailesinin sağlık hizmetlerinden yararlanması konusu bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisine taşınıyor. Onayın alınması durumunda prim borcu olan esnaf ve esnaf aileleri ülkemizin sağlık imkanlarından yararlanabilecek.

Çalışma Bakanı Müjdeledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bursa ilinde 200 esnaf ile bir araya geldi. 2017 yılında esnafların prim ödemede zorlandığının görüldüğünü duyuran Bakan Müezzinoğlu 13 milyarlık borcun yeniden yapılandırılacağını ve esnafa sağlık imkanlarından yararlanma müjdesinin verileceğini duyurdu.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında prim borcunu ödeyemeyen esnafın Ekim 2015’e kadar sağlık hizmetlerinden yararlanamadığını daha sonra hükümetin yaptığı çalışmalar ile esnafın 30 Haziran 2016 tarihine kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabildiğini duyurdu.Tekrar yapılan görüşmeler ile esnafın sağlık hizmetlerinden yararlanma süresinin Aralık 2016’ya kadar uzatılmış olduğunu duyuran Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu prim borcu olan esnafların borçlarının yeniden yapılandırılacağını ve esnafın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi yolunun açılacağını duyurdu.

Bu Hafta Meclise Taşınıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisine bu hafta prim borcu olan esnafın sağlık hizmetlerinden yararlanması ve 13 milyar liralık borcunda yeniden yapılandırılması konusu yer alacak. Esnafın prim borcunun silinmesi gibi bir durumun olmayacağı düşünülüyor ancak esnafın yine belirlenecek olan tarihe kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabileceği ön görülmektedir. Peki Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılacak olan görüşmeler ile sağlık hizmetlerinden yararlanma tarihi ne olacak.

Aralık 2017’ye Kadar

Ekonomistler tarafından yapılan yorumlara göre Türkiye Büyük Millet Meclisinden sınırsız süreli prim borcu olanların sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanının getirileceği pek düşünülmüyor. Bir tarih verilecek ise esnafa Aralık 2017’ye kadar tarih verileceği ve bu tarihe kadar prim borcu olan esnafın sağlık hizmetlerinden yararlanabileceği ön görülmektedir. Özellikle sosyal medya aracılığı ile de pek çok kişi TBMM’den esnafa Aralık 2017 tarihine kadar imkan tanınacağı belirtilmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ