Haber Bankam

Esnafa Vergi Affı 2017 Yapılandırması Başlıyor, Acele Edin!

Esnafa Vergi Affı 2017 Yapılandırması Başlıyor, SGK borcu olan esnaflar borçlarını yapılandırabilecekler. Başvuru şartları, tarihleri ve diğer ayrıntılar haberimizde..

Esnafa Vergi Affı 2017 Yapılandırması Başlıyor, Acele Edin!
 • 5 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Vergi borcunu ödemeyenler için hazırlanan yeniden yapılandırma projesinde işlemler başlatıldı. 31 MART 2017 tarihine kadar kesinleşmiş ve birikmiş borçlar için hazırlanmış olan vergi borcu yapılandırma taslağı TBMM’de görüşülmeye başlandı. Vergi borcu yapılandırma yasası ile birlikte, prim borcu, su borçları ve ceza borçlarının da yapılandırılması bekleniyor. 2017 yılı vergi yapılandırmasının bir hafta içerisinde TBBM’den geçerek Cumhurbaşkanına onaya sunulması bekleniyor. Cumhurbaşkanının onayından sonra bahse konu mevzuat Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Yayınlanma sonrasında vergi borcu yapılandırmasına başvurmak isteyen esnaflar ve diğer vatandaşların acele etmeleri tavsiye ediliyor.

ESNAFA, VERGİ BORCU OLANLARA MÜJDE! YAPILANDIRMA AFFI GELİYOR!

Vergi borcu yapılandırma 2017 yasası sayesinde 9 milyon esnaf ve diğer vatandaşın bu zamana kadar biriken 72 milyar civarında ki borcu yapılandırılacak. Yasa içeriğine göre yapılandırma kanunun kapsamına giren alacak türleri ile alacaklı idareler esas aldı ve bu kuruluşların 31 MART 2017 tarihine kadar kesinleşmiş olan borçları kapsanıyor. Daha önce çıkan vergi affı yasası kapsamında başvuru yapmayanların ise 2017′ yürürlüğe girecek vergi affı yapılandırma yasası kapsamında yeni bir hakka sahip olmaları sağlanıyor.VERGİ BORÇLARI NASIL YAPILANDIRILACAK?

Vergi affı yapılandırma yasasına göre borcun ana parasının tamamı tahsil edilecek. Yani af kapsamına alınıp borç silinmeyecek ancak borçların gecikme faizleri ve cezaları silinip, ana para taksitlendirilecek. Borcunun ana parasını taksitlendirmek yerine peşin ödemeyi tercih edenler için ekstradan indirimler uygulanacak. Borcun tamamını ödeyenler enflasyon tutarının yarısını ödeyecekler. Taksit taksit ödemek isteyenler ise ana para ile birlikte enflasyona göre borçları yeniden hesaplanacak. Seçilen taksit sayılarına göre borca belirlenmiş olan katsayılar ilave edilecek. Vergi sicil affı kapsamında borcu olan esnaflar 2 ayda bir taksitler halinde borçlarını ödeyecekler.

Vergi Affı 2017 Yapılandırması Başvuru Tarihleri

Yapılandırmaya başvuran esnaflar için ilk taksitler ve borcun peşin ödenmesi için Sosyal Sigortalar Kurumuna son başvuru tarihini 31 AĞUSTOS 2017 olduğu belirtilirken, diğer kurumlara olan borçlar için 31 TEMMUZ 2017 tarihine kadar işlem yapılabilecek.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Nilüfer dedi ki:

  Vergi borcumuzu af geldiği vakitte ödeyemedik…. kimseden borç alamadık kredi çekemedik şimdi bir vergi affı olsa da borcumuzu ödesek devletimize…. son demeyin bir af daha çıkarın ne olur….

 2. hasan dedi ki:

  2016 da birer taksit ödedi ikinci taksidimi bende yeni yapilandırma kapsamila alip temus agustosta ödersem banada büyük kolaylık olur

 3. okan dedi ki:

  2016 yapılandırmasından faydalandık. İlk taksidi ödedik. Hata etmişiz. Keşke ödemeseydik de şimdi yenileriyle beraber yapılandırırdık. Mantıksız işler bunlar. Yapacaksanız düzgün iş yapın; hepsini bir daha baştan taksitlendirin.

 4. Yusuf dedi ki:

  Hani ne oldu 16 nisandan sonra kesin sonuca bağlanıyor du yok arkadas 1016 puan var senin sicil affı beklemene gerek yok dedi bankaci 5 ay daha basvuru yapma biz sana maaas müşterisine veryoruz dedi yalan estáh bbilmiyorum

 5. KADİR DARICI dedi ki:

  ORMAN KÖYLÜSÜ (ORKÖY) BORÇLARIDA TAKSİTLENDİRME KAPSAMINDAMI?

BİR YORUM YAZ