Haber Bankam

Emekliye Temmuz Zammı!

Bayram sonrası emeklilere zam kapıda!

Emekliye Temmuz Zammı!

2017 yılı itibariyle milyonlarca emekli enflasyon farkından doğan emekli maaşlarına zammını dört gözle bekliyor. Memurların ve emeklilerin Temmuz zammı netleşmeye başladı. Nisan enflasyonu geçtiğimiz mayıs ayı başlarında açıklanırken temmuz zammı için ortalama tahminler yapıldı. 3 aylık bilgilerle SSK ve Bağ-kur emeklisi olanlara yüzde 5.71 oranında zam yapılması beklenirken, memurlar ve memur emeklilerine ise %4’lük artışa ek olarak %2.71 oranında enflasyon farkı ortaya çıktı. Açıklanacak olan enflasyon verileriyle bu oranların artması veya düşmesi söz konusu. Önümüzde ki ay SSK ve Bağ-kur emeklileri bu yılın ilk 6 ay döneminde gerçekleştiği kadar enflasyon oranında zam alacak. Bunun ilk 5  aylık enflasyon oranı belli oldu. Ocak – Haziran enflasyonu 5.71 olarak belirlendi. Yani toplamda 5 aylık orana göre SSK ve bağ-kur emeklilerin zam oranı yüzde 5.71 olarak görünüyor. Kesin zam oranı Temmuz ayının  3. Günü ortaya çıkacak ve net zammı o zaman öğrenebileceğiz.Memura Çifte Zam!

SSk ve Bağ-kur emeklilerine nazaran memurlar Temmuz ayında çifte zam alacaklar. Toplu sözleşme kapsamında olan memurların maaşlarına yüzde 4 zam yapılacağı duyurulu. Ayrıca bu yılın ilk  6 aylık enflasyon döneminde gerçekleşecek olan enflasyon oranı eğer yüzde 3 oranını aşarsa, aşılan oran kısmı da Temmuz maaşlarına eklenecek. İlk 5 aylık enflasyon oranı 5.71 olarak belirlenirken, memurlara ve memur emeklilerine verilecek olan  yüzde 4’lük zamma ilave olarak 5 aylık enflasyon oranı  2.71 olarak belirlendi. Haziran ayının da enflasyon verileriyle bu veriler artacak veyahutta azalacak. Kesin enflasyon farkı Temmuz ayının 3. Günü Türkiye İstatistik Kurumu verileriyle belirlenecek.

2017 Yılı Emekliler İçin Karlı Bir Yıl Olmaya Devam Ediyor

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda emeklilerimizin yüzü gülüyor. Emekliler bu yıl enflasyon zamlarının yanı sıra ekstra kazançlar elde etti. Ocak ayında SSK ve Bağ-kur emeklileri yüzde 4.73 zam alırken, memur emeklileri yüzde 3 oranında zam aldılar. Ocak ayı sonlarına doğru tüm emekliler için promosyon dönemleri başladı. Emekli vatandaşlarımız bankaların düzenlemiş olduğu promosyon kampanyalarına Mart ayından itibaren başvurularını vermeye başladı. Sonrasında yapılan sözleşmeyle birlikte maaşlarına göre belirlenen promosyon zamlarını kullanmaya başladılar. Ayrıca kamudan emekli ve 30 yılın üzerinde hizmet etmiş olanlar emekli olduktan sonra ikramiyelerini 30 yıl üzerinden alanlar ek ödeme alma fırsatını yakaladılar. Son olarak hak sahibi memurlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na yaptıkları başvuru sonrasında 30 yılın üzerinde hizmet verenler hizmet ettiği her yıl için ek ödeme alabiliyor. Temmuz ayında tüm emeklilerin maaşlarında artış gözlenecek.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ