Haber Bankam

Eşek Çiftliği Kur Köşeyi Dön!

Son günlerde internet ortamında daha neler diyebileceğiniz bir haberle karşılaştım. Bu haberi yapanlar çıldırmış olmalı.. Yok artık! İşte ayrıntılar..

Fikri ALTINTOP

Fikri ALTINTOP

Herşeyi Bilen Adam.
 • Yazarlar
 • 21 Nisan 2017
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Eşek çiftliği kurmak size acayip bir iş fikri gibi gelse de, internet ortamında son dönemde fenomen olan bi fikir sayesinde çok para kazanılacağı söyleniyor. Otoriter bir KOSGEB ve HİBE sitesinde yayınlanan iş fikrine göre İstanbul ve Kırklareli bölgesinde bu iş fikri nedeniyle birçok çiftliğin kurulduğundan bahsediliyor.

KOSGEB SİTESİ DER’Kİ EŞEK ÇİFTLİĞİ KUR KÖŞEYİ DÖN!

Sitenin haberine göre kar oranının çok yüksek olduğunu ve eşek sütüne ilgi ve alakanın arttığını belirten yönetim sütün daha çok kozmetik sektöründe kullanıldığından bahsediliyor. Ayrıca bu süt sağlık bakımından da insana çok ama çok çok faydalı bir şifa kaynağı olduğu anlatılıyor. Birde eşek sütünün bizim bilmediğimiz özellikleri varmış. Bakalım bunlar nelermiş..

 1. Eşek sütü anne sütüne çok benziyormuş.
 2. Yaşlılarımız ve çocuklarda bağışıklık sistemine güçlendirmeye yarıyormuş.
 3. Sindirim sistemine de fayda sağlayan eşek sütü kolay yoldan kilo vermeye yarıyormuş.
 4. Özellikle erken ölmek istemeyenler için yaşlanmayı geciktiriyormuş.
 5. Damar ve kalp sağlığına ise aşırı derece de faydası varmış.
 6. Eşek sütünde olan vitamin oranları yıllardır kullandığımız inek sütüne oranla altmış kat daha fazla C vitaminine sahipmiş. (İnekler bizi kandırmış olmalı)
 7. Kozmetik sektöründe kullanılmasının nedeni ise cilt için çok doğal ve organik bir nemlendiriciymiş.
 8. Kanser hastalığına yakalananların bu hastalık nedeniyle ölen hücrelerini yenileme özelliğine de sahip olan bu sütün şifa kaynağı olduğundan bahsedilmiş.


TARIMDA HİBE KIBRIS EŞEĞİNİ TAVSİYE EDİYOR!

Kosgeb sitesiyle birlikte aynı haberi gündemine taşıyan tarımda hibe isimli site ise bu sütün fiyatının 100 TL. ücretle satıldığını söylüyor. Sitenin haberine göre eşek sütü için eşeklerin Kıbrıs’tan satın alınması gerekiyormuş.

Ne garipse Kıbrıs eşeklerinin sütü Anadolu eşeklerine göre 3 kat daha fazlaymış. Hatta sektörde birde İtalyan eşekleri de varmış.

Eşek Çiftliği Kur Köşeyi Dön!

Eşek Çiftliği Kur Köşeyi Dön!

Girişimcilerimizi eşek çiftliği kurma veya eşek sütü satarak zengin olmaları için yönlendirmesekte, bu fikri araştırmalarını tavsiye etmekteyiz. Kim bilir, belkide bu iki zeki çocuk sayesinde köşeyi dönebilirsiniz. Siz yine de fazla güvenmeyin 😉

saygıyla..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ