Haber Bankam

En Düşük Faizli Konut Kredileri ve 2018 Faiz Oranları

2018 yılında konut faiz oranları nasıl ? Düşük faizli konut kredisi veren bankalar hangileri? Detaylar yazımızda..

En Düşük Faizli Konut Kredileri ve 2018 Faiz Oranları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

2018 yılında asgari ücretin artışından kaynaklı olarak ve merkez bankası politikasından dolayı, konut kredi tutarlarında dalgalanmalar meydana geldi. Bankalar tarafından daha önceki zamanlarda uygulanan konut kredisi faiz tutarları değişkenlik gösterirken, bu alanda güncellenmiş tutarlar duyurulmaya başlandı.

Artık bankaların her kesimden insanın daha rahat bir şekilde yararlanabilmesi için, konut kredisi kampanyalarına önem verdiği bilinen şeyler arasında bulunuyor. En düşük kredi faiz oranlarını ise, günümüzde Garanti Bankası, Denizbank, Finansbank, Ziraat Bankası, TEB gibi bankalar veriyor. Yazımızda bankaların konut kredisi için belirledikleri faiz oranlarını inceleyebilir ve bankaların aradığı şartlara gözatabilirsiniz.

QNB Finansbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında QNB Finansbank en çok tercih edilenlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Bankanın sunmuş olduğu vade oranları ise 24 aydan başlarken, 180 aya kadar gelişme gösteriyor. Faiz oranları ise, vade oranlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. 24 aylık vade oranında faizler 0.90 olurken, 60 aylık vade oranında faizler 0.93, 120 aylık vadelerde ise, faiz oranı 0.95 oluyor.  Bu hesaba bağlı olarak bir örnek vermek gerekirse, bankadan 100 bin liralık kredi çekmeniz ve bunu 24 aylık vade üzerinden ödemeniz halinde aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 4.651 TL olacaktır. Bunu 120 aylık vade üzerinden öderken aylık taksit tutarı 1400 lira olur. Buna uygun olarak kendi ödeme planınıza uygun olan kendi kredi yapınızı belirleyebilirsiniz.

Denizbank Düşük Faizli Konut Kredisi

Düşük faizli konut kredisi oranlarıyla sık sık gündeme gelen Denizbank bu konuda vatandaşların beklentisini fazlasıyla karşılamış durumda. Denizbank tarafından sunulan faiz oranı aylık olarak 1.47 oldu. Bunun yanında 180 ay vadeye kadar konut kredisi alma imkanı tanıyan banka, oldukça geniş bir zaman aralığında ödemelerin yapılmasına imkan tanıyor. Denizbank tarafından verilen konut kredisi ödemesine bir örnek vermek gerekirse, konuyu daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Örneğin 100 bin  liralık bir konut kredisi aldığınızda bunu 120 aylık vade seçeneği üzerinden ödemek isterseniz aylık olarak 1569 lira ödemeniz gerekecektir. Eğer 180 aylık vade seçeneğini seçerseniz o zaman ödemeniz gereken tutar aylık 1350 TL olur. Konut kredisi başvuruları için, banka şubelerine doğrudan başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası, hayal ettiğiniz eve daha rahat imkanlarla sahip olmanızı sağlayacak başka bankadan biridir. Bu bankanın sabit faiz olarak 0,90 faiz aldığını belirtmek gerekiyor. 24 aydan başlayan vade oranları ise, burada 180 aya kadar artmış olacaktır. Banka üzerinden alacağınız 100 bin liralık kredi tutarını 24 ay vade seçeneğiyle ödemek isterseniz aylık taksit 4.561 TL, 60 ay vadeli ödemek isterseniz taksit 2.194, 180 ay vadeli ödemek isterseniz aylık taksit 1.310 TL’ye gelmiş olacaktır. Bunun yanında bankanın kredi tahsis ücreti aldığınında altını çizmek gerekiyor. 500 liralık kredi tahsis ücreti alan banka bunun yanında 750 liralık ekspertiz ücreti talep ediyor.Ziraat Bankası Düşük Faizli Kredi

Ziraat Bankası 120 ay vadeye kadar konut kredisi sunmayı uygun görmüş bankalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Banka 24 aydan, 120 aya kadar vade oranında sabit faiz olan 1.18 oranını kullanıyor. Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi için bir örnek vermek gerekirse, kararınızı daha net bir şekilde verebilirsiniz. Bu bankadan 100 bin liralık kredi aldığınızı düşündüğümüzde, bunu 24 ay vade seçeneğiyle öderseniz aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 4.596 TL olacaktır. 60 ay vadeli olarak 2.152 TL, 120 ay vadeli olarak ise 1.352 TL ödemeniz gerekir.  Ziraat Bankası konut kredisi şartları ise, gelir belgesi ve yüksek kredi notu olmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler nüfuz cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, tapu belge fotokopisi üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatsız mortgage konusunda en ünlü isimlerden biri şüphesiz ki Akbank’tır. Akbank tarafından uzun zamandır başarılı bir şekilde yürütülen bu proje, 2018 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Banka konut kredisinde kesinlikle peşinat almazken, aynı zamanda uzun vadelerle birlikte vatandaşların oldukça rahat bir ödeme planı oluşturmasına olanak sağlıyor. Akbank tarafından belirlenmiş faiz oranı 1.1 olurken, en fazla 120 vade üzerinden buradan kredi alabilirsiniz. Banka aynı zamanda 500 liralık bir kredi tahsis ücreti ve 750 liralık bir ekspertiz ücreti alıyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi almak isteyen kişilere alternatif yollardan biri olarak ön plana çıkıyor. Banka tarafından belirlenen faiz oranı 1.20 olurken en fazla 120 aya kadar kredi imkanı yaratılmıştır. Yapı Kredi Bankasını bu konuda düşünen kişiler için, konuyu bir örnekle açıklamakta fayda var. Bu bankadan 100 bin liralık bir kredi aldığınızda %1.20 faiz oranı ve 120 aylık vade üzerinden ödemeniz gereken aylık taksit 1.576 TL olacaktır. Eğer ödemeleri 60 ay vade üzerinden yapmak isterseniz o zaman aylık olarak 2.347 TL ödemeniz gerekir. Yapı kredisinden konut kredisi alabilmek için, ister internet şubesi istersenizde şube başvurusu yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

ING Bank Düşük Faizli Konut Kredisi

Düşük faizli kredi ile  vatandaşların konut almasına olanak sağlayan diğer bankalardan biride ING Bank’tır. Bankanın vade süresine bağlı olmaksızın sabit olarak %1.22 faiz oranına sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu banka aracılığıyla 150 bin TL’lik bir kredi almak istediğinizde bunu 120 aylık vadeli şekilde ödemeyi tercih ederseniz, o zaman aylık olarak 2.453 TL vermeniz gerekecektir. Banka öte yandan ekspertiz ücreti, banka dosya masrafı, ipotek ücreti gibi pek çok masraflarıda bir şart haline getirmiştir. Bunun yanında sigortanın yapılıp yapılmayacağı ise, tamamen müşterinin kendisine bırakılır. Müşteri eğer dilerse sigorta masraflarınıda karşılayarak bu şekilde kredisini anında alabilir.

HSBC Konut Kredisi

HSBC tarafından sağlanan konut kredisinde ise en fazla 120 aylık vade belirlenmiş durumdadır. Faiz oranları 1.5 olan banka, aynı zamanda ekspertiz ücreti, dosya masrafı gibi konularda talep ediyor. Bu bankadan bu şartlara bağlı olarak 100 bin liralık bir kredi aldığınızı düşündüğümüzde 1.5 faiz oranı üzerinden 120 aylık vadeli aylık ödemeniz gereken tutar 1.800 TL olacaktır. Sizde banka şubesi üzerinden kendinize uygun bir plan belirleyebilir ve hemen konut kredisi işlemi için harekete geçebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ