Haber Bankam

Emekliye Temmuz Zammı! Hangi Emekli Ne Kadar Zam Alacak

Emekliye Temmuz Zammı! Hangi Emekli Ne Kadar Zam Alacak

Temmuz ayının yaklaşması ile emekliler ne kadar maaş alacaklarını sorgulamaya başladılar. Ramazan Bayramı dolayısı ile Temmuz ayının ilk haftasında maaşlarını alacak olanlar maaşlarını zamsız olarak son kez Haziran ayının son haftasında alacaklar.

Zamsız maaşlar Haziran ayının son haftasında alınacak ve yeni maaşlar bu dönemden sonra yapılacak. Peki emekliye Temmuz ayında ne kadar zam yapılacak. Henüz kamu, resmi kurumlarından emeklilere zam oranlarına ilişkin her hangi bir duyuru gelmedi. Resmi zam oranları 3 Temmuz 2017 tarihi itibari ile öğrenilecek. Ancak şimdiden enflasyon rakamları ve geçmiş veriler incelendiğinde memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisine ne kadarlık bir zam yapılacağına yönelik yüzdelik rakamlar kamuoyuna duyurulmaya başlandı.

Temmuz Ayı Zam Oranları

Her ne kadar kamu kurumları aracılığı ile zam oranlarına ilişkin açıklama yapılmasa da Temmuz ayında memur emeklisine yüzde 7,20 civarı ve SSK ile Bağ-Kur emeklisine ise Temmuz ayında yüzde 6,50 civarı bir zam yapılması beklenmektedir. Bu rakamlar şu anda ön görülen rakamlardır yani kamu kurumlarından resmi bir açıklama yok. Ancak ortalama zamların bu ayarda olması beklenmektedir. Peki Temmuz ayında yapılacak olan zam ile emekliler bundan sonra ne kadar maaş alacak.Yeni Emekli Maaşları

Mevcut bir memur emeklisinin maaşının 1.750 TL olduğu varsayılır ve zam yüzdesinin yüzde 7,20 civarında olduğu düşünülürse, yeni memur emeklisi maaşının 1.876 TL civarında olması bekleniyor. Tabi hesaplanan bu rakam memur maaşının 1.750 TL olarak hesaplandığında elde edilmiştir.

SSK ile Bağ-Kur emeklisinin yeni maaşına bakılacak olursa mevcut bir emeklinin 1.500 TL maaş aldığı varsayılır ve Temmuz zammının da yüzde 6,50 civarında olacağı düşünülürse yeni maaşın 1597,50 TL civarında olması bekleniyor. Yine hesaplanmış olan bu zam oranı maaşın 1.500 TL ve zam oranının ise yüzde 6,50 civarında olduğu düşünüldüğünde elde edilmiştir.

SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşına yüzde 6,18 ya da yüzde 6,48 civarında zammın geleceğini ön gören pek çok iddia da bulunmaktadır. Ancak SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşına yüzde 6,50’ye yakın ve memur emeklisine ise yüzde 7,20’ye yakın bir zammın yapılacağı tahmin ediliyor. Zam yüzdelerinde az da olsa bir değişiklik olabilir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ