Haber Bankam

Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2017 Başvuruları Başlıyor

Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2017 Başvuruları Başlıyor
  • Ekonomi
  • 10 Şubat 2017
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Geçtiğimiz yılın son günlerinde esnafın nakit sıkıntısını gidermek amacı ile verilen Esnafa  faizsiz 50 bin lira kredi uygulamasının 2017 yılı başvuruları başlıyor. Konu ile ilgili bugün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Kosgeb Başkanı Recep Biçer’in Kosgeb binasında Sıfır Faizli Kredi Desteği başvurularını başlatmak için bir basın toplantısı gerçekleştirdiler. Yapılan açıklamalar sonunda 2017 yılında işletmelerin kosgeb tarafından verilen 50 bin lira faizsiz ve ilk yılı ödemesiz toplamda 3 yıl vadeli kredi imkanından yararlanabileceklerini açıklamıştır.

2017 Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuruları

Bilindiği üzere sıfır faizli kredi desteği geçtiğimiz yıl 15 bin esnafımıza verileceği açıklanmış olmasına rağmen 230 bin başvurunun yapılmasından dolayı bu kredi uygulamasına 2017 yılında da devam edileceği ve başvuru yapan 230 bin esnafımızdan şartları tutanların hepsinin bu kredi imkanından yararlanmaları sağlanılacaktır açıklaması yapılmıştı. Bu konuda verilen sözlerin havada kalmaması için bugün bir araya gelen Bakan Özlü ile Kosgeb başkanı Biçer yaptıkları ortak basın açıklamasında esnafımıza 50 bin lira faizsiz kredi verileceği ve başvuruların başlayacağı müjdesini verdi.

2017 Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuruları

2017 Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuruları

Yapılan bu açıklamada en çok dikkat çeken açıklamayı Bakan Özlü yapmıştır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanını yapmış olduğu açıklamada ;Geçtiğimiz yıl bu krediyi almak için başvuru yapanların 2017 yılında tekrar başvuru yapmalarına gerek kalmadığını bildirmesidir.Faizsiz Kredi İmkanından Kimler Yararlanabilecek?

Bugün yapılan açıklamalar sonucunda 2017 yılında verilmesi planlanan işletmelere 50 bin liralık faizsiz kredi uygulamasına başvuru şartlarının değişmediği belirtilmek ile birlikte geçtiğimiz yıl verilen krediye başvuru yapanların tekrar başvuru işlemleri ile uğraşmayacağının müjdesi verilmiştir. Bunun dışında geçtiğimiz yıl bu kredi imkanından yararlanmak isteyen işletmelerden istenilen şartlar aynı şekilde olacağı belirtilmiştir. İsterseniz bu kredi imkanından yararlanmak isteyen ve daha öncede bu krediye başvuru yapmayan esnafımızın ne yapması gerektiği hakkında kısa bir bilgi verelim;

  • Faizsiz krediye başvurular kosgeb üzerinden yapılmaktadır
  • İşletmelerin kosgeb veri tabanına kayıt yaptırmış bir işletme olması gerektiğinden esnafımızın kosgeb veri tabanına kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
  • Kosgeb’e kayıtlı olan işletmeleri beyannameleri  güncel olması gerekmektedir
  • İşletmelerin çalışan sayısı ve net satış hasılatı daha az olandan başlayarak sıralama yapılacaktır

Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak bu kredi imkanından faydalanmak isteyen esnafımızın haftaya başlayacağı düşünülen faizsiz kredi uygulamasına daha önceden başvuru yapmadıysa başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan açıklamalarda verilecek olan kredinin 2017 yılında en yüksek 50 bin lira olarak verileceğinin yanında ayrıca bu kredi imkanından yararlanmak isteyen işletmelerin çalışan sayısı ile satış hasılatı miktarlarının belirleyici olacağı belirtilmiştir. Geçtiğimiz yıl verilmeye başlanılan esnafa 50 bin lira faizsiz kredi için başvuru yapanlar tekrar başvuru yapmadan bu krediden yararlanabilecektir. Fakat daha önceden bu kredi için başvuru yapmayanların krediye başvuru yapabilmeleri için gerekli işlemleri yapması gerektiğinden kosgeb veri tabanına kayıt işlemlerini bir an önce yaptırmaları gerekmektedir. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl bir çok işlememiz kosgeb veri tabanına kayıt işlemlerini kredinin son başvuru tarihine kadar yaptıramadıkları için kredi talebinde bulunamamış ve mağdur olmuştur. Bu tür sorunlar yaşamak için işlemlerinizi son güne bırakmayınız. Esnafa 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2017 Başvuruları gelecek haftadan itibaren başlaması beklendiğinden gerekli işlemleri yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ